Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ataribox – Atari wydaje nową konsolę!

Atari, firma która niejednokrotnie była kamieniem milowym w rozwoju gier, wraca na rynek. Co ważniejsze, robi to z przytupem i innowacyjnie. Ataribox to zapowiedziana już oficjalnie, nowa konsola, która ma bazować na technologii wykorzystywanej w PC-tach.

Pierwsze spojrzenie na Ataribox

Jak widać na powyższym filmiku, Ataribox to nie jest żart. Dawny gigant, twórca takich gier jak “Pong“, “Space Invaders“, czy “Pacman” – Atari, postanowił wydać nową konsolę opartą na technologii PC-towej. Informację, podczas targów E3, potwierdził również CEO firmy – Frederic Chesnais. Niestety nie ujawniono nic więcej na temat technologii. Wiadomo jedynie, że Atari dalej pracuje nad wyglądem nowej konsoli, choć z filmiku wywnioskować można, że będzie opierać się na elementach wykonanych lub wyglądających na wykonane z drewna.

Miejmy nadzieję, że powrót Atari na rynek konsol się powiedzie i wprowadzą oni zupełnie nowe spojrzenie i technologię. Ciekawa jestem również, jakie gry zostaną wydane na Ataribox – czy będą to odświeżone klasyki, coś zupełnie nowego, czy może Atari zawiąże współpracę ze znanymi producentami gier i zobaczymy na niej znane i popularne tytuły, takie jak Battlefield, Assassin’s Creed, czy Fifa?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.