Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Chiński All-Star kończy karierę

Jeden z najlepszych chińskich top lanerów (który występował w zeszłorocznej edycji All-Star Shanghai) – Liu “PDD” Mou, opuścił dzisiaj chińskie Invictus Gaming, a na jego miejsce do drużyny dołączył były zawodnik Mook Comet – koreańczyk YongSu “YongSu” Gwon .

Z powodów zdrowotnych PDD musi wziąć sobie przerwę od profesjonalnego grania. Nie wiadomo jak poważne są jego problemy i na jaki czas wykluczą go z występów na e-sportowej scenie. Chodzą nawet plotki, że zdrowie chińskiego all-stara to tylko wymówka, a tak naprawdę został on wyrzucony ze składu.

Niewiele można też powiedzieć o zawodniku, który zmierzy się z niełatwym zadaniem zastąpienia dotychczasowego top lanera Invicuts Gaming. Gracz ten nie może pochwalić się zbyt dużym doświadczeniem na competitive scenie (Mook Comet nie jest żadnym liczącym się teamem).

Według części koreańskich źródeł YongSu nie był najlepszym kandydatem pod względem umiejętności, jednak ten zawodnik w miarę biegle mówi po chińsku, co dało mu przewagę nad pozostałymi kandydatami na nowego top lanera pochodzącymi z Korei.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.