Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Dygresja na temat maestrii bohaterów.

Jak można zauważyć system „Masterowania” bohaterów w League of Legends już na dobre zadomowił się na serwerach, a ja pozwoliłem sobie na pierwsze małe podsumowanie tego jeszcze nie dopracowanego systemu.

Moje opracowanie ma zgoła nieoczywisty charakter gdyż chciałbym w tym artykule zwrócić uwagę na (tak mi się wydaje) niezamierzone przez twórców zjawisko, które możemy zaobserwować w trakcie naszych potyczek na Summoner’s Rift, a które polega na tym iż gracze zaczęli wybierać postacie mniej szablonowe i oczywiste.

Jak ja to widzę i co sam o tym myślę, może posłużę się własnym przykładem gdyż jego jestem pewien, a i myślę że znacząca część społeczności ligi ma tak samo jak ja; a mianowicie działa tu pewnego rodzaju aspekt psychologiczny i społeczny, który  sprawia iż chcemy „zaimponować” innym naszą znajomością gry postaciami mniej szablonowymi, którymi czujemy się dobrze lecz boimy się je wybierać gdyż: „co inni pomyślą”.

Jasne jest że to tylko cześć prawdy i spore grupy graczy albo nie przejęły się nowym dodatkiem do gry lub wykorzystują to w całkowicie przeciwny sposób i grają do znudzenia jednym bohaterem, lecz mimo wszystko uważam iż system ten powiększył pule bohaterów wielu graczy co tylko z korzyścią dla nas wszystkich graczy, no bo ile można grać na przysłowiowego Zed-a na środkowej linii.

Zapraszam oczywiście do dyskusji; podzielacie moje zdanie, a może wręcz przeciwnie – napisz dlaczego, chętnie przeczytam każdy post 😀

Powyższy wpis jest mini-blogiem stworzonym przez czytelnika, a redakcja portalu How2Win nie ingerowała w jego treść. Mini-blog jest formą, w której to czytelnicy tworzą treść, którą mogą się podzielić się z szerszym gronem odbiorców. Dział zawierający wszystkie mini-blogi znajdziesz na stronie głównej w zakładce Społeczność lub bezpośrednio pod adresem https://how2win.pl/category/mini-blog/.

Jeśli także chcesz dołączyć do grona twórców Mini-blogów – zapraszamy serdecznie do skorzystania z formularza dodawania wpisu.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.