Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Chroma Packs – w trosce o społeczność czy własny portfel?

Chroma Packs, czyli recolory istniejących skórek to jeszcze niewprowadzona, ale mocno zapowiadana przez Riot nowość mająca na celu poszerzyć zakres różnorodności skinów, o który od jakiegoś czasu społeczność zdaje się ubiegać. Wszystko gra i jest pięknie – co jednak, jeśli cała inicjatywa nie jest uzasadniona troską o społeczność, a chęcią jeszcze większego zarobku jednej ze stron – pragnieniem wydobycia od nas jeszcze większych pieniędzy? Na to pytanie starał się odpowiedzieć jeden z użytkowników, a wytoczone przez niego argumenty zdają się rzeczywiście podważać słuszność całej idei.

Według autora decyzja Riotu jest kolokwialnie mówiąc “skokiem na kasę”, a informacje dotyczące ogromu pracy włożonej w tworzenie skinów zwyczajnie nieprawdziwe. Jak sam zaznacza, stworzenie podobnej i równie dopracowanej skórki zajęło mu zaledwie około godzinę, dodatkowo, robiąc to po raz pierwszy. Ponadto uważa, że modyfikacja cząsteczek (m.in. efektów umiejętności oraz innych pomniejszych efektów) jest w zasadzie najprostszą czynnością, a nie – jak informował Riot – najtrudniejszą lub nawet nieopłacalną czy niewykonalną.

Widać tutaj chciwość Riotu. Rozumiem, jeśli byłyby one odblokowywane poprzez postęp danymi postaciami. Przebolałbym nawet kupno ich za sporą ilość IP, jednak chęć zarobku na tak banalnej w wykonaniu i niskobudżetowej usłudze? Nie dzięki.

Jak się później okazuje, niezadowolenie autora jest jak najbardziej uzasadnione – z załączonych zdjęć jasno wynika, że cały proces tworzenia owych skórek rzeczywiście nie jest pracochłonny. Nawet on sam postanowił wziąć na warsztat Foxfire Ahri, którą kilkoma machnięciami pędzlem w Photoshopie przemienił w niebieską lisicę.Jak widać, proces tworzenia tego typu skinów jest wręcz śmiesznie prosty. Na dokładkę zaprezentował nam dwa kolejne przykłady – niebieskiego Zaca oraz Nidalee, której cząsteczki oraz efekty z łatwością zostały zmodyfikowane, tym samym udowadniając, że jest to równie prosta czynność i z pewnością wykonalna.

A wy, co tym sądzicie? Waszym zdaniem także jest to bezczelny skok na kasę?

źródło: http://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/skin-champion-concepts/dzOjoPEz-regarding-chroma-packs

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.