Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Gra 2048

Zazwyczaj nie wklejamy tutaj treści niezwiązanych z League of Legends, jednakże w przypadku pojawienia się lokalnych fenomenów internetu zrobimy ten wyjątek. 2048 jest wyjątkowo prostą grą, która jednak zmusza do myślenia, a dzięki prostocie zapewnia bardzo dużą grywalność.

Plansza gry zbudowana jest z 16 pól na których pojawią się bloki liczbowe. Za pomocą strzałek przesuwamy je w odpowiednie strony. Bloki liczbowe łączą się ze sobą jeśli widnieje na nich taka sama cyfra (dwójka po połączeniu z dwójką da nam blok z numerkiem cztery, a połączenie dwóch czwórek będzie skutkować powstaniem bloku z numerem osiem). Celem gry jest uzyskanie mitycznego bloku o numerze 2048, aczkolwiek zabawa na tym się nie kończy i możemy kontynuować rozgrywkę w nieskończoność (aczkolwiek trzeba przyznać, że poziom trudności bardzo szybko wzrasta wraz z pojawianiem się bloków o coraz wyższych nominałach).

Gra dostępna jest pod adresem http://gabrielecirulli.github.io/2048/ – zachęcamy do zabawy i dzielenia się wynikami w komentarzach.

screenem użytym do ilustracji wpisu z blokiem 4096 pochwalił się Piotr “Nicker” Muzelf

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.