Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Gambit Gaming

Gambit Gaming powstało  14 stycznia 2013 roku po rozpadzie gamingu Moscow 5 związanego z problemami zarządu. Początki genialnaej rosyjskiej piątki miały jednak miejsce jeszcze pod tagiem Team Empire. Pierwszy poważny sukces osiągnęli podczas przystanku IEM rozgrywanego w Kijowie. Wtedy jeszcze nierozpoznawalni gracze zwyciężyli kompletnie zaskakując i dominując rywali. Późniejsze zwycięstwo w Hannoverze na finałach sezonu VI potwierdziło ich stałe miejsce w czołówce.

W Polsce po raz pierwszy na większym turnieju pojawili się podczas ECC Poland, gdzie zwyciężyli w finale przeciwko CLG.eu. Po raz kolejny triumfowali na polskiej ziemi podczas IEM Katowice, gdzie ledwo udało im się wyjść z grupy, natomiast później jak feniks z popiołów powstali i pokonali w półfinale i finale obie drużyny Azubu: Blaze & Frost.

Do sezonu trzeciego zakwalifikowali się bezpośrednio po zwycięstwie w europejskich regionalnych finałach sezonu drugiego. Po rozpadzie ich poprzedniej organizacji zdecydowali się na stworzenie czegoś nowego, chcąc wypromować własną markę wzorując się  na amerykańskich drużynach takich jak CLG czy TSM od razu pozyskali pokaźnych sponsorów takich jak: BenQ, Pringles czy MegaPlatform.

Obecny skład

Imię i NazwiskoPozycja
RussiaAlex Ich Aleksei IchetovkinMid
RussiaDiamondprox Daniel ReshetnikovJungle
RussiaGenja Evgeny AndryushinAD
RussiaEdward Eduard AbgaryanSupport
RussiaDarien Evgeny MazaevTop

Organizacja

Imię i NazwiskoRola
RussiagrooveKonstantin PikinerTrener
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.