Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Auuuuu – wszystko o reworku Warwicka (znamy nowe umiejętności)


Po raz kolejny na forum publiczne powraca temat cały czas przygotowywanego reworku Warwicka. Tym razem ilość dostarczonych nowości jest naprawdę bardzo duża, więc bez opóźniania przejdźmy od razu do nich:

Zdecydowanie najważniejszą informacją jest pełny zestaw umiejętności nowego Warwicka (oczywiście jako, że jest to stosunkowo wczesna wersja nie wykluczone, że umiejętności zostaną w jakiś sposób zmienione) warto od razu także dodać, że Riot celuje z wydaniem tych zmian jeszcze na trwający rok 2014, nie przedłużając przejdźmy do nowych umiejętności tej postaci:
Eternal Thirst (pasyw) – Autoattacki zadają dodatkowe magiczne obrażenia wynoszące 2% maksymalnego HP przeciwnika i dodatkowo leczą one Warwicka o 5 + (0.9-1.8% bonusowego HP) (wartość bonusu skaluje się z levelem). Z każdym użyciem pasywki Warwick otrzyma stack Eternal Thirsta (może mieć ich maksymalnie 10). Każdy stack będzie zwiększać ilość przywracanego HP o 11% i będzie utrzymywać się przez 1.8 sekundy (podobnie jak w przypadku Q Jinx stacki będą usuwane jeden po drugim)
Hungering Strikes (Q) – Podwójny attack wycelowany w najbliższy cel zadający 80-200 (+0.6 AP) magicznych obrażeń, nakładający dwukrotnie efekty on-hit (w tym także i pasywa). Dodatkowo ilość przywracanego HP z pasywki za te ciosy jest zwiększana o 60-100%. Cooldown tej umiejętności wynosi 9-5 sekund, a koszt many to 40-60
Howl (W) – AOE trwające 0.75 sekundy odstraszające przeciwników od swojego centrum (nie bezpośrednio od Warwicka). Po upłynięciu czasu trwania Feara na cel zostanie nałożone spowolnienie, którego wartość będzie zależała od poziomu umiejętności. Cooldown wynosi 12-8 sek. koszt many to 50, zadane obrażenia wynoszą 70-190 (+0.6 AP)
Blood Scent/Hamstring (E) – Pasywnie jest to umiejętność z serwerów live z kilkoma zmianami (zasięg we wczesnej faize gry zostanie zwiększony/dodany zostanie zasięg działania/bonusowe MS będzie przyznawane tylko gdy będziemy poruszać się w kierunku przeciwnika/duże stwory z jungli, które będą miały mniej niż 50% HP/bonusowe MS nie będzie przyznawane od razu w pełni mocy, a będzie się zwiększać wraz z czasem trwania tej umiejętności). Jeśli natomiast chodzi o umiejętność aktywną, będzie to zapowiadany boomerangowy ruch. Gdy będziemy stać w punkcie A i klikniemy na punkt B Warwick popędzi do celu (przemieści on się według schematu A->B->A), zadając 140-220 (+0.6 AP) obrażeń wszystkim celom napotkanym po drodze i nakładając na nich 95% spowolnienia, które będzie trwać przez 0.25 sek. W czasie trwania aktywnej umiejętności będziemy mogli użyć Smite’a, ale nie będziemy mogli użyć Q, dodatkowo umiejętność ta nie będzie nakładać stacków pasywki, ale podtrzyma je przy “życiu”.
Finite Duress (R) – Umiejętność działająca na podobnej zasadzie co Q Sejuani, jednak będzie ona stunnować przeciwnika na 2.5 sekundy (zamiast podrzucać jak Q Sejuani), a w tym czasie Warwick wyprowadzi 6 ciosów, które razem posiadają przelicznik AP (180/240/300 + 0.9 AP) i będą one współgrały z pasywką. Dodatkowo w czasie trwania tej umiejętności Warwick otrzyma tarcze, która zredukuje 20% otrzymanych przez niego obrażeń.

050_Warwick & SorakaW związku z opublikowaniem kite’u nowego Warwicka główny jego aktor ZenonTheStoic zdecydował się przeprowadzić na ten temat Q&A.
Rozumiem cię. Byłby to dla mnie prawdziwy cios gdyby Blood Scent (E) został usunięty z gry
Nie było nawet o tym mowy! Umiejętność ta jest powodem, dla którego używamy tej postaci

Czy ultimate WW nadal 6 razy nakłada efekty on-hit? Chciałbym złożyć 6 itemów z takowymi efektami na Warwicka
Tak, nadal nakłada

Uważam, że zaproponowany przez ciebie rework wygląda bardzo interesująco i brzmi naprawdę fajnie jednak mam w związku z nim kilka obaw. Po pierwsze kiedy myślę o wilkołaku na myśl przychodzą mi kły i brutalne cięcia w twarz co wydaje się łączyć z przelicznikami na AD, a nie AP. Mógłbyś wyjaśnić dlaczego zdecydowałeś się zrobić z niego Tank na AP zamiast AD ? Według mnie znacznie sensowniej było by gdyby postać ta zadawała fizyczne obrażenia zamiast magicznych zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że w grze jest już kilku AP/Tanków na Jungli (przykładowo Amumu czy Zac).
Aktyw na E wydaje się być dobrym narzędziem do jukowania czy stealowania jednak poza tymi sytuacjami nie ma powodu by go używać. Gdy kogoś gonisz pozwoli ci on nadrobić tylko krótki dystans. Było by fajnie gdyby umiejętność ta posiadała więcej możliwości do jej użycia co moglibyśmy osiągnąć przykładowo przez umożliwienie zatrzymania się w punkcie B lub zastąpienie spowolnienia krótkim stunem.

