Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Brązowa Tier Lista – Top Lane

Miałem zaszczyt w tym sezonie rozegrać około 250 rankedów na beznadziejnie niskim (czyli moim) poziomie. Lwia część z owych gier miejsce wtedy, gdy byłem między brązem IV, a brązem I – ostatecznie udało się opuścić tę wspaniałą ligę i wylądować w silverze. Dziś chciałbym, z lekkim przymrużeniem oka, przedstawić wam moją subiek… obiektywną (a co!) tier listę najlepszych brązowych czempionów. Chcielibyście wiedzieć co rządzi w „najwspanialszej lidze we Wrzechświecie” na górnej alei? To czytajta i oglądajta!


God Tier – nikt nie zbanował tej postaci? Prawdziwy brąz ją wybierze.

Tier 1 – postacie, które raczej nie pojawiają się w fazie banowania, a są silne w niskich dywizjach i bardzo często wybierane przez naszych brązowych przyjaciół.

Tier 2 – czempioni, którzy mają duży potencjał, ale są rzadziej wykorzystywani przez graczy.

Tier 3 – dość sytuacyjne picki, zazwyczaj wybierane przez ludzi, którzy uwielbiają nimi grać, lub po prostu wtedy, gdy chcą skontrować przeciwnego top lanera i wujek Google podpowiada co wybrać.

Tier 4 – można spotkać fanów takich picków na top lane, ale ich wybór wiąże się z krytyką (łagodnie mówiąc) sojuszników i tekstami typu: „omg, she/he is not top laner!”, „pls report him”, „she/he is usseles!!!!111!” „**** **** ****** ******** ********”.


God Tier

darius fiora pantheon riven

Tier 1

ekko garen gnar jax malphite nasus olaf teemo tryndamere vladimir

Tier 2

aatrox chogath drmundo hecarim heimerdinger irelia jayce leesin maokai nautilus renekton rengar ryze shen shyvana singed sion swain trundle volibear wukong xinzhao

Tier 3

azir cassiopeia diana fizz gangplank gragas jarvaniv kayle kennen khazix lissandra mordekaiser poppy rumble talon udyr yasuo yorick zed

Tier 4

akali galio karthus kassadin katarina lulu morgana nidalee nocturne quinn shaco thresh urgot vayne warwick


 

rivenpantheonfioradariusGOD TIER

Nieprzypadkowo wszystkie te postacie podpinam pod jeden opis. Każda z nich charakteryzuje się bardzo dobrą fazą linii i zadaniem gracza, który wybierze któregoś z tych bohaterów, jest zdominowanie przeciwnego top lanera. Każdy szanujący się brąz wie, że to obrażeniami wygrywa się grę, więc sięgnięcie po czempiona zapewniającego je od samego startu gry, jest po prostu “easy winem”. Nooo… chyba, że sojusznicy jak zwykle zawiodą… Pamiętajmy też o tym, już mówiąc zupełnie poważnie, że w niskich dywizjach ludzie często mają problem ze zgrupowaniem się i używaniu umiejętności na odpowiednich przeciwników (nie mówiąc już o właściwym momencie korzystania z nich), więc taka fioraFiora czy rivenRiven może pojedynczo eliminować swoich rywali i dobrze zagraną superumiejętnością przesądzić o wygranym meczu.

garenGAREN

Cóż, postać posiadająca sporo wad, m.in. powoduje częste pojawianie się na czacie wiadomości typu “******* noob champ”. Brak skillshotów, spore obrażenia na początkowych poziomach, bardzo łatwa faza linii, przydatny sustain – to wszystko sprawia, że garenGaren jest postacią, którą często widujemy na brązowym top lanie.

nasusNASUS

Zawsze mam mieszane uczucia, gdy widzę Pieseła w moim teamie. Jest to postać o ogromnym potencjale i w teorii świetna do gry w brązie. Nawet budując się w stu procentach defensywnie, z dobrze nastackowanym nasusqQ mamy bardzo przyzwoite obrażenia. Żaden brąz przecież nie zużyje na niego swoich umiejętności podczas walki drużynowej, bo jak każdy wie “omg, focus tank, ggwp”. Wydaje się on idealnym pickiem, więc skąd moje obawy przed grą u boku tak silnego sojusznika? Chodzi zwyczajnie o psychikę brązów – często nie wiedzą co mają ze sobą zrobić podczas gry. Pomijając już niską ilość stacków, nie za bardzo wiedzą kiedy skończyć farmić, a kiedy pomóc sojusznikom i dołączyć do wspólnej walki. Cóż, nasusNasus jest łatwą mechanicznie postacią, ale trudną taktycznie, o czym niestety wiele osób zapomina.

teemoTEEMO

Nie, nie będę o tym czymś pisać. To ma zniknąć z gry. Na wieki. Amen.

tryndamereTRYNDAMERE

Jeden z lepszych bohaterów do szybkiego wyjścia z brązu. Sukces tkwi w tym, by team robił coś sensownego (choćby unikał walk 4vs5), gdy tryndamereTryndamere splitpushuje. Tylko tyle. I aż tyle.

zedZED

Taki bohater na top lanie zazwyczaj oznacza, że brąz chciał iść na mid lane, ale koledzy z drużyny mu na to nie pozwolili – cóż, każdemu zdarza się nie być first pickiem. Z zedZedem w brązowym świecie jest ten problem, że wielu graczy nie ma pojęcia jak się nim zachować podczas walki. Ileż to razy widziałem sytuacje, gdy zedZed najpierw używa wszystkie swoje umiejętności, dopiero na końcu zedrultimate, lub gdy ich rola w walce drużynowej ograniczyła się jedynie do naciśnięcia “R” na najbliższej postaci. Postać z niesamowitym potencjałem, często banowana – nieprzypadkowo. Niestety wymaga wprawy i wielu treningowych gier.

katarinaKATARINA

Najczęściej banowana postać. Jak już przejdzie – brąz weźmie od razu na first picku, nawet jeśli ma iść na top lane. W końcu katarinaKatarina jest OP i jeśli za przeciwnika będziemy mieli np. tryndamereTryndamere’a, który przewyższa nas obrażeniami w walce jeden na jeden, to zawsze możemy napisać na czacie to, co w przypadku garenGarena – “******* noob champ”.


Teraz, zgodnie już z naszą tradycją, czas na krytykę Tier Listy! 🙂 Czy są wśród nas osoby, które znajdują się w brązie? Jakimi postaciami udaje wam się wygrać najwięcej meczów? Zachęcamy do komentowania! 🙂

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.