Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Chomiczy tok myślenia: Klient gry

Witajcie. Mieliście kiedyś problem z klientem LoLa? Chcieliście kiedyś sprawdzić runki, podczas wyszukiwania gry, a nagle wyskakiwało to natrętne okienko “Zaakceptuj grę”, którego nijako nie da się pominąć? Bo ja tak.

Klient, tak wielkiej gry jak League of Legends wydawałoby się, że powinien być świetny, intuicyjny i przestronny. Niestety od tych wszystkich lat zmienił się co najwyżej troszeczkę, a najbardziej irytujące rzeczy pozostały. Kto wpadł na pomysł, że wyskakujące powiadomienie o grze powinno cofać wszystkie czynności do okna startowego? Tyle razy chciałem zmienić coś na szybko w runkach, ale nie mogłem bo gra została wyszukana. I nawet jak ktoś ją odrzucił to lądowałem na oknie startowym musząc robić wszystko od nowa.

Albo sklep, który raz się nie wczytuje, potem się laguje, a kiedy ostatecznie nas do siebie dopuści to razi swoimi długimi loadingami między poszczególnymi sekcjami. Przecież oni na tym zarabiają! Jakim, kurna, prawem sklep – rzecz, która w moim mniemaniu powinna być oznaczona Dravenami, świecąca i błyskająca jak reflektor i umiejscowiona na środku, jest tak potraktowana!? Przecież to jest najważniejsze miejsce w kliencie dla Riot Games. Już nie wspomnę o kupowaniu RP, które przeważnie działa, ale jak raz odmówi wyświetlenia strony/oferty, to nie zmieni zdania przez długi czas. Naprawdę długi czas…

A nagle znikająca połowa championów? Albo przed patchem miksująca się lista znajomych? Przecież to jest koszmar, wchodzę na swoich championów żeby szybko przed grą podglądnąć wszystkich moich toperów, a tam nagle widzę… 30% wszystkich championów w grze.

Mimo, że LoL już poszedł trochę w lepszą stronę to nadal boryka się z nielada problemami. Trzeba ich w końcu pochwalić za możliwość masowego odrzucania śmieciowych zaproszeń jednym kliknięciem i naprawienie friend listy. Bug z listą championów chyba też naprawili, ale to co naprawdę boli wciąż nie działa. Nie można zmienić swojej listy runek lub kupić championa podczas champion select. Zbytnio nie można tego zrobić nawet podczas samego wyszukiwania gry… chyba że akurat jesteście w Challengerze i kolejka to 20 minut.

Riot naprawdę powinien się zastanowić nad swoimi usługami. Oferują świetną grę i… tyle. Przecież to jest niedopuszczalne, firma zarabiająca tyle hajsu, posiadająca tyle klientów zrobiła przypadkiem świetną grę i… nie potrafi zrobić niczego innego. Ani klient, z którym walczą od początku istnienia LoLa, ani balans, czy chociażby ostateczny wygląd gry.

Coraz bardziej przekonuje się do tego co wcześniej powiedziałem, Riot to nie są ludzie, którzy umyślnie stworzyli świetną grę. Oni przez przypadek wpadli na trop świetnej gry, zrobili ją i zbijają na tym kokosy. A taka podstawowa opcja jak działający klient gry… jest gdzieś na 30. stronie księgi “Pomysły do gry”.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.