Pytanie o różnice pomiędzy wyobrażeniem o wilkołaku (kły i fizyczne obrażenia), a mechaniką Warwicka po reworku (obrażenia magiczne) jest naprawdę bardzo dobre. Zacznijmy od wyjaśnienia dlaczego zdecydowaliśmy się na takie przeliczniki. Zauważyliśmy, że liczba używanych drenujących tanków jest naprawdę bardzo mała. Po przyjrzeniu się tej sytuacji zauważyliśmy, że główny problem leży właśnie w przelicznikach (fizyczne obrażenia powodują, że albo zabijemy przeciwnika albo zostaniemy zabici w przypadku magicznych nie ma aż tak dużego ryzyka podczas próby zgładzenia przeciwnika). Zdecydowaliśmy się zmusić Warwicka do budowania zarówno przedmiotów, które umożliwią mu zadanie obrażeń (Nashor’s/Wit’s End brzmią jak naprawdę dobre przedmioty) jak i przedmiotów, które umożliwią mu przeżycie (gdy zbuduje tylko takie przedmioty nie będzie on w stanie nikogo zabić w pojedynkę). Dodatkowo dzięki zadawaniu magicznych obrażeń będzie on w stanie mocniej zranić przeciwnych tanków. Zaraz po tym jak zdałem sobie sprawę z istnienia tej różnicy udałem się do designerów i artystów konceptowych by zlecić im szukanie sposobu pozbycia się tej różnicy.

Martwi mnie zmiana CC’ka w Infinite Duress na stuna. Sprawienie, że czas trwania ulti będzie podatny na tenacity lekko mnie rozczarowuje
Masz rację! Sam myślałem nad problemem z Cleansem (które nie jest już tak popularne) jednak Tenacity także jest problemem .Mógłbym ustawić tę umiejętność tak by ignorowała Tenacity tylko czy powinienem? Z pewnością przedyskutuję tę sprawę.

Jeśli chodzi o nowe Q trochę się pogubiłem. Czy stało się ono modyfikatorem ataku czy castowanie zachowało starą formę?
Q nadal castujemy w ten sam sposób jednak posiada ono odrobinę zmniejszony zasięg jednak w ogólnym rozrachunku łatwiej trafić za jego pomocą większe cele

Jestem wielkim fanem zmian w WW. Jednak te wszystkie przeliczniki % nie są dla mnie zbyt jasne. Świetną sprawą byłaby możliwość zobaczenia video wyjaśniającego tę kwestię.
Rzeczywiście umiejętność ta posiada sporo przeliczników % i obecnie szukam sposobu na uproszczenie ich. Trzeba jednak pamiętać, że cała mechanika nowego Warwicka opiera się właśnie na małych przelicznikach, które są tym mocniejsze im więcej ich używamy.

Czy w trakcie trwania ulta będziemy mogli używać wszystkich umiejętności? Możliwość naskoczenia na cel i użycia Feara na pozostałych przeciwników brzmi bardzo mocno
Obecnie możesz używać tylko W i Smite’a, potencjalnie będzie można używać także Ignite’a.

Warwick HyenaCzy można przerwać w jakiś sposób channelowanie nowego ulta, czy może po użyciu jesteś zmuszony poczekać na koniec umiejętności?
Obecnie nie można nic zrobić by przerwać z własnej woli swojego ulta jednak widzę w czym problem i na pewno będę nad tym pracować. Potencjalnie drugie użycie tej umiejętności po pół sekundy przerwie tę umiejętność.

Oto co nie podoba mi się w nowym Warwicku:
– Nowe Q ma znacznie mniejszą moc niż stare (co odbije się na Warwicku na topie)
– Nowe E nie ma żadnego zastosowania do ucieczek

Osłabienie tej postaci na topie było zamierzone. Gdy tylko tego typu postać staje się mocna na tej linii (jak przykładowo jeszcze niedawno Mundo) linia ta natychmiast staje się niesamowicie pasywna, a tego chcemy raczej uniknąć. Nie chce spowodować, że nie będzie on w żaden sposób grywalny na górnej alei, ale według mnie musi on być bardziej niszową postacią (jeśli będzie za mocny na topie będziemy zmuszeni go osłabić co nie pozwoli mu odnaleźć się na żadnej pozycji). Z tego powodu osłabiliśmy znacznie Q, jeśli chodzi natomiast o E to rzeczywiście osłabiliśmy jego możliwość ucieczek jednak jest to rekompensowane sporą ilością rzeczy, które dzięki temu reworkowi ta postać otrzymała.

Mógłbyś sprawić, że obrażenia na ulcie będą zadawane szybciej, w ten sposób aby tenacity skracało tylko czas trwania CC’ka (bez zmniejszania obrażeń)
Może, ale przez to przeciwnicy sami utrudniali by sobie grę budując tenacity (szybciej otrzymywali by obrażenia)

Bardzo ciekawi mnie ten boomerangowy ruch. Z czym będzie on wchodził w interakcję ? Zgaduje, że CC przerwie tę umiejętność (paradoksalnie przeciwnik będzie mógł ci w jakiś sposób pomóc zatrzymując cie w odpowiednim miejscu).
W czasie trwania tej umiejętności nie możesz używać flasha, ale za to obecnie możesz używać aktywów na przedmiotach (może się to zmienić) i rzeczywiście CC przerywa tę umiejętność. Nie jesteśmy jeszcze pewni czy będzie ona mogła być używana aby dotrzeć do latarni Thresha jednak na dzień dzisiejszy umożliwiamy to.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.