Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Czy Riot dobrze balansuje LoL-a

Wiele dyskusji zostało ostatnio wszczętych na temat balansu w League of Legends. Ostatnie kilka patchów zostało wprowadzonych w błyskawicznym tempie, a niektóre z tych zmian wydają się nieco chaotyczne – jakby Riot nie miał jednoznacznego pomysłu co do sposobu balansowania LoL-a.

Częstotliwość ostatnio wprowadzanych patchy znacznie wzrosła – czy oznacza to jednak wzrost jakości sposobu balansowania? Wielu z Was ma poważne wątpliwości na ten temat – negatywnie wypowiadacie się na temat niektórych z nich (w szczególności jeśli dotyczą one nerfów). Podobne zdanie ma część profesjonalistów – coraz częściej podnoszą się głosy, że Riot nie wie dokąd zmierza. Sporą burzę wywołał ostatni wpis Reginalda z TSM-u:

Zapowiedziane ogromne zmiany w balansie weszły już na PBE i możemy zobaczyć co w tym momencie próbuje zmodyfikować Riot. Nerfów i buffów jest tam cała masa, a meta którą zobaczymy po ich wejściu w życie nie będzie już tą samą metą co wcześniej – przed finałami czeka nas prawdopodobnie niezłe trzęsienie ziemi.

Obecnie w planach są także nowe reworki – to także kwestia warta poruszenia. Rok 2014 planowany był jako rok reworków – część z nich zawitała już na oficjalne serwery, a część jest dalej w planach, bądź znalazła się na serwerze PBE (jak np. Sona). Wielu uważa, że reworki wychodzą Riotowi całkiem nieźle i pozytywnie oceniają ich długofalowe efekty. Jednakże znajdują się i tacy, którzy wskazują na bezsensowność niektórych z nich (jako sztandarowy przykład podając Xeratha).

Chcieliśmy Was gorąco zaprosić do dyskusji w komentarzach oraz do udziału w dwóch poniższych ankietach. Dzięki nim będziemy w stanie przekazać skumulowane zdanie społeczności League of Legends.

Czy jesteś zadowolony z Balansu w League of Legends

Podglądanie wyników jest wyłączone dla tego pojedynku.

Loading ... Loading ...

Jak oceniasz zmiany u Luciana

Podglądanie wyników jest wyłączone dla tego pojedynku.

Loading ... Loading ...
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.