Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Czy ktoś zatrzyma rozpędzony Roccat? LCS.eu już dziś

Już dziś czeka nas kolejne spotkanie z europejskim LCS. Po tym jak Riot uporał się z bugiem, Yasuo prawdopodobnie znowu będzie dostępny. Bazując na tym, że najnowszy champion miał 56.25% pick-ban rate w Europie (75% w NA) możemy się spodziewać, że gracze chętnie będą po niego sięgać. Zmiany wprowadzone w patchu 4.1 nie przyniosły Riotowi zamierzonych rezultatów i nie wyeliminowały całkowicie lane swapów, jednak moim zdaniem całkiem nieźle ograniczyły ich ilość. Spójrzmy jednak na nadchodzące mecze, bo te zapowiadają się nadzwyczaj ciekawie.Gambit Gaming vs Alliance - początek czwartek 19.00

S3_Genja_Gambit

Na początek bardzo emocjonującego tygodnia mamy porządną przystawkę przed daniem głównym. Jest to pierwsze spotkanie rosyjskiej drużyny z Alliance. Drużyna Froggena po upokarzającym pierwszym tygodniu najwyraźniej wyciągnęła wnioski i pokazała, że nadal może zaliczać się do grona faworytów tegorocznego splitu. Żeby potwierdzić swoją dobrą formę i zaliczyć serie trzech zwycięstw z rzędu muszą pokonać sławny Gambit. Rosjanie przegrali swój ostatni mecz z Roccatem po bardzo dziwnych decyzjach przy wyborze championów. W meczu warto zwrócić uwagę na match-up Diamond vs Shook. Obaj są uznawani za najlepszych junglerów w Europie i ich pojedynek będzie bardzo ciekawy. Nie zapominajmy jednak o klasycznym straciu na midzie czyli Froggen vs Alex Ich. Mecz powinien być emocjonujący ponieważ dla Alliance jest to szansa na pokazanie, że wszystkie dotychczasowe problemy są za nimi, a Gambit musi wygrać by nie tracić dystansu do Fnatic.Mecz dnia Roccat vs Fnatic - początek ok. 20.00

ROCCAT-Logo_Standard_Horizontal-a_Slogan_white-628x220

Spotkanie, o którym wspomniałem przy okazji zapowiedzi w ubiegłym tygodniu. Pierwszy test z Gambitem Overpow i spółka zdali bardzo dobrze, ale teraz czeka ich jeszcze trudniejsze zadanie. Sami przyznali, że spodziewają się porażki z mistrzami pierwszego sezonu, ale myślę, że jeśli mają jakieś ciekawe picki w rękawie to mogą zaskoczyć. Kluczem jak w wielu innych meczach przeciwko Fnatic będzie zatrzymanie duo Rekkles/YellOwStaR. Jednak Celaver i szczególnie Vander pokazali, że są w bardzo dobrej formie i moim zdaniem są w stanie ich powstrzymać. Ważne będzie niedopuszczenie Jinx do Rekklesa, myślę, że jej ban oraz wybranie Caitlyn powinno być priorytetem dla Roccatu (Rekkles nie grał na LCS nikim innym). Faworytem tego spotkania jest Fnatic, ale Polacy nie są na straconej pozycji i jeśli pokażą taki poziom gry jak z Gambitem to sądzę, że zobaczymy wyrównany mecz.

 Supa Hot Crew XD vs SK Gaming - początek ok. 21.00

Ziggs_3

Bardzo ważny mecz dla SHC. Po dwóch tygodniach zajmują ostatnie miejsce w tegorocznym splicie i muszą przełamać serię czterech porażek. SK Gaming też nie miało dobrego drugiego tygodnia. Przegrali oba mecze, jednak pomimo tego pokazali się w nich z całkiem niezłej strony. Myślę, że to właśnie była drużyna ocelote’a jest w tym starciu na lepszej pozycji. Jeśli SHC wygra to spotkanie zrówna się w tabeli z Millenium i właśnie z SK (oraz z Alliance, zależnie od wyniku pierwszego meczu). Moim zdaniem SK powinno wygrać ten mecz, ponieważ już w ciągu dwóch tygodni pokazali, że mają bardzo duże możliwości. Niestety, patrząc na ostatnie mecze SHC, nie widziałem nic pozytywnie rokującego na przyszłość.

