Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Automatyczny system banujący feederów

Riot poważnie bierze się za community LoL-a i jego zachowanie. Liczne testy nowych systemów udowodniły, że są w stanie poprawić poziom zadowolenia z rozgrywek. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nowych systemach z przy okazji wpisu Uwaga – bany za rasistowskie teksty i feedowanie.

Dzisiaj Riot ogłosił, że nowy system jest od wczoraj testowany na serwerach amerykańskich. Zgodnie z zapowiedziami ma on przeciwdziałać feederom (“intentional feeding”). Algorytmy będą zdolne do sprawdzenia i ustalenia czy rzeczywiście mają styczność z graczem, który z sobie znanych powodów zdecydował się zepsuć wszystkim rozgrywkę. Skrypty wyłapią takich graczy i zaaplikują im 14 dniowego lub perm bana. System będzie bardzo mocno testowany, aby uniknąć sytuacji w których gracz byłby niewłaściwie ukarany, a jeśli testy się powiodą i uda się zminimalizować liczbę takich przypadków banowanie feederów zostanie włączone także na innych serwerach.


Spodobał Ci się wpis? Uważasz, że Twoi znajomi też chcieliby go obejrzeć? Nie zapomnij go udostępnić!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.