Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Animowany ekran ładowania rozgrywki

Ekran ładowania rozgrywki jest kolejnym z elementów, które już od dłuższego czasu błagają o aktualizację. Pomysłów ulepszenia tego elementu było już mnóstwo – większość z nich opierała się na zmianę jedynie grafiki i rozłożenia odpowiednich elementów, jednakże proponowano także dodanie animacji.

Inny podział ekranu

Jedna z pierwszych propozycji bazująca na poziomym, a nie pionowym podziale

Gracze przyzwyczajeni są do innowacji, a wszelkie aktualizacje graficzne przyjmują z nieukrywaną radością. Zaprezentowany wyżej układ daje twórcom League of Legends nieco więcej możliwości graficznego zaprezentowania danej postaci, ale nakłada też pewne ograniczenia, które są bolączką obecnego rozwiązania

Dodanie czatu

Dodanie chatu i podstawowych statystyk to kolejny pomysł na poprawę

Dodanie przedmeczowego czatu dla drużyny to sposób, który może w równym stopniu pomóc, jak i zaszkodzić. O ile rozwiązanie to dobrze sprawdzi się w przypadku drużyn, w których nie występują flamerzy, o tyle tragicznie wpłynie na drużyny które ich niestety posiadają. Czas ekranu ładowania daje możliwość uspokojenia się niektórym graczom, a w momencie w którym czat będzie dalej dostępny niestety mogą oni jedynie pogłębić problemy.

Zmiana koncepcji umieszczania postaci

Autor tego loading screenu został zatrudniony w Riot Games i prawdopodobnie pracuje nad optymalnym rozwiązaniem ekranu ładowania rozgrywki

Powyższy login screen wzbudził niemałą fascynację, gdy tylko został umieszczony na reddicie – jego twórca prezentował kilka wersji, jednak to ta najbardziej przypadła ludziom do gustu. Wydaje się, że nie tylko zwykłym graczom, ale także samym twórcom LoLa, gdyż autor tej propozycji został zatrudniony i pracuje obecnie w Riocie (aczkolwiek nie zostało oficjalnie potwierdzone, że zajmuje się implementowaniem nowego loading screenu)

Animowany ekran ładowania

https://www.youtube.com/watch?v=hbSndm0jKoA

Ostatnia propozycja to animowany loading screen. Jak każdy inny także ten ma wady – animacje mogłyby spowolnić wczytywanie na starszych komputerach (którym i tak rozgrywka ładuje się całe wieki). Pomimo swoich oczywistych wad ekran ten ma największe możliwości rozwoju, a wejście postaci w swoje “okienko” to kolejne miejsce do popisu dla wspaniