Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Blog deweloperów: Pokaz Prac Fanów

Witajcie!

Tu RiotBatty, jeden z gości pracujących nad Pokazem Prac Fanów League. Chciałem poświęcić chwilę, by wyjaśnić niektóre z naszych przemyśleń dotyczących Pokazu i tego, czym konkretnie ma być. Pokaz Prac Fanów League to mały projekt badawczo-rozwojowy, opracowywany przez grupę pracowników Riot jako pewnego rodzaju spełnienie ich pasji. Ten projekt będzie się zmieniał, ewoluował i rósł, a my będziemy się zastanawiać, jak zapewnić jego możliwie jak najlepsze działanie.

Generalnie chcieliśmy zbudować świetną platformę do prezentacji prac społeczności, a to jest pierwszy krok do jej stworzenia i uruchomienia.

Funkcje zasadnicze

Pokaz nie musi mieć żadnego wielkiego, nadętego, oficjalnego celu. Przede wszystkim chcieliśmy po prostu stworzyć miejsce umożliwiające prezentowanie i podziwianie wspaniałych prac artystów ze społeczności League na całym świecie. Zauważyliśmy, że raczej nie ma globalnej, zorganizowanej galerii sztuki fanowskiej (większość platform działa tylko w zakresie danego regionu). Dlatego stwierdziliśmy, że stworzymy ją sami. Chodzi nam o umieszczenie najlepszych prac związanych z League w jednym miejscu, którego obsługa jest równie łatwa w przypadku wszystkich prac, niezależnie od tego, skąd pochodzą.

Innymi słowy chcemy prezentować grafików ze społeczności w taki sposób, by wspaniała sztuka League była dostępna dla każdego, kto chce ją oglądać.

Kontrola jakości

Jesteśmy świadomi, że różni ludzie inaczej interpretują znaczenie słów „dobre” i „niesamowite”. Ustalając, czy dana praca stanie się częścią Pokazu, będziemy brali pod uwagę kilka czynników poza samym aspektem wizualnym. Chodzi o sprawy takie jak:

  • jakość (czy praca reprezentuje wysoki poziom wykonawstwa);
  • odbiór (czy podoba się społeczności League);
  • oryginalność (czy praca jest wyjątkowa lub szczególna w jakiś sposób).

Przyznajemy, że są to czynniki subiektywne. Stworzyliśmy nasz (początkowy) punkt odniesienia, obserwując, co sprawdza się w takich miejscach jak fora oraz na innych platformach — na przykład wysokiej jakości prace przyciągają więcej uwagi — ale będziemy rozwijać ten punkt odniesienia, słuchając waszych komentarzy i sugestii. Wprowadzamy także dwa systemy głosowania, które umożliwią wam wpływanie na Pokaz: globalny system głosowania służący do dodawania nowych prac oraz bieżące, ograniczone czasowo konkursy. Jeden z tych dwóch systemów głosowania będzie cały czas uruchomiony on-line — konkursy będą zastępowały globalne głosowanie na czas swojego trwania.

Te systemy nie są jeszcze ostatecznie zdefiniowane. Prawdę mówiąc, bardzo potrzebujemy waszej pomocy i komentarzy, by je ulepszyć i upewnić się, że będą służyły społeczności tak dobrze, jak to możliwe. Dopóki wszystko nie zostanie sfinalizowane, będziemy starali się być jak najbardziej komunikatywni, tłumacząc, co zostało dodane i dlaczego.

Harmonogram prac

Pokaz Prac Fanów League nie ma jeszcze swojej formy ostatecznej. Pod wieloma względami to, co będziecie oglądać dzisiaj, jest jeszcze betą. Wzięliśmy się za ten projekt, ponieważ wydawał się nam ciekawy i ponieważ pomógł nam usunąć kilka punktów zapalnych, które dostrzegliśmy wśród artystycznej części społeczności (odizolowane regiony, trudności w wyszukiwaniu niezłej sztuki i artystów, itd.), ale chcieliśmy także szeroko wyeksponować tę sztukę, aby ludzie mogli się nią bawić, zamiast skupiać się na jej doskonaleniu i polerowaniu. Rozwijając Pokaz, będziemy w oparciu o wasze komentarze wprowadzać do niego kolejne ulepszenia, aby realizować ogólne założenia przyświecające jego stworzeniu.

Oto kilka kluczowych postanowień:

  • Pokaz będzie otrzymywał cotygodniowe dawki sztuki;
  • raz na miesiąc będziemy prosić na forach o komentarze, przemyślenia i sugestie;
  • będziemy załączać informacje o prezentowanych pracach / twórcach, aby nie było żadnych niedomówień.

Pokaz ma być hołdem dla ciężkiej pracy społeczności, ale wyłącznie od was zależy, czy chcecie, aby wasza praca była pokazywana. Będziemy kontaktować się z każdym artystą, którego chcemy dodać do Pokazu, zanim wykorzystamy jego dzieło, a do każdej pracy zostanie dołączona informacja o jej oryginalnym autorze.

Uruchamiając Pokaz, opublikujemy artykuły prezentujące kilkoro artystów (później będzie ich więcej). Mamy nadzieję, że te artykuły jeszcze lepiej uzasadnią, dlaczego dane prace / artyści zostali wybrani.

Dziękujemy za pomoc w sprawianiu, że społeczność artystyczna League jest jedną z najaktywniejszych na świecie. Mamy nadzieję, że Pokaz Prac Fanów League osiągnie poziom, na jaki zasługują prace, które tworzycie każdego dnia. Chętnie posłuchamy, jak według was możemy zrealizować ten cel.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.