Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Co składają prosi: Shen (HotshotGG) vs Singed (KiwiKid)

Nie wiesz jakie itemy kupować w nowej mecie? Grasz nową postacią i chcesz złożyć najbardziej efektywne itemy? Ciągle eksperymentujesz z przedmiotami i poszukujesz najlepszej drogi budowania danej postaci? Ta seria jest wprost stworzona dla Ciebie – w każdym z odcinków postaramy się zanalizować jeden z meczów profesjonalistów podczas League of Legends Championship Series pod względem przedmiotów składanych na danej pozycji. Dzisiaj zajmiemy się pojedynkiem pomiędzy HotShotem z Counterem Logic Gaming i KiwiKidem z Dignitas na topie. We wpisie znajdziecie screeny robione co 5 minut – obrazować będą one postęp w składaniu kolejnych przedmiotów oraz mini analizę każdego z wyborów. Zapraszamy!

league of legends

HotshotGG

Członek Counter Logic Gaming rozpoczyna z bardzo standardowym obecnie startem na top lanerach – elixir, ward i poty. Start ten jest obecni jednym z najlepszych – zapewnia on sustain, pozwala liczyć na baity oraz znacząco pomaga przeciwko wczesnym divom podczas swap lane’ów. Topperzy cenią sobie ten start ze względu na jego wszechstronność.

KiwiKid

Bardzo ostrożny początek – kupując flaszkę w obecnej mecie zakładamy bardzo ciężką linię i częste powroty do bazy. Dzięki odnawialnemu źródłu energii jesteśmy w stanie w mniejszym stopniu polegać na hp potach, a co za tym idzie złoto przeznaczać na potrzebne late game’owe itemy.

league of legends

HotshotGG

HotShot jest już po pierwszym powrocie do bazy i dokupuje najtańszy item dający magic resist – wnioskujemy (po kupieniu tego itemu oraz po w miarę równej liczbie creepów), że linia okazała się cięższa niż początkowo zakładał ten zawodnik. Dodatkowo nie nastąpił swap lane’ów, a więc może on podjąć itemizację przeciwko swojemu głównemu adwersarzowi.

KiwiKid

Na zachodzie bez zmian – KiwiKid nie zdążył jeszcze wrócić do bazy.

league of legends

HotshotGG

Spory skok w itemach – Giant’s Belt zapewnia pokaźną ilość survi, dzięki czemu HotShot będzie w trakcie teamfightów przyjąć na siebie większą ilość “artylerii”

KiwiKid

Także spory skok mocy – dzięki ukończonym mercurkom Singed odczuje zmniejszony wpływ CC (a tego przeciwnicy mają hurtowe ilości – Amumu, Thresh, Twisted Fate i Shen dysponują naprawdę potężnymi efektami zatrzymującymi przeciwnika). Posiadanie tenacity jest szczególnie istotne w przypadku Singeda – pozwala to szybciej wydostać się ze strefy zagrożenia i oddalić się obłąkańczo rozsiewając śmiech i truciznę. Dodatkowo kupił on łezkę i rozpoczął jej stackowanie – będzie to ważne do powiększania sustainu na linii (tym razem pod względem zasobów many).

league of legends

HotshotGGDokupienie mercurków oraz ruby crystala w jeszcze większym stopniu zapewni tankowatość Shenowi. Dzięki temu wyborowi w mniejszym stopniu odczuje on withery od Nasusa, slowy od Singeda i rooty Zyry. Pomimo, że przeciwny team nie ocieka CC to i tak ma go dość sporo. W tym momencie mercurki są zwyczajnie najlepszym wyborem.

KiwiKid

Singed rozpoczyna kupowanie Rod of Ages – chwilowo kupuje tylko catalysta – item dający mu jednocześnie zwiększony sustain i dużą dawkę tankowatości (nie zapominajmy o jego pasywie!). W 15 minucie Singed nie posiada jeszcze żadnych itemów ofensywnych.

league of legends

HotshotGG

Bez zmian w porównaniu do sytaucji sprzed 5 minut. Warto jednak zauważyć, że Shen w tym momencie zaczyna już dość pokaźnie przegrywać w creepach.

KiwiKid

Skończenie RoA – przedmiotu defensywno-ofensywnego dla Singeda. Z pewnością zwiększy to jego dmg output i pozwoli na jeszcze większą dawkę śmiertelnej trucizny.

league of legends

HotshotGG

Ogromna zmiana – Shen jednocześnie kupuje Warmoga i Wit’s End – dzięki dużej dawce mresu będzie on skuteczny w wymianach z Singedem (głównie tych dłuższych), jednocześnie pozostając niemal nieruszalny podczas teamfightów.

KiwiKid

Blasting Wand to jedyny nabytek – Singed wreszcie nastawia się na zwiększanie obrażeń.

league of legends

HotshotGG

Cloth Armor to mało znacząca zmiana – nie ma zbytnio czego omawiać.

KiwiKid

W przypadku Singeda naszła dużo większa zmiana – ulepszył łezkę i dzięki pełnemu wystackowaniu udało mu się ją zamienić w Serapha. Dzięki pokaźnym ilościom many, Singed nie dość, że jest tankowaty (i ma darmową tarczę) to jeszcze zadaje masakryczne obrażenia w czasie (znacząco poprawiły się one dzięki pasywowi Archanagela/Serapha).Podsumowanie

W przypadku topperów mogliśmy oglądać zupełnie odwrotną sytuację niż w przypadku ostatniego pojedynku AP Carry. Tutaj rozpoczynano od itemów defensywnych i dopiero stopniowo z czasem dokładając do tego odrobinę przedmiotów ofensywnych. Itemizacja ta miała na celu zagwarantowanie, że topper spełni swoją rolę i będzie odpowiednio tankowaty, aby zasłużyć na miano bruisera. Dzięki zdolności do przyjmowania dużych ilości obrażeń “na klatę” topperzy spełniają bardzo ważną rolę w teamie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.