Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Czy zobaczymy odrodzenie dawnych potęg – LCS.eu dzień drugi

Po pierwszym szalenie interesującym dniu tym razem Riot przygotował dla nas aż sześć spotkań. Po nich będziemy mogli mniej więcej poznać jak będzie wyglądał układ sił na najbliższe kilka tygodni. Jak na razie imponuje mi Millenium, które widać, że włożyło sporo pracy w przygotowania. Jednakże na tym etapie rozgrywek nie można niczego jeszcze stwierdzić więc zobaczmy co nas dzisiaj czeka.SK Gaming vs Gambit Gaming - początek godz. 17.00

gg
Jestem ciekaw czy Gambit postanowił wyciągnąć wnioski ze wczorajszego dnia. Wczoraj zostali wgniecieni w parkiet w early game przez Roccat. Dzisiaj muszą naprawdę się skupić, ponieważ mają ku temu szanse.

SK jest znane z tego, że ma kiepski laning phase i GG musi to wykorzystać. Powinni zagrać dosyć agresywnie ponieważ jeśli oddadzą chociaż na chwilę inicjatywę ten mecz się dla nich szybko zakończy.SK z kolei powinni trzymać się swojej taktyki i powoli zdobywać przewagę poprzez mądre zdobywanie objectivów. NiQ powinien wziąć większy ciężar gry na swoje barki, ponieważ wczoraj zagrał tak jakby go nie było kończąc mecz 0/0/0.

Co do picków i banów to nie spodzieawm się jakiejś rewelacji. Możliwe, że Gambit zdecyduje się zbanować Nidalee, która w rękach Jesiza jest bardzo groźna (szczególnie jeśli SK zdobędzie przewagę). Diamond moim zdaniem powinien wybrać junglera silnego w początkowej fazie gry (Lee? Kha?) ponieważ musi sprawić by ta lekko zardzewiała maszynka o nazwie Gambit się ruszyła i zaczęła działać.Copenhagen Wolves vs Millenium - początek ok. godz. 18.00

yb
Millenium wczoraj pokazało jak dużo pracy włożyło w przygotowanie do Summer Splitu. Każdy członek drużyny wygląda świetnie. Wydaje się, że większość problemów z poprzednich rozgrywek zostało rozwiązanych.

Jednakże nie wolno popadać w hurraoptymizm, ponieważ zbytnia pewność siebie często gubi w League of Legends. Podobnie było we wczorajszym meczu przeciwko SHC kiedy to Millenium pod koniec zagrało zbyt ryzykownie i zostali przez to ukarani. Z lepszym taktycznie zawodnikiem może to nie ujść płazem. CW natomiast rozegrało całkiem dobry mecz przeciwko Alliance i jeśli to co Youngback powiedział jest prawdą (mieli tylko 5 dni na trening z całą drużyną) to wilki mają całkiem niezłe szanse na top6.

Jeśli chodzi o picki i bany to ciekaw jestem czy Kerp dostanie Ziggsa. Bardzo możliwe, że cowTard spróbuje zgarnąć go dla siebie. Ponadto czuje, że Jree może nie otrzymać w tym meczu Thresha(statystki z dwóch wczorajszych rozgrywek 1/2/23). Jednak tak czy inaczej będzie to mecz, w którym Millenium jest faworytem, ale CW swoją wczorajszą postawą pokazało, że nie jest do końca na straconej pozycji.Alliance vs SUPA HOT CREW - początek ok. godz. 19.00

shc
Alliance bardzo dobrze rozegrało wczorajsze spotkanie. Pokazali jak doświadczoną są drużyną i nie stracili głowy kiedy early game nie ułożył się po ich myśli. SHC zagrało wprost przeciwnie do drużyny Froggena. Po kiepskim początku nie potrafili się podnieść aż do późnego late game’u. Wtedy, niestety kluczowe są dobre decyzje co jest bardzo słabą stroną SHC. Jeśli chcą mieć w tym meczu jakiekolwiek szanse muszą przestać popełniać durne błędy i skupić się by gra niepotrzebnie się nie przedłużała.

Miejmy nadzieję, że Selfie tym razem dobrze rozegra lane phase i nie pozwoli Froggenowi się rozkręcić, bo to może być pierwszy gwóźdź do trumny. Wczoraj bardzo dobre spotkanie rozegrał Wickd, poświęcił się dla drużyny i nie budował ani jednego przedmiotu ofensywnego, czego bym się w życiu po nim nie spodziewał. Był prawdziwym oparciem dla zespołu i jak najbardziej to się opłaciło.

Co do picków i banów to standardowo pewnie ujrzymy ban Yasuo przeciwko Selfiemu(bądź Froggen sam zdecyduje się go wziąć). Ponadto po wręcz brutalnych zmianach w ulcie pantheona raczej Impaler nie zaryzykuje jego wybóru. Myślę, że Kha’zix może być bardzo pożądanym pickiem. Zarówno Shook jak i jungler SHC bardzo chętnie po niego sięgali w Spring Splicie i może być to jeden z ich głównych celów w champion selectcie. Będzie to moim zdaniem interesujące spotkanie, bo obie drużyny mają agresywny styl gry. Jednak Alliance jest tutaj głównym faworytem, ponieważ widać, że rozwiązali większość swoich problemów z zeszłego splitu a niestety nie widzę takiej poprawy u SHC.

SK Gaming vs Copenhagen Wolves - początek ok. godz. 20.00

sk
SK Gaming bardzo mi wczoraj zaimponowało. Pomimo, standardowego już w ich wykonaniu przegranego early game potrafili się podnieść i rozbić w pył Fnatic. Bardzo dobrze zaprezentował się Jesiz, którego Kayle pomimo początkowych problemów była kluczowym elementem końcowej wygranej. CW wczoraj po dobrym starcie nie byli w stanie zagrozić Alliance. Mimo wszystko nie zaprezentowali się najgorzej.

Miło widzieć, że Woolite dobrze wpasował się w drużynę i może być w stanie chociaż po części zapełnić lukę po Forg1venie. Niestety, Airwaks nie zagrał najlepiej we wczorajszym meczu, ale jeszcze wszystko przed nim, jestem ciekaw jak Szwajcar zaprezentuje się na bardziej popularnych junglerach.

Jeśli chodzi o fazę picków i banów to Evelynn może być przedmiotem walki obu drużyn. Airwaks znany jest z niej w soloq a przeciwko Svenskerenowi jest to niemal już instaban. Ciekawe również czy SK zdecyduje się zbanować Yasuo. CowTard rozegrał na nim bardzo dobry mecz, a jak wiemy midlaner CW miał na wiosnę problemy ze swoim champion poolem. Myślę, że może to być bardzo interesujący mecz. Wilki powinny uważać, ponieważ SK znane jest z tego, że brutalnie wykorzystuje każdy najmniejszy błąd przeciwnika na mapie(a CW popełniało ich dużo) i zgarnia kolejne objective’y. Myślę, że to starcie wygra SK, ale przy uważnej grze przeciwnika być to całkiem wyrównane spotkanie.SUPA HOT CREW vs Roccat - początek ok. godz. 21.00

rocc
Roccat wczoraj zagrał jedno fatalne i jedno bardzo dobre spotkanie. Na szczęście dzisiaj ma niezbyt wymagającego rywala, którego jednak w żadnym wypadku nie wolno lekceważyć. Wczoraj w pierwszym meczu Polaków widzieliśmy ogromny brak zdecydowania w podejmowaniu decyzji dotyczących objectivów.

Na szczęście dla Roccatu, SHC nie pokazało się w tym aspekcie z dobrej strony. Mimo wszystko należy uważać na Mr Ralleza, który ma bardzo dobry lane phase czego niestety na razie nie mogę teraz powiedzieć o Celaverze. Jestem ciekaw postawy wewillfailera. Wczoraj miał kilka niezłych zagrań, ale wczesna dominacja Millenium nie pozwoliła mi dokładnie określić czy będzie on wartościowym nabytkiem.

Będzie to bardzo interesujące spotkanie. Aby wygrać SHC nie może sobie pozwolić na zostanie w tyle podczas early game ponieważ Roccat rzadko w takich sytuacjach odpuszcza. Polacy muszą natomiast skupić się na pewniejszym egzekwowaniu taktyki, bo wczorajszy mecz z Gambitem przy takiej przewadze powinien skończyć się dużo wcześniej. Faworytem meczu tak czy inaczej jest Roccat, jednak obie drużyny są na tyle nieobliczalne, że wszystko jest możliwe.Alliance vs Fnatic - początek ok. godz. 22.00

fn
Na koniec dnia mamy chyba najlepszy mecz dnia (przynajmniej w teorii). Alliance wczoraj zaprezentowało się kiepsko na początku swojego meczu by rozkręcić się w jego późniejszej fazie. Fnatic wręcz odwrotnie. Zagrali bardzo dobry early game by wszystko później zepsuć. Mam nadzieję, że tym razem zobaczymy wyrównany mecz, który nie będzie od pewnego momentu jednostronnym stompem.

Swoją grę musi poprawić Soaz, który wczoraj praktycznie w pojedynkę przegrał Fnatic mecz. Alliance natomiast musi się skupić na tym by xPeke nie mógł mieć za dużo do powiedzenia w tym meczu. Myślę, że to będzie głównym zadaniem Shooka, który będzie chciał jak najbardziej rozkręcić Froggena. Wczoraj Cyanide miał całkiem niezłe spotkanie, w którym potrafił dobrze wspomagać swoich zawodników jednak cała drużyna nie potrafiła podjąć trafnych decyzji na przestrzeni gry.

Jeśli chodzi o picki i bany to szczerze wątpię byśmy ujrzeli LeBlanc w grze. Froggen i xPeke potrafią nią niesamowicie grać i oddanie jej przeciwnikowi byłoby bardzo ryzykowne z perspektywy obu stron. Ponadto obaj zawodnicy lubią nowego Kassadina i jestem ciekaw czy stoczy się o niego bój w champion selectcie. Wickd może o wiele pewniej podchodzić do swojego match-upu z Soazem, lecz pod żadnym wypadkiem nie wolno lekceważyć Francuza, bo może to się skończyć tragicznie w skutkach. Czeka nas na pewno niesamowicie interesujące spotkanie, w którym ciężko tak na naprawdę wybrać faworyta. Miejmy nadzieję, że ujrzymy fenomenalne widowisko.

 

A wy jak myślicie, kto dzisiaj zaprezentuje się najlepiej? Swoje przemyślenia zostawcie w komentarzach!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.