Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

/dev: Nadchodzące zmiany w grupach

Jak może już zauważyliście, dokonaliśmy ostatnio pewnych zmian jeśli chodzi o system grup. Grupy miały wcześniej bardzo elementarną funkcję: mogliście zaprosić do nich znajomych, jeśli byli dostępni, mogliście wybrać swoje pozycje… i to by było na tyle. Nie trwały one dłużej niż przez jedną grę, nie pozwalały na zmienianie trybów i, szczerze mówiąc, nie pozwalały na robienie wielu innych rzeczy, których moglibyście się spodziewać od narzędzia zarządzającego grupami w roku 2017.

Chcieliśmy więc wprowadzić nowy system, który lepiej spełni oczekiwania jakości w dzisiejszych czasach. Mamy nadzieję, ze poprzez stworzenie bardziej elastycznego systemu z lepszymi narzędziami znajdowania grup i grania ze znajomymi sprawimy, że życie stanie się łatwiejsze dla wielu graczy, którzy lubią grać z innymi. Jeżeli wolicie grać samodzielnie, być może nawet nie zauważycie tych zmian. Nie ma w tym nic złego. Mamy jednak nadzieję, że jeśli gracie ze znajomymi, będzie to znaczna poprawa.

Do tej pory dokonaliśmy trzech istotnych zmian: sprawiliśmy, że grupy utrzymują się między poszczególnymi meczami, że możecie zmieniać mapy i tryby bez konieczności ponownego zapraszania znajomych i że możecie wysyłać zaproszenia z ekranu podsumowania rozgrywki.  Chcielibyśmy przybliżyć wam teraz parę znaczących usprawnień, które wprowadzimy w przeciągu kilku następnych miesięcy. Z góry uprzedzamy — elementy te są na różnych etapach produkcji, więc użyjemy szkieletów projektu (a nie skończonej grafiki), żeby je zilustrować.

Przejdźmy więc do najważniejszej części: nowe funkcje, które wejdą do gry w pierwszej połowie następnego roku!

Ulepszenie ekranu podsumowania rozgrywki

Dodawanie członków drużyny do grupy na ekranie podsumowania rozgrywki — na chwilę obecną, żeby zaprosić do grupy nieznajomych, z którymi rozegraliście grę, musicie zaprosić ich do znajomych i dopiero wtedy dodać ich do grupy. Uważamy, że czasem możecie chcieć zagrać kilka gier z tą samą drużyną lub nawet z jedną osobą bez dodawania kogokolwiek do znajomych. Dlatego też dodaliśmy przycisk na ekranie podsumowania rozgrywki, który pozwoli wam na zapraszanie ludzi bezpośrednio do grupy bez konieczności dodawania ich do znajomych.

Sprawdzanie, kto kliknął już „Zagraj ponownie” — będziemy pokazywać wam na ekranie podsumowania rozgrywki, którzy członkowie waszej grupy są z powrotem w poczekalni, żebyście mogli z łatwością stwierdzić, kto jest gotowy na kolejną grę!

Otwarte grupy

Każdy spośród waszych znajomych może dołączyć do grupy — dodamy przycisk na ekranie grupy, który pozwoli ustawić grupę jako „otwartą”. Po użyciu tej opcji każdy spośród waszych znajomych lub znajomych kogokolwiek z waszej grupy będzie mógł dołączyć do waszej drużyny za pomocą jednego kliknięcia. Bez zaproszeń, bez konieczności akceptowania — wystarczy kliknąć i gotowe. Mamy nadzieję, że pomoże wam to znaleźć partnera do gry w duecie, stworzyć drużynę do ukończenia misji grupowych i łatwiej dołączyć do gotowych grup.

Grupy są bardziej elastyczne — wprowadzimy pewne zmiany jeśli chodzi o wymogi niezbędne do dołączenia do grupy. Na chwilę wymagania do dołączenia do grupy są sprawdzane, kiedy próbujecie kogoś dodać, więc nie możecie zaprosić do gry rankingowej znajomych, których ranga znacząco różni się od waszej, ani nowych graczy do wyboru draftowego. Oznacza to też, że musieliście najpierw zdecydować w jaki tryb gry chcecie grać, a potem dopiero zapraszać ludzi do grupy.

Nowy system jest bardziej elastyczny. Pozwoli wam na zaproszenie do grupy kogokolwiek, bez względu na to, czy osoba ta spełnia wymogi, czy nie. Możecie potem wprowadzić zmiany w grupie lub wybranym trybie gry bez konieczności tworzenia grupy od nowa. W ten sposób możecie najpierw wybrać z kim chcecie grać, a dopiero potem — w co chcecie grać.

Czat głosowy League

Łatwy i szybki czat głosowy dla waszej grupy Wspominaliśmy o tym już od jakiegoś czasu. Czat głosowy League jest już w fazie produkcji. Zostanie on wbudowany w system grup, więc jeśli tylko będziecie w umówionej grupie, automatycznie znajdziecie się w na tym samym czacie. Jeżeli nie możecie lub nie chcecie korzystać z czatu głosowego, będziecie mieli możliwość wyłączenia go.

Uprzedzając wasze pytanie: nie planujemy póki co rozszerzenia czatu głosowego League tak, żeby obejmował członków drużyny spoza umówionej grupy. Granie ze znajomymi jest zazwyczaj bezpieczniejsze niż z obcymi, a dopóki nie będziemy mieć lepszych narzędzi kontroli niewłaściwych zachowań, nie będziemy wprowadzać tej opcji do gier poza umówionymi grupami. Wierzymy, że dzięki konsekwencjom, jakie niesie ze sobą obrażanie znajomych, jak również możliwości usunięcia kogoś z grupy i wyciszenia poszczególnych członków, gracze będą w stanie poradzić sobie z niesubordynowanymi członkami grupy.


To tyle, jeśli chodzi o rzeczy, którymi możemy się teraz podzielić. Pracujemy nad kolejnymi pomysłami, więc mamy nadzieję, że będziemy mogli przybliżyć je wkrótce. Jak zwykle fajnie byłoby wiedzieć, jak waszym zdaniem warto byłoby ulepszyć system grup. Co więc chcielibyście zobaczyć?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.