Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

H2K z zadyszką – EU LCS play-offs, OG vs. H2K

Przed nami pierwszy mecz półfinałowy europejskich play-offów. Jak do tej pory, zawodnicy H2K bez większych problemów radzili sobie z Origen w sezonie zasadniczym, lecz od ostatniego ich spotkania minęło trochę czasu. Czy rezultat będzie równie jednostronny?

Wyniki spotkań
Początek rozgrywki niezaprzeczalnie należał do Origen. Przez 30 minut SoaZ i spółka, dzięki dobremu zgraniu, zgarniali kolejne zabójstwa, powiększając swą presję na mapie, lecz mimo tego nie potrafili oni w jakiś większy sposób wykorzystać swojego potencjału, co dawało rywalom spore szanse na comeback. H2K widząc to, oczywiście z nich skorzystało, wracając do gry i wyrównując szalę zwycięstwa. Przez kolejne 20 minut rozgrywały się walki drużynowe, które wciąż nie dawały rozstrzygnięcia temu spotkaniu i dopiero zakończona fiaskiem desperacka próba OG na otwarcie bazy wroga, zakończyła grę na rzecz faworytów.

OGORIGEN01h2kH2KMVP: FORG1VEN (H2K)Statystyki
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

Za drugim razem prawie wszystko szło nie po myśli H2K. Średnio udane ganki, inicjacje czy shotcalling sprawiły, że przewaga oponentów tylko rosła i rosła. Co prawda Origen po raz kolejny miało lekkie problemy z pociągnięciem za spust i zakończeniem rozgrywki, ale tym razem nie dano już oponentom możliwości na powrót, kończąc tę zaskakująco jednostronną potyczkę.

H2Kh2k11ORIGENOGMVP: Zven (OG)Statystyki
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

Dobry wujek pr0lly chyba musiał nieźle nagadać H2K po tych dwóch niezwykle ślamazarnych dla nich spotkaniach, ponieważ w trzecim drużyna wyglądała na zupełnie odmienioną. Wreszcie ze strony Jankosa i spółki mogliśmy zobaczyć ich słynne taktyczne podejście do rozgrywki, czyli liczne rotacje, skupienie się na celach mapy oraz zgranie na wysokim poziomie. Ten obrót spraw tak bardzo zaskoczył Origen, że nie udało się im zdobyć ani jednego zabójstwa, a ich nexus upadł po zaledwie 30. minutach.

H2Kh2k21ORIGENOGMVP: Vander (H2K)Statystyki
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

Po tak niespodziewanym dla OG obrocie spraw, postanowili oni wykorzystać swój przywilej posiadania dwóch graczy środkowej alei i na scenie na tę jedną grę pokazał się xPeke. Oczywiście towarzyszyła temu dłuższa przerwa, związana z koniecznością zmiany ustawień gry i rozegrania kilkuminutowej rozgrzewki przez właściciela zespołu. Liczył on na to, że w ten sposób H2K zostanie wybite z rytmu i wróci do “formy” z początku serii. Odoamne i spółka tym czasem chcieli “przywitać” nowo przybyłego zawodnika niezliczoną ilością ganków i wywieranej presji, jednak udawało im się to w pełni dość rzadko. Oprócz tego, pojawiły się liczne błędy z ich strony, a także problemy w walkach drużynowych, dzięki czemu Origen wyrównało serię i wszystko zależało od ostatniej potyczki.

H2Kh2k22ORIGENOGMVP: Zven (OG)Statystyki
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

Już po fazie wyboru bohaterów, było widać, że ten pojedynek dla H2K nie będzie należał do najłatwiejszych. Zdecydowali się oni bowiem na wybór średnio współgrających ze sobą postaci, dodatkowo posiadających mocno ograniczoną ilość możliwości inicjacji. Można to było zobaczyć już w grze, pomimo nieco lepszego pozycjonowania i skupienia w teamfightach, braki w efektach kontroli tłumu dawały się mocno we znaki ekipie Ryu, więc OG bezproblemowo wygrywało jedną walkę po drugiej, dążąc do nieuniknionego zwycięstwa.

OGORIGEN32h2kH2KMVP: Zven (OG)Statystyki
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

Najbardziej wartościowy gracz
zvenOG – Zven: Gdyby nie fakt, że marksman Origen cały czas utrzymywał niezwykle wysoki poziom, seria ta mogłaby się potoczyć zgoła inaczej. We wszystkich pięciu starciach Duńczyk zdecydował się na wybór lucianLuciana, na którym był niezwykle trudny do zatrzymania. Bardzo dobre pozycjonowanie i nierzadko agresywne inicjacje w celu zdobycia zabójstwa czy dwóch sprawiły, że ta niełatwa dla OG przeprawa zakończyła się dla nich pomyślnie.
Podsumowanie
A zatem mamy już pierwszego finalistę, który sprawił nam lekką niespodziankę, pokonując wiceliderów sezonu zasadniczego. Kto dołączy do Origen w finałowym meczu, a komu przypadnie walka o miejsce trzecie z rozbitym nieco H2K?

LCS-logoDrabinka play-offów
League of Legends Championship Series Europe
LCS-logo

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.