Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Copenhagen Wolves ukarane

Jak już informowaliśmy na naszym twitterze występujące w LCS.EU Copenhagen Wolves zostało ukarane przez Riot grzywną wynoszącą 1,000$ za pogwałcenie LCS-owego regulaminu. 

Jednak co takiego właściwie zrobiło CW? Żeby się tego dowiedzieć musimy cofnąć się do Maja tego roku. Otóż trzynastego dnia tego miesiąca zarząd LCS poinformował CW o tym, że zmiany w rosterze, dzięki którym w drużynie znalazł się jungler Karim “Airwaks” Benghalia i marksman Paweł “Woolite” Pruski zostaną zaakceptowane pod warunkiem, że rozwiązane zostaną pewne problemy z kontraktami tych zawodników. Problemy te związane były z datą wygaśnięcia tych umów, a brak ich rozwiązania miał skutkować tym, że same kontrakty staną się nieprawidłowe. Zarząd LCS podjął współpracę z CEO Copenhagen Wolves i wydawało się, że 15 maja cała sprawa została rozwiązana.

Jednak 14 Wrzenia zarząd LCSów został poinformowany o tym, że dwaj wspomniani wcześniej gracze występowali w LCS.EU bez ważnych kontraktów. Riot przyjrzał się tej sprawie i okazało się, ze zarówno Woolite jak i Airwaks swoje umowy podpisali dopiero na początku czerwca, podczas gdy letni split LCSa rozpoczął się już 20 Maja co oznacza, że CW posiadało w swoim rosterze graczy bez ważnych kontraktów przez kilka tygodni LCSa. Jest to oczywiste pogwałcenie regulaminu rozgrywek i z tego właśnie powodu nałożona została kara pieniężna i w opinii wielu CW może cieszyć się, że nałożona na nich kara nie jest bardzo dotkliwa, zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy jakie kary były nakładane przez Riot w przeszłości (przykładowo na Reginalda nałożona została dwa razy większa grzywna za przedwczesne ujawnienie jednej ze zmian w rosterze).

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.