Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Heroes Team bez dywizji League of Legends – Update: oświadczenia graczy

Jeszcze niedawno organizacja Heroes przyjmowała w swoje szeregi kolejną dywizję – DOTY 2, rozszerzając swoje szeregi. Jednak z dniem dzisiejszym rozstają się z dywizją League of Legends, lakoniczna wypowiedź gamingu nie zdradza większych szczegółów. Ich przygoda z organizacją trwała stosunkowo krótko, gdyż oficjalnie reprezentowali barwy Heroes od 8 października.

Jako Heroes Team Elendix i spółka mieli okazję zaprezentować się na dwóch imprezach lanowych. Były to polskie kwalifikacje do WCG oraz finały Ligi Cybersport podczas PGA, gdzie zajęli 3 miejsce.

Były skład Heroes.lol

NickImię i NazwiskoPozycja
PolandjookiezMateusz KarczewskiTop
PolandKikisMateusz SzkudlarekJungler
PolandSebekxSebastian SmejkalMid
PolandWoolitePaweł PruskiAD
PolandElendixMikołaj WyspiańskiSupport

Oświadczenia graczyWoolite

Kompletny brak profesjonalizmu. Celowe kłamstwo o warunkach których nie mogli spełnić. Obiecano nam pensje, gear oraz opłacenie wyjazdów na zagraniczne lany. Co się okazało pieniędzy nie starczyło nawet na zmiany nicków, a z gearu otrzymaliśmy tylko słuchawki. Oczywiście mowy nie było o możliwości wyjazdu za granicę. Jak widać przez takie przypadki coraz mniej drużyn wybiera polskie organizacje.


Elendix

 

W większości wypadków, gdy kończy się współpraca drużyny i organizacji można powiedzieć o tak zwanym ‘porozumieniu stron’, nawet jeśli nie wszystkie okoliczności pożegnania są sprzyjające. Niestety – jedyny i mam nadzieję ostatni raz w życiu będę musiał złamać zasadę dobrych manier i najzwyczajniej w świecie napisać prawdę.

Heroes Team było niewątpliwie projektem ciekawym i ambitnym. Z wsparciem tytularnego sponsora, organizacja miała za cel przede wszystkim promować jego markę. Niestety, zarząd HT nie mierzył sił na zamiary i zamiast pozyskać średniej klasy drużynę bez skonkretyzowanych wymagań, zdecydował się rzucić na głęboką wodę i zawiązać współpracę z nami obiecując w zamian złote góry. Tu – warto nadmienić, że podczas wstępnych negocjacji prowadzonych we wrześniu obiecano nam wysokie pensje, pełen support wszystkich polskich i zagranicznych LANów i odpowiednie wsparcie sprzętowe (tu: początkowo mieliśmy używać ‘zastępczych’ słuchawek, a następnie otrzymać pełen, standardowy gear). Wersja ta została potwierdzona także pod koniec września, kiedy potwierdziliśmy ostatecznie zawiązanie współpracy, odchodząc z GF-Gaming.
Niestety, już na początku współpracy pojawiły się problemy. Brak obiecanych pensji za październik i informacja, że ‘powinny być w listopadzie, najpóźniej w grudniu z uwzględnionym rozliczeniem za poprzednie miesiące’, dosyć niski standard noclegu podczas WCG, źle wydrukowany nickname (Jookiez) na koszulce, czy nieprofesjonalne zachowania managera (patrzenie w monitory przeciwnikom podczas pauzy w meczu) nie wróżyły świetlanej przyszłości.
Mimo średniej jakości wsparcia, staraliśmy się dalej reprezentować organizację w jak najlepszy sposób, zajmując ostatecznie 2 miejsce w WCG Poland i 2 miejsce w EES Summer. Następnym przystankiem miało być PGA. Tu z ciekawostek warto powiedzieć, że nikt z zarządu (włącznie z obecnym managerem inside’m) nie wpadł na pomysł by najzwyczajniej spytać organizatorów czy możemy skorzystać z zaplecza PGA w celu rozegrania kwalifikacji do LCS. Na szczęście w tej kwestii poratował nas manager H2K Flyy, ale jakiś niesmak niewątpliwie pozostał.

Podczas PGA, ostatecznie wyszło na jaw, że większości obietnic HT nie będzie po prostu w stanie spełnić. Mimo to chcieliśmy pójść na rękę organizacji, godząc się na chwilowy (tu: dostaliśmy informację że ‘nie wiadomo kiedy będą’) brak pensji pod warunkiem znalezienia alternatywnych sponsorów z dużym naciskiem na sprzęt. Niestety nawet na tej płaszczyźnie coś zawiodło, a zdawkowy, parostronicowy sponsorship proposal, w dodatku pisany w języku polskim wiele niestety nie zdziałał. Frustracja narastała, ale nadal staraliśmy się robić swoje, ostatecznie kończąc ligową część EPS’a na pierwszym miejscu. Byliśmy świadomi tego, że prawdopodobnie nasza współpraca z HT nie potrwa już długo (z oczywistych względów), ale mieliśmy nadzieję zakończyć ją w jakkolwiek neutralny sposób.

