Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

FPSy w Lolu

increasing-the-processing-speed1

Niestety nie wszyscy gracze mogą sobie pozwolić na idealny sprzęt do gry w League of Legends. Część z nich zmuszona jest grać na niskich fpsach i cierpieć podczas teamfightów na niedobory sprzętowe. Jeśli masz problemy z fpsami, lub też zwyczajnie chcesz dowiedzieć się z jakimi problemami stykać się mogą inni gracze to ten artykuł przeznaczony jest właśnie dla Ciebie.Fpsy, a skill

Ujmę to najprościej jak to tylko możliwe – lepszy sprzęt czyni Cię lepszym graczem. Teraz pora wytłumaczyć się z tego dość kontrowersyjnego stwierdzenia . Rozważmy więc bardzo prosty przykład: mamy gracza, który gra sobie w League of Legends jakiś czas – nie jest on ani najlepszy, ani też słaby – ot taki zwykły średniak. Załóżmy, że pewnego dnia zepsuł mu się komputer i jest zmuszony wymienić go na inny. A teraz rozpatrzmy dwie sytuacje:

  1. znajduje on komputer zastępczy, który niestety nie wyrabia z fpsami
  2. kupuje nowy komputer o wypasionych statystykach

Dajmy temu graczowi miesiąc, aby przyzwyczaił się do nowego sprzętu. Jak myślicie po tym miesiącu w której z sytuacji lepiej będzie radził sobie podczas rozgrywek? Dla mnie oczywistym jest, że będzie to sytuacja druga, ponieważ:

  • gracz szybciej reaguje na sytuacje na polu walki
  • ma lepszą koordynację i kontrolę postaci
  • dzięki płynnym animacjom jest w stanie równie płynnie podejmować decyzje i dostosowywać je do zmian podczas teamfightów

Nie chcę broń boże twierdzić, że sprzęt = skill, twierdzę tylko, że sprzęt wpływa na nasze ogólne wyniki w League of Legends. Kupienie lepszego komputera nie sprawi, że automatycznie wyjdziesz z brązu i przeniesiesz się do platyny. Dobry sprzęt to jedno, a właściwe jego wykorzystanie to zupełnie inna sprawa. Jeśli chcesz grać na profesjonalnym poziomie dobór odpowiedniego komputera i akcesoriów do niego jest niezwykle ważny. Jeśli jednak grasz tylko amatorsko i ze znajomymi różnice w sprzęcie nie powinny być na tyle odczuwalne, aby tylko z tego powodu decydować się na wymianę sprzętu.

Dobrze skoro już ustaliliśmy, że posiadany komputer wpływa na osiągane wyniki pora zastanowić się jakich wyborów dokonywać będąc w takiej sytuacji. Jakimi championami najlepiej grać, aby nie narażać się na nieprzyjemne sytuacje?

O tym w następnym odcinku, który wejdzie na nasz portal już wkrótce. Stay tuned!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.