Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Battlecast Vel’Koz… Nie, czekaj!

Pewien użytkownik Reddita zauważył coś dziwnego przeglądając splashe Creatora Viktora i Battlecast Vel’Koza.
Wszyscy myśleliśmy (a przynajmniej większość z nas), że postać ZA KREATOREM na jego splashu to Vel’Koz:
VelCreator 1

Ale co innego widać na splashu Battlecast Vel’Koza. Na jego obrazku możemy zobaczyć…
VelCreator 2Vel’Koza PRZED Viktorem! Na splashu nowego konstruktu widzimy Kreatora Z TYŁU, w prawie identycznej pozie, co na jego własnym splashu. Do tego widać troszkę na lewo od Viktora Battlecast Cho’Gatha, co również pokrywa się ze splashem Creator Viktora.
Na czerwono został zaznaczony fragment Vel’Koza, który…

VelCreator 3

Był widoczny tutaj! Porównajcie sami! Na splashu Viktora znajduje się coś, co przypomina dysze Battlecast Vel’Koza.  Tak więc… Vel’Koz NIE JEST ostatnią postacią, tą wychodzącą z bramy, jest pierwszy! Jest bardziej z przodu, niż Cho’Gath! Czym więc jest ostatni konstrukt Viktora? Tego jeszcze nie wiadomo.

VelCreator 4

Wiadomo natomiast, że na splashu Vel’Koza widać było coś jeszcze za Viktorem. Czy to będzie nowy champion, który będzie posiadał wersję Battlecast?

Czym może być ta istota znajdująca się za Viktorem? Czy na obu splashach widzimy razem DWIE nowe postaci, czy może jakimś cudem to jedna i ta sama? Czym to jest?
Wiemy na pewno, czym to coś NIE JEST. A nie jest na pewno Anivią. Istniały kiedyś plotki, jakoby Anivia miała dostać skórkę z serii Battlecast, jednak były to nieprawdziwe informacje, które Riot zdementował:

riot

Dzięki temu wiemy na pewno, że nie jest to Anivia. Ale wiemy też, że najpewniej będzie nowym tworem Viktora. Skąd mamy taką pewność?

Creator plany 2Dzięki tym planom Viktora wiemy, co on zamierza zbudować (lub już zbudował). Spójrzcie – znajdują się tu plany jakiegoś latającego stwora zaadaptowanego do wersji Battlecast. Najpewniej jest to właśnie ten cień za Viktorem, widoczny na splashu Vel’Koza.

Dodatkową informacją o nowych maszynach Viktora jest ten oto obrazek, wyciekły w czasach wydawania Battlecast Cho’Gatha.
Creator plany

Łatwo można się domyślić, że BC to skrót od “Battlecast”. Po ukośniku mamy trzyliterową nazwę tworu. Wiemy, że Anivia NIE BĘDZIE miała skórki BC, więc nie wiemy, co może oznaczać ANV. Warto zauważyć, że wszystkie nazwy są następującymi po sobie literami w nazwach postaci. Tak więc XERath, URGot, SKArner, kog’MAW… W tym obrazku są tylko dwie niewiadome. Jedną z nich jest właśnie obecność nieznanej nam nazwy ANV. Czy jest to zapowiedź postaci, właśnie tego latającego, trójkątnego czegoś z poprzednich obrazków? Będzie zawierała ona w swojej nazwie trzy następujące po sobie litery ANV?
Drugą niewiadomą jest brak czegoś, o czym na początku traktował wpis. Gdzie jest plik z planami Vel’Koza? Mamy Xeratha, który jeszcze nie ma skórki BC. Mamy Urgota, który już ją ma. Mamy Skarnera, który także nie ma (a widać na planach, że Viktor ją opracowuje). Mamy także Kog’Mawa i mamy niewiadomą postać ANV. Nie mamy natomiast Vel’Koza i Cho’Gatha.
Łatwo można jednak zauważyć, że skórki BC Cho i BC Vel zostały już wydane (ta druga dopiero na PBE), więc te plany prezentują wersje Battlecast, które jeszcze nie zostały wyprodukowane. Jak Xerath, Kog’Maw, Skarner… Ale z kolei Urgot występujący na tym obrazku POSIADA już tę skórkę. Poza tym, gdyby istniały już dwie poprzednie, Vel’Koz i Cho’Gath, to dlaczego nazywać następną v 00? Czy jeśli mamy już dwie, to czy Xerath nie powinien być v 02, ponieważ Cho’Gath zająłby v 00, a Vel’Koz v 01?
W całej tej teorii jest wiele niewiadomych i jedyne, co na chwilę obecną wiemy, to że POSTAĆ ZA VIKTOREM NIE JEST VEL’KOZEM – VEL’KOZ TO TE DWIE DYSZE NAJBLIŻEJ NAS, PO LEWEJ STRONIE. Czym więc jest postać wychodząca z bramy, czym jest tajemnicze ANV, czym jest latający trójkąt za Viktorem na splashu Vel’Koza i o co chodzi z planami BC/…- z ostatniego screena? Również co znaczą rozszerzenia tychże?

Jeśli macie jakiekolwiek pomysły, podzielcie się nimi. Może akurat rozwiążecie tę zagadkę?

Oryginalny post z Reddita:
http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/1xyphc/velkoz_oh_wait/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.