I tu napotkaliśmy kolejną niespodziankę – na półtora tygodnia przed wyjazdem na EPS, po zdeklarowaniu, że turniej zostanie opłacony i wysłaniu kosztorysu dostajemy informację, że ‘Heroes Team nie jest zainteresowane opłaceniem nam tego turnieju, ze względu na pogłoski jakobyśmy nie chcieli kontynuować z nimi współpracy’. Biorąc pod uwagę wcześniejszą frustrację i masę dobrych chęci, które mimo oporu zdołaliśmy jednak włożyć, było to dla nas ogromne rozczarowanie. Organizacja, która tak naprawdę nie zapewniała nam nic (praktycznie, poza skrupulatnie rozliczanym wsparciem na LANy nie dostaliśmy nic o co prosiliśmy HT – tu, dodatkowe pary słuchawek od sponsora ‘na konkurs’, energy drinki od głównego sponsora, czy nawet klucze do nowej gry Blizzarda: Hearthstone), która wielokrotnie wykazała się brakiem profesjonalizmu (obiecywanie rzeczy, których nie jest się w stanie spełnić – można to nazwać kłamstwem; oskarżanie nas o brak wyników; mocno nieoptymalny wybór noclegów podczas LANów, przez dłuższy czas brak kompetentnego managera) odmawia nam opłacenia jednego z najważniejszych – i co ciekawe POLSKICH (a więc relatywnie tanich) lanów, uzasadniając to faktem, że prawdopodobnie ‘i tak byśmy odeszli’.
Z plusów warto zaznaczyć, że nie podpisywaliśmy czasowych kontraktów (ze wzg. na brak ‘stałego wsparcia’), ale nadal wypada to dosyć blado, przy całości okoliczności towarzyszących naszemu pobytowi w Heroes Team.

TL:DR Nie jesteśmy zadowoleni z współpracy z Heroes Team i niestety nie możemy wypowiedzieć się o organizacji w dobrych słowach. Jest ona mocno niewiarygodna i współpraca z HT pozostawiała w wielu aspektach naprawdę wiele do życzenia.Kikis

 

Dnia dzisiejszego współpraca mojej drużyny i Heroes Team się zakończyła.

Dołączyliśmy do nich, ponieważ obiecano nam wysokie pensje i inne udogodnienia, które do tej pory nie zostały spełnione. Więc nasza współpraca polegała na tym, że my gramy pod ich nazwą, a oni opłacają nam LANy, ciągle czekając na obiecane przywileje. A, dostaliśmy jeszcze po parzę słuchawek, kosztujących ~60-100zł. Po PGA nasze relację z gamingiem się pogorszyły, jeden z ownerów Heroes zachowywał się stosunkowo negatywnie w naszym kierunku, narzekając na nasze wyniki (i twierdząc, że jak bysmy lepiej grali to by było łatwiej szukać sponsorów. Występowaliśmy w turniejach online jak i na 2 dużych LANach w Polsce, zajmując 2 i 3 miejsce.)
Gdybym powiedział, że byliśmy zadowoleni w czasie pobytu w tej organizacji, skłamałbym.

Dziękuje za współpracę, niestety nie tak owocną jak oczekiwaliśmy i nam obiecano.
Pozdrawiam.Jookies

Chcialbym podziekowac druzynie heroes za wspolprace, nie do konca udana. Nie chce sie rozpisywac wiec w skrocie – czuje sie oszukany. Zlozono nam oferte marzen, w ktora wchodzily pensje, gear, support na lanach polskich oraz EU. Po dosc dlugim repreprezentowaniu druzyny, jestem w stanie stwierdzic, ze dostalismy TYLKO support na lany, a to oferuje KAZDA inna szanujaca sie druzyna. Nie moge nazwac ‘gearem’ sluchawek od sponsora druzyny, ktore nie przekraczaly suma 60zl(wtf). W zamian za to, firma dostala znakomita reklame, bo nazwa ich produktu pojawila sie na 2 najwiekszych lanach w Polsce, oraz na wielu turniejach online. Wszystko bylo przeciagane czasowo, a my im zaufalismy jak widac nie potrzebnie. Nawet taka glupote jak nicki musielismy sobie sami zalatwiac, czego nie trzeba chyba komentowac. Oczywiscie milo bylo poznac Inside’a, Matiego oraz Anie, zycze powodzenia w dalszym prowadzeniu gamingu. Kappa
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.