Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Europejski LCS – Tydzień Siódmy

Dzisiaj zobaczymy kolejne zmagania czołowych europejskich drużyn. Tym razem po drobnym opóźnieniu na LCS zawita patch 4.2. Jak przypominam przyniósł on nam drobne nerfy Yasuo, Thresha i Mundo. Ponadto otrzymaliśmy reworki Skarnera i Xeratha. Mimo wszystko nie sądzę by wpyłnęło to znacząco na pick rate’y tych championów.


Alliance vs Fnatic początek czwartek godz. 19.00

all
Alliance przełamało w końcu swoją klątwę(przegrywanie obu meczy w nieparzyste tygodnie) i teoretycznie do następnych dwóch meczy mogą podchodzić spokojniej. Fnatic kontynuuje swoją serię porażek. Na liczniku mamy już siódmy z kolei przegrany mecz. Sytuacja powoli zaczyna robić się nieciekawa, ponieważ SHC i SK dogoniły w tabeli obrońców tytułu. Ostatnio główną przyczyną porażek Fnatic jest słaba dyspozycja xPeke. Hiszpan jako kapitan musi swoją dyspozycją dać przykład innym i poderwać drużynę z kolan. Ponadto duo Rekkles/YellOwStaR nie dominuje już jak na początku sezonu. Grają poprawnie, ale też oni muszą wziąć część ciężaru na swoje barki. Mogą mieć ułatwione zadanie, bo naprzeciwko siebie mają Tabzza, którego najlepiej określa wyrażenie “hit or miss”. Po prostu były gracz Lemondogs zdolny jest zagrać świetny mecz by kompletnie spartaczyć następny. Ciągle jednak mam nadzieje, że Fnatic jest w stanie wrócić na właściwy tor i skończyć split w top3, jednak muszą odbudować formę, ponieważ już za tydzień superweek.


SK Gaming vs Supa Hot Crew XD początek ok. 20.00

sad
SK Gaming jest w świetnej formie. W poprzednim tygodniu zdołali wygrać z Roccatem w bardzo dobrym stylu, kontrolując od samego początku cały mecz(co w meczu z Polakami jest rzadkością). Naprzeciwko siebie jednak mają przeciwnika, który również zalicza dobry okres. SHC z tygodnia na tydzień czyni coraz większe postępy. Są już w stanie kontrolować early game i nie popełniać durnych błędów w mid game. Ponadto praktycznie wyeliminowali swoją największą wadę – mały champion pool. Te wszystkie pozytywne zmiany sprawiły, że SHC będzie w tym tygodniu walczyło o trzecie miejsce. Myślę, że będzie to bardzo wyrównany mecz, szczególnie warto zwrócić uwagę na starcie na bocie. Zarówno CandPanda jak MrRalleZ są w świetnej formie i może być to bardzo interesująca rywalizacja.


Millenium vs Gambit Gaming początek ok. 21.00

cr
Millenium to moim zdaniem najbardziej nieprzewidywalna drużyna tego splitu. Jednak mimo wszystko drużyna Creatona współdzieli z Alliance ostatnie miejsce w tabeli. Zabawnym faktem jest, że pomimo tego ostatniego miejsca w statystyce dotyczącej KDA w pierwszej piątce mamy dwóch graczy Millenium(Kev1na i Creatona). To pokazuje, że jeśli reszta graczy poprawi swoją grę to chłopaki mogą jeszcze zamieszać. Gambit po tygodniowej przerwie wraca do oryginalnego składu. Rezerwowi gracze spisali się moim zdaniem bardzo dobrze wygrywając jeden mecz. Teraz po powrocie Rosjanie mają nadzieje dogonić Roccat, który po porażce z SK nie zwiększył swojej przewagi nad Gambitem.


ROCCAT vs Copenhagen Wolves początek ok 22.00

asd
Roccat z tygodnia na tydzień staje się coraz bardziej stabilną drużyną. Widać, że wczesne wygrane nie były efektem niestandardowych picków a umiejętnościami Polaków. Czeka ich jednak ciężkie spotkanie z CW, którzy mieli bardzo dobry poprzedni tydzień. Wilki wygrały oba mecze i starają się dogonić drużyny znajdujące się na trzecim miejscu.  Niewątpliwie w ostatnim meczach największą gwiazdą tej drużyny jest ich jungler – Amazing. Ma ponad 80 procentowy udział we wszystkich killach drużyny co jest najlepszym wynikiem w LCSie. Tak więc myślę, że Jankos będzie miał nie lada przeprawę z kontrolowaniem tego co się będzie działo na mapie.


Gambit Gaming vs Fnatic początek piątek godz. 19.00

Wcześniej pojedynek ten elektryzował wszystkich fanów LCSu. Przy obecnej formie Fnatic ten mecz może być jednak niezbyt ciekawym widowiskiem. Jednak można mieć nadzieje, że szczególnie na ten mecz xPeke i spółka zmobilizują się i pokażą na co ich stać. Warto wspomnieć, że to właśnie Gambit Gaming zapoczątkował niechlubną serię porażek obrońców tytułu. Szczególnie dużo do poprawienia ma Soaz, który ostatnio podobnie jak Peke nie jest w formie. Gambit po powrocie na pewno jest głodny gry i jeśli Fnatic nie będzie uważał wszystko może zakończyć się stompem.


Copenhagen Wolves vs Millenium początek ok. 20.00

sasd
W poprzednim tygodniu nie udało się jak to zapowiadał nowy menedżer Millenium zjeść Wilków, ale może uda się tym razem? CW pokazali, że ich początkowy problem, czyli tracenie inicjatywy w mid game powoli odchodzi w zapomnienie. Formę Millenium ciężko ocenić, ponieważ potrafią grać dobry mecz i nagle jednym nieprzemyślanym ruchem go kompletnie zawalić. Myślę, że możemy spodziewać się bardzo ciekawego widowiska obfitego w kille. Jeśli miałbym na kogoś stawiać to postawiłbym na CW, ponieważ ich forma się powoli stabilizuje i są na chwilę obecną pewniejszym wyborem.


Alliance vs SK Gaming początek 21.00

hes
Mamy w tym meczu ciekawe kontrasty. Alliance, drużyna, która miała zdominować sezon jak dotąd w ostatnich tygodniach dominuje jedynie w walce o ostatnie miejsce w tabeli. Po drugiej stronie mamy SK, które skazywane było z góry na spadek, jednak pomimo tego odnaleźli formę i walczą o czołową trójkę. Co do samego meczu to sądzę, że według wielu faworytem tego spotkania jest SK. Myślę, że duo Tabzz/Nyph będzie miało ciężkie starcie z będącym obecnie w nieziemskiej formie Candym. Bardzo ciekawi mnie również jak Jesiz poradzi sobie z Froggenem, który w ostatnich meczach sam stara się ciągnąć całą drużynę (z różnym skutkiem).


ROCCAT vs SUPA HOT CREW XD początek ok. 22.00

cel
Ponownie ROCCAT gra ostatni mecz dnia. Tym razem rywal jest równie niebezpieczny co Wilki. Ostatnio SHC przypomina mi coraz bardziej Polaków jeśli chodzi o stabilizacje formy.  Podejmują coraz mniej wątpliwych decyzji, a z tygodnia na tydzień każdy członek drużyny gra coraz lepiej. Roccat natomiast ku zaskoczeniu wszystkich od pewnego czasu nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Cichym bohaterem drużyny staje się Celaver, który jest na drugim miejscu w LCSie jeśli chodzi o KDA. Także więc możemy spodziewać ciekawego spotkania, w którym SHC wcale nie jest z góry skazane na porażkę.

Jakie są wasze przemyślenia? Kto skończy na trzecim miejscu po tym tygodniu? Ile jeszcze będzie trwała fatalna passa Fnatic?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.