Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Garść doniesień przed dzisiejszym All-Star

Kilkanaście godzin dzieli nas od rozpoczęcia drugiego w historii League of Legends eventu sygnowanego jako All Star. Impreza w Paryżu wystartuje o 15:00 naszego czasu. Wszyscy uczestnicy są już od wczoraj we Francji, co przyniosło nam kilka ciekawych plotek i doniesień.

# Tak jak miało to miejsce w przypadku ostatnich Mistrzostw Świata, wszyscy zawodowcy dostali konta na 30 poziomach na lokalnym serwerze (EUW). Na reddicie powstał zbiór ksywek graczy, którzy w ostatnich dniach przeprawiali się przez europejskie elo hell, zaczynając od rankingowego zera. Niektórzy z nich mają niesamowite winrate’y. Niektórzy jednak, tak jak jeden z graczy z SKT T1, polegli w meczch kwalifikacyjnych przeciwko silverom.

# Chiny, a raczej organizacja Tencent zarządzająca LPL (odpowiednik LCSa) wpadła na świetny pomysł przeniesienia gier All-Star na duże ekrany. W szesnastu różnych chińskich miastach będzie można oglądać paryskie rozgrywki w kinach. 120 fanów, którzy jako pierwsi zapiszą się na te eventy, zostanie wpuszczonych za darmo. Pierwszy raz ten pomysł udał się przy S3WC, gdy kibice Royal Club mogli oglądać swoich rodaków w finale z SKT T1. Tym razem inicjatywa została znacznie rozszerzona. Oprócz kin 17 różnych kafejek gamingowych również zapewni swoim gościom relacje z gier, które będą odbywały się przez kolejne 4 dni.

# Taipei Assassins w formie? Mistrzowie sezonu drugiego rozegrali trzy sparingi z, osłabioną o brak Haia, drużyną Cloud9. Nie znamy szczegółów tych gier, ale wiadomo, że Tajwańczycy w trzech szybkich grach roznieśli amerykańskich mistrzów LCSa. Brak ich podstawowego midera może im się dać we znaki. Przypomnę, że Haia, który przebywa w szpitalu ze względu na zapadnięte płuco, zastępować będzie środkowy Counter Logic Gaming – LiNk.

# Diamondprox opublikował swój pierwszy wpis na blogu związany z Paryżem. Możemy w nim przeczytać między innymi o jego dobrych relacjach z Bjergsenem, jego podziwie do Shy’a czy szacunku do WeiXiao. Jungler Gambitu podał też jak jego zdaniem skończy się rywalizacja drużyn na All-Star. Jego power ranking wygląda następująco:  South Korea SKT T1 K,  Taiwan TPA,  Europe Fnatic, China OMG, USA C9.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.