 Copenhagen Wolves vs Fnatic - początek ok. 22.00

xpekuh

Ostatnia rozgrywka dnia to drugi z trzech zaplanowanych na ten tydzień meczów Fnatic. Pierwszy raz w tym splicie spotykają się z CW, drużyną, która jak dotychczas pokazała, że jest bardzo silna i może walczyć o top4. Jest to ciekawe spotkanie znowu ze względu na Rekklesa. CW to jego była drużyna, której pomagał dopóki nie osiągnął wieku pozwalającego mu na grę w Fnatic. Daje mu to lekką przewagę, ponieważ wie jak jego przeciwnicy grają i do czego są zdolni. Uważam, że będzie to ciężki mecz dla xPeke i spółki. Rekkles musi pokonać Forg1vena, który jest główną gwiazdą wilków. CW ma również bardzo dobrego junglera, który może namieszać jeśli Cyanide nie będzie czujny.

 Alliance vs SK Gaming - początek piątek 19.00

FROGGEN-EG.eSPORTS.PLYRPROFILE 

Pierwsze spotkanie tych drużyn w tegorocznym splicie i teoretycznie łatwa przeprawa dla Alliance. Jednak w rzeczywistości nie powinno być tak łatwo, bo Jesiz naprawdę zaskakuje swoją dobrą grą i Froggen nie będzie miał z nim takiej łatwej przeprawy. Również Wickd może mieć problemy z toplanerem SK. Fredy122 wielokrotnie pokazał, że jest bardzo solidnym graczem, który nie ustępuje poziomem innym graczom na swojej pozycji w LCSie. Ciężko prognozować wynik tego meczu, ale bardziej jednak skłonny jestem postawić na Alliance, ponieważ w drugim tygodniu wyglądali na bardzo mocną drużynę.

 Supa Hot Crew XD vs Copenhagen Wolves - początek ok. 20.00

rumble_stilts_skin_by_pearlphoenix-d4roi7o

Kolejny bardzo ważny mecz dla SHC. Tym razem moim zdaniem trudniejszy, ponieważ wilki są bardzo mocną drużyną, z którą należy grać bardzo uważnie – jeśli dasz im palec to wezmą całą rękę. SHC musi to spotkanie wygrać, ponieważ w ich obecnej sytuacji nie mogą sobie pozwolić na kolejne porażki i dlatego sądzę, że będzie to bardzo powolne i ostrożnie rozgrywany mecz. Warto zwrócić uwagę na starcie dwóch ADC na bocie, ponieważ obaj, MrRalleZ i Forg1ven to gracze z dużym potencjałem i ich starcie może być ciekawe.

 SK Gaming vs Roccat - początek ok. 21.00

DHF_12_Malphite

Podobnie jak Fnatic, SK Gaming rozgrywa w tym tygodniu trzy spotkania. Ostatni mecz przypada im z Roccatem. Szczerze wątpię by SK miało argumenty aby zatrzymać Polaków. Musieli by rozegrać mecz perfekcyjnie (lub przeciwnik musiałby popełnić fatalny błąd, ale to raczej rzadko się zdarza). Roccat pokazał, że lubi eksperymentować i ewentualnie nieudany wybór championa może dać nadzieję SK na wygranie tego meczu.

 Mecz dnia Gambit Gaming vs Fnatic - początek ok. 22.00

fnatic

Kolejne starcie gigantów kończące bardzo emocjonujący tydzień w europejskim LCS. W poprzednim meczu Gambit radził sobie przyzwoicie, jednak w pewnym momencie bardzo źle rozegrali teamfight przy smoku co spowodowało, że Fnatic zdobyło wyraźną przewagę, której nie oddali. Rekkles i YellOwStaR kompletnie przyćmili Genję z Edwardem i Gambit nie może dopuścić by coś takiego zdarzyło się drugi raz. Na plus z poprzedniego meczu można zaliczyć bardo dobrą grę Diamonda, który skutecznie utrudniał życie Cyanideowi. Spodziewam się bardzo wyrównanego starcia, mimo tego nadal sądzę, że raczej Fnatic wyjdzie z tego spotkania zwycięsko. Jednakże nie zapominajmy, że jest to EU LCS i wszystko się może zdarzyć.

 

Kto jest waszym faworytem? Kto w tym tygodniu zaskoczy? Swoje przewidywania pozostawcie w komentarzach.

Autorem artykułu jest Saref

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.