Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

H2k ukarane

Riot oficjalnie poinformował, że na występujące w EU Challenger Series H2k-Gaming nałożona została kara pieniężna wynosząca 300 dolarów. Wszystko z powodu złamania przez tą drużynę zasady zamieszczonej w sekcji 9.1.1.2 w regulaminie Challenger Series.

Zasada ta brzmi następująco:

Drużyny powinny dawać z siebie wszystko podczas meczów CS unikając jednocześnie wszelkich zachowań, które mogłyby zostać uznane za sprzeczne z zasadami fair play, czy wzorem zachowań honorowego i uczciwego sportowca.

W jaki więc sposób została ona złamana przez zawodników H2k? W całej sprawie chodzi o mecz z 10 Lipca, w którym to gracze właśnie tego teamu mierzyli się z GG Call Nash i w momencie uzyskania wyraźnej przewagi nad właśnie tą drużyną zaczęli oni składać wysoce nieefektywne przedmioty (przykładowo Tiamat i Essence Reaver na Morganę) i marnować swoje flashe samotnie stojąc na bezpiecznym terytorium opanowanym przez ich team.

Rozgrywki Challenger Series w zamyśle mają dostarczać widzom gier na wysokim poziomie i jednocześnie prezentować nową generację LCSowych graczy. Z tego właśnie powodu Riot nie będzie tolerował braku szacunku dla przeciwników, czy zachowań niezgodnych z duchem gry. W związku z tym za wszelkie pogwałcenia Summoner Code, czy zasad Challenger Series na drużyny będą nakładane kary.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.