Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Gracze z LCSów zbanowani za elo-boosting!

Już od jakiegoś czasu wiemy, że nawet prosi nie są bezpieczni od banów i nie są traktowani ulgowo względem innych graczy. Teraz Riot poszedł jeszcze dalej ucinając im jedno ze źródeł zarobków.

Wreszcie zdecydowano się wziąć poważnie za problem elo-boostingu, tak bolesny dla wielu graczy (męcz się potem z bronze gracze w diamencie, bo ktoś “pomógł”) i na start zdecydowano się ukarać LCsowców czyli graczy, którzy powinni godnie reprezentować e-sport.

Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest elo-boosting: Jest to gra na cudzym koncie w celu wbicia tej osobie wyższego elo (obecnie dywizji). Co ciekawsze zgodnie z Riotową definicją elo-boosting nie musi być skuteczny by był karalny banami.

Bez względu na to czy boost został wykonany za pieniądze czy ze względów koleżeńskich jest nie do przyjęcia dla pracowników Riotu gdyż prowadzi do niszczenia systemu match-makingu i nierównego rozkładu sił w zespołach walczących ze sobą.

Na tą chwilę zbanowanych zostało 13 graczy biorących w LCS i trener teamu Complexity. Wszyscy zostali ukarani 2-tygodniowymi banami (perm przy kolejnym wykroczeniu związanym z boostingiem) oraz usunięciem z kont wszystkich nagród za sezon drugi.

Póki co nie wiadomo jakie kary spotkają graczy boostowanych.

A o to lista zbanowanych:

A tutaj znajdziecie wyjaśnienie 2 z graczy:

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.