Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Best Lan okiem widza

Best Lan w Płocku to jedna z lepszych imprez tego pokroju w Polsce, która z roku na rok się rozrasta, a co za tym idzie nie mogło na niej zabraknąć rozgrywek League of Legends, które specjalnie dla fanów komentował Dis.

Mimo niezbyt dużej publiki i tradycyjnych już na tej imprezie problemów technicznych cały event przyciągnął parę naprawdę dobrych zespołów, jak i średniaków czy chłopców do bicia którzy zapragnęli spróbować swych sił w tego typu imprezie e-Sportowej.

Niestety ogromne opóźnienia sprawiły iż obejrzałem tylko mecze I grupy, którą zdecydowanie wygrała drużyna Imperium rozgrywając trzy wygrane i szybkie – bo około 20 minutowe mecze. Tak jak już nadmieniłem presja czasu i fakt iż minęło już ponad 5 godzin od mojego przybycia do zakończenia meczy I grupy, postanowiłem iż pozostałe mecze w miarę możliwości będę obserwował w domu. W tym miejscu warto nadmienić iż całą fazę grupową udało się skończyć dopiero w godzinach nocnych.

Następny dzień to mecze drużyn, które awansowały ze swoich grup. Tak jak dzień wcześniej swą uwagę skupiłem na drużynie Imperium, gdyż po pierwszym dniu urośli w mych oczach do roli faworytów, co potwierdzili już nie długo awansując pewnie do finału, w którym przyszło się im zmierzyć z drużyną Anexis. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Anexis e-Storts, przy czym zwycięstwo tej drużyny nie wydawało być się zagrożone już po pierwszej wygranej rozgrywce i mimo oporów ze strony drużyny Imperium Gaming i wygranej po wyrównanym względnie drugim meczu, trzecia rozstrzygająca partia to znów dominacja i w ostateczności triumf w całym turnieju drużyny Anexis. Warto również wspomnieć iż trzecie miejsce na podium po naprawdę ładnej grze zajęła drużyna Mistral, której osobiście kibicowałem i liczyłem na ich udział w finale.

W podsumowaniu na pewno należy zawrzeć dwa różne aspekty tej imprezy, ten sportowy który stał na naprawdę przyzwoitym poziomie, a także ten organizacyjny, który mimo znacznej poprawy dnia drugiego potrzebuje jeszcze dopracowania choć trzeba wspomnieć iż już widać postępy, a cały event z roku na rok wygląda coraz lepiej.

Cały weekend w Galerii Wisła w Płocku zapisuje oczywiście po stronie plusów i ciekaw jestem jak wam podobała się ta impreza?

Nadesłał Adam “BobQ” Piskorz

Zdjęcie pochodzi z serwisu portalplock.pl

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.