Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Finalista sezonu trzeciego zbanowany permanentnie w swoim kraju

Charyzmatyczny były kapitan drużyny Royal Club Huang Zu – Tabe ,robiący medialną karierę podczas finałów sezonu trzeciego w Los Angeles, został wykluczonych niemal ze wszystkich rozgrywek w jego rodzinnym kraju – Chinach.

Krótko po światowych finałach wraz z kolegą z drużyny Wh1t3zZ’em
(midlaner) postanowili zakończyć kariery profesjonalnych zawodników.
Tabe był już wcześniej znany był z wypowiadania się w złym tonie na temat sytuacji profesjonalnych graczy w Chinach. Jego zarzuty dotyczyły głównie słabych zarobków zawodników oraz niesprawiedliwego traktowania.

L.ACE to esportowa organizacja koordynująca większość turniejów i skupiająca najlepsze drużyny w kraju. Jej decyzją Tabe nie tylko nie może uczestniczyć w rozgrywkach jako zawodnik, ale również jako trener czy analityk. Wystosowano również oficjalne oświadczenie, w którym tę decyzję argumentowano negatywnym wpływem poglądów Tabe’a na obraz e-sportu w Chinach.

Kolejnym argumentem L.ACE. było przejście Tabe’a na emeryturę na początku sezonu letniego przy kontrakcie obejmującym całe rozgrywki. Dodatkowo podczas streamów Tabe miał przekonywać innych do swojego zdania na temat sytuacji profesjonalnych zawodników w Chinach. Prawdopodobnie ban ten został ogłoszony, aby uniknąć “rozprzestrzeniania” się szkodliwych dla L.ACE. teorii. Spekuluje się, że jest to próba pewnego rodzaju cenzury na chińskiej scenie.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.