Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Evil Geniuses

eg logo LoLowa dywizja Evil Geniuses została założona 25 stycznia 2013 roku.

Ekipa grająca w EG jest raczej znana i z całą pewnością zgrana – jest to pełny team starego Counter Logic Gaming EU, który 28 grudnia 2012 roku zdecydował się nie przedłużać kontraktu, drogi organizacji Counter Logic Gaming i starej drużyny EU się rozeszły.
Skład drużyny od przyjęcia do CLG EU jest taki sam, wciąż jest to Duńczyk Henrik “Froggen” Hansen jako mid, Szkot Stephen “Snoopeh” Ellis w jungle, Peter “yellowpete” Wüppen z Niemiec jako AD Carry, Mitch “Krepo” Voorspoels z Belgii jako Support, oraz Mike “Wickd” Petersen, czyli top prosto z Danii.
Organizacją zajmuje się dwóch Amerykanów, Alix “ottersareneat” Garfield i Lucas “Colbi” Bigham, o wdzięcznych angielskich tytułach, kolejno Chief Executive Officer, oraz Editor-in-Chief.

Przeszłość - czyli CLG EU

20 grudnia 2011 roku Counter Logic Gaming i Absolute Legends ogłosiły fuzję między sobą, grać w teamie mieli Wickd, Froggen, Snoopeh, Krepo oraz yellowpete. Jednak 30 stycznia 2012 roku oba Gamingi doszły do wniosku, że współpraca na takim poziomie nie jest możliwa, a drużyna Froggena zdecydowała się zostać przy CLG.

CLG EU miało na swoim koncie wiele wygranych, między innymi pierwsze miejsce w Kings of Europe, 4Players.de All or Nothing, Absolute Pro League: March, RaidCall PLAY Cup 1, Corsair Vengeance Cup, In2LOL Kickoff EU Tournament, Esports Heaven Medion Challenge 2012, drugie miejsce w Gamers Assembly 2012, Solomid EU Tournament Circuit oraz kilka innych zwycięstw, a także zajęli 3-4 miejsce (nie było rozgrywek o miejsce 3) w Finałach Sezonu II.

Przez rok istnienia CLG EU wygrało w dość sporej ilości turniejów pokazując, że są dobrą i zgraną drużyną. Teraz widzimy ich w Evil Geniuses w LCS – to pokazuje, że jest to poważny, dobry i zgrany team, który może jeszcze wiele pokazać.

Obecny skład Evil Geniuses

NickImię i NazwiskoPozycja
DenmarkFroggen Henrik HansenAP
ScotlandSnoopeh Stephen EllisJungle
GermanyYellowpete Peter WüppenAD
BelgiumKrepo Mitch VoorspoelsSupport
DenmarkWickd Mike PetersenTop

Organizacja Evil Geniuses

NickImię i NazwiskoPozycja
USA ottersareneat Alex GarfieldChief Executive Officer
USA Colbi Lucas BighamEditor-in-Chief

Media o Evil Geniuses

Sponsorzy Evil Geniuses

RaidCall
Intel Extreme Boards
Monster Energy
Kingston HyperX
IN WIN
SPLIT REASON
Razer
Astro

Przydatne linki

Youtube:myEGnet Facebook:EvilGeniuses Twitter: EvilGeniuses Strona:Evil Geniuses
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.