Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Gaming stuff #1 Słuchawki

Czas na sprzęt gamingowy!

Prezentowane przez nas treści będą naszymi własnymi przemyśleniami oraz doświadczeniami z danym sprzętem,  nie zamierzamy reklamować i proponować konkretnej marki. Skupimy się przede wszystkim na aspektach najważniejszych dla graczy.

Na pierwszy ogień idą słuchawki.

1. SteelSeries Siberia V2

Najtańszą wersję (bez karty dźwiękowej) możemy nabyć tutaj za 239,00 zł

Chyba najpopularniejsze słuchawki jeśli chodzi o profesjonalnych graczy. Większość światowej sceny miała je wielokrotnie na uszach, a część drużyn używa ich jako podstawowej opcji! Co odróżnia te słuchawki od standardowych? Przyjrzyjmy się im trochę bliżej.

Dane techniczne:

Słuchawki

  • Charakterystyka częstotliwości: 18 – 28.000 Hz
  • Impedancja: 32 Ohm
  • SPL@ 1kHz, 1 Vrms: 112 dB
  • Długość kabla: 1 + 2 = 3m
  • Wtyczki Jack: 3,5 mm

Mikrofon

  • Charakterystyka częstotliwości: 50 – 16.000 Hz
  • Charakterystyka kierunkowości: Jednokierunkowy
  • Czułość: -38 dB


Jakość dźwięku
80%

Dobra jakość dźwięku, bardzo dobry bass jak na słuchawki.

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to nie będziemy owijać w bawełnę, iż w tej cenie można znaleźć słuchawki o lepszym brzmieniu. Siberia v2 to przede wszystkim słuchawki dla graczy a jak wiadomo, na profesjonalnej scenie głównym czynnikiem nie jest idealna jakość dźwięku, a wygoda! Oczywiście nie znaczy to, że v2 są słabymi słuchawkami, dźwięk który wydobywają te potworki jest porównywalny do słuchawek z grupy cenowej 150,00 zł co można ocenić jako dobrą jakość dźwięku. Zwykły użytkownik który nie ma styczności z drogimi sprzętami i nie jest krytykiem sprzętowym będzie na pewno bardzo zadowolony z jakości jakie da mu SteelSeries Siberia v2. Natomiast dużym plusem jest odwzorowanie bassów w tych słuchawkach, nie spotkałem się jeszcze z tak fantastycznie brzmiącym basem w słuchawkach gamingowych.

Jakość wykonania i wygoda użytkowania
70%

Chowany mikrofon, kontroler na kablu, dodatkowy kabel, jedne z najwygodniejszych słuchawek, delikatne.
Nauszniki wyłożone skórą, która idealnie dopasowuje się do ucha, świetne wygłuszenie otoczenia oraz ogromna wygoda. Są to pierwsze słuchawki, które po 8 godzinnym użytkowaniu nie powodowały dyskomfortu i ucisku na uszy. Słuchawki idealnie utrzymują się na głowie dzięki elastycznym linkom i oprawce na górze głowy, nawet największa gestykulacja nie pozwoli Wam zgubić ich z głowy. Wielu moich znajomych po założeniu tych słuchawek było bardzo zdziwionych jak lekkie i wygodne one są. Ciekawym rozwiązaniem jest chowany mikrofon co sprawia, że słuchawki te nie tylko nadają się do gry ale również możemy się z nimi swobodnie przemieszczać po domu jak i na zewnątrz. W zestawie znajdziemy kabel przedłużający który pozwala na wygodne poruszanie się wokół komputera. Ostatnim elementem tej części jest kontroler głośności wraz z przyciskiem wyciszania mikrofonu zamieszczony na kablu który znacznie zwiększa komfort korzystania ze słuchawek. Mimo, iż słuchawki wykonane są bardzo starannie i gwarantują nam znakomity komfort to należy obchodzić się z nimi delikatnie!

 

Cena
30%

Trzeba w nie zainwestować.
Największym minusem Siberi v2 jest zdecydowanie ich cena, najtańsze słuchawki znajdziemy za 239,00 zł, a pełny zestaw z dedykowaną kartą dźwiękową za 290,00 zł. Jednak jakość wykonania i komfort jaki dają te słuchawki są dobrymi argumentami za inwestycją w te słuchawki.

 

Wygląd
80%

Nowoczesny i ładny design.
W tej kwestii raczej większość się ze mną zgodzi, że design jest naprawdę niezły. Słuchawki wyglądają bardzo nowocześnie i zgrabnie a co najważniejsze nie straciły przy tym na jakości. Do wyboru mamy szeroką gamę kolorów Siberii (czasem kolor potrafi podnieść cenę nawet o 200zł!) aż po podświetlane nauszniki.

 

Ogólna ocena
70%

Siberia v2.
Mimo, iż poruszyliśmy wszelkie kwestie związane z tymi słuchawkami to warto żebyście wiedzieli, że te słuchawki są top najchętniej kupowanych słuchawek przez graczy! Jak wspominaliśmy wcześniej, większość profesjonalnej sceny używa właśnie Siberii (niektórzy robią to ze względu na sponsora jakim jest SteelSeries), ale mimo to Ocelote czy Alex Ich nie rozstają się z tym modelem od dawna. Niektórzy z Was mogą pomyśleć, że artykuł jest troszkę przesłodzony i bardzo wychwala ten sprzęt jednak są to moje własne opinie na temat tych słuchawek, kupiłem je rok temu za 269,00 zł i jestem z nich mega zadowolony. Miałem okazję używać wielu różnych modeli, najróżniejszych marek, ale żadne nie były tak wygodne jak Siberie. Na koniec chciałbym dodać, że te słuchawki są warte zainwestowania sporych pieniędzy, jeśli jednak nie trafią one w możliwości twojego portfela to poczekaj na How2Winową recenzję kolejnych słuchawek

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.