Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Dreamhack Summer – Turniej amatorski.

W szwedzkim mieście Jönköping co roku rozgrywane są dwie edycje Dreamhacka – Summer oraz Winter. Na obecnej edycji Summer po raz pierwszy odbędzie się kolejka LCS. Wcześniej również szwedzki turniej gościł finały pierwszego sezonu, gdzie triumfowało Fnatic.

 

Oprócz LCS tradycyjnie rozgrywany jest “amatorski” turniej z pulą nagród około 30 tys dolarów. Do walki o nagrody można było dostać się m.in. poprzez kwalifikacje internetowe, cztery sloty zgarnęły drużyny:
Heimerdinger’s Colossi(Drużyna Yamatocannona)
Reason Gaming(Veggie, Nzq, Puki, Zevex, Grom)
MouseSports(W składzie z Kikisem)
PrideFC(Drużyna Rekklesa) .

Druga cześć kwalifikacji, w której również do zgarnięcia są cztery sloty jest bardzo charakterystyczna dla turnieju rozgrywanego w Jönköping. Kwalifikacje BYOC (Bring Your Own Computer) mogą objąć maksymalnie aż 64 drużyny, które pojawią się na evencie! Jedynym warunkiem jest posiadanie własnego komputera. Z polskich drużyn na pewno pojawi się Anexis eSports, którym nie powiodło się w turnieju online. Cztery najlepsze drużyny przechodzą do głównego turnieju.

Już w ten weekend odbędzie się główny turniej, który składa się z fazy grupowej bo1, oraz fazy pucharowej, do której przechodzą po 2 zespoły z obu grup. Pierwsze miejsce premiowane jest 10 tys dolarów.

Komu kibicujecie? Jak myślicie, polskie drużyny odniosą sukces?

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.