Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Gdzie skupiona jest Twoja uwaga podczas gier

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda skupienie Twojego wzroku podczas grę w League of Legends? Dzięki specjalnym urządzeniom śledzącym ruch gałek ocznych możliwe jest nałożenie punktów skupienia na realny obraz z gry. Jakie są tego efekty? Sprawdźcie na poniższym materiale video.

https://www.youtube.com/watch?v=20Eydhwuqww

Jak widzicie – wbrew temu co część z Was by sądziła – gracz nie zawsze skupiony jest na swoim bezpośrednim celu, ale często jego wzrok podąża do miejsca w którym przewiduje znalezienie się przeciwnika (niektóre z pojawiających się komentarzy sugerowały, że zachowanie to wcale nie jest najbardziej optymalne – bo stwarza duże możliwości outplayu). Jednakże powyższy materiał to nie jedyny jaki powstał w tej materii. Poniżej znajdziecie wspaniałe porównanie skupienia gracza z wysokiego ELO z obszarem na który patrzy profesjonalny gracz – Voyboy. Zwróćcie szczególną uwagę na ogromne różnice – na czas jaki potrzebują obaj gracze i na szybkość przemieszczania się pomiędzy kolejnymi celami:

https://youtu.be/ZvRiA3aCgPI?t=10m12s

Jesteście zainteresowani jak to wygląda w Waszym przypadku? Zostawcie takie informacje w komentarzu – być może uda nam się zorganizować dwudniowe wydarzenie, którego jedną z atrakcji będzie możliwość poddania się śledzeniu naszych gałek ocznych podczas rozgrywek w League of Legends.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.