Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ataki DDoS, a serwery europejskie

Przywoływacze,

Dzisiaj chciałbym dostarczyć wam trochę informacji na temat ataków DDoS, które w ostatnim czasie wpływały zarówno na serwer EUW jak i na inne terytoria związane z LoLem. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na temat takowych ataków sprawdźcie ten post – drophacki są głównie używane by zniszczyć pojedynczą rozgrywkę lub nawet serwery gry. Tak naprawdę tylko kilku graczy z tego korzysta jednak najgorsi z nich potrafią zniszczyć wiele różnych rozgrywek. Nie zamierzamy tolerować żadnego gracza, który szuka jakiejś nieuczciwej przewagi nad innymi  i zdążyliśmy zbanować już większość kont, które brały udział w tym precedensie. Dodatkowo stworzyliśmy system automatycznego monitoringu, dzięki któremu łatwiej będziemy mogli wykryć graczy, którzy faktycznie będą korzystać z nieuczciwej przewagi. Żeby wszystko było jasne drophacking karany jest perma banem.

W tym samym czasie nasi inżynierowie i deweloperzy pracują by zapobiec używaniu tego typu narzędzi.  Wprowadzamy także dodatkowe kontrole na naszych urządzeń, a także wdrażamy regionalne ograniczenia. Wiele ataków, które celują w nasze platformy pochodzi z poza Europy dlatego właśnie zdecydowaliśmy się ograniczyć ruch z pewnych regionów. Nie powinno to wywołać żadnych negatywnych skutków, a liczba reconnectów i lagów w grze powinna zostać zmniejszona.Wiele osób cały czas prosi o poprawienie systemu wprowadzania Loss Forgiven. Z tego powodu zdecydowaliśmy się wprowadzić zmiany, które spowodują że będą one automatycznie wprowadzane za każdym razem kiedy na serwerach wykryte zostaną pewne wcześniej określone problemy. Nie będzie to raczej idealne rozwiązanie, ale powinno znacznie usprawnić ten proces.

Wielu z was pytało się także jak wygląda sprawa z naszym nowym centrum położonym w Amsterdamie. Mogę ogłosić, że zostało już ono skonfigurowane, a obecnie trwają finałowe testy. Pierwotnie planowaliśmy uruchomić je pod koniec Marca jednak podczas testów wykryliśmy kilka problemów, które musiały zostać naprawione. Co oczywiście nas spowolniło.

Warto wspomnieć, że nawet wprowadzenie tych wszystkich zabezpieczeń nie zapobiegnie wszystkim atakom. Każde wprowadzone przez nas rozwiązanie powoduje, że ataki ewoluują. Wiedzcie jednak, że robimy wszystko by te ataki nie były dla was zbyt odczuwalne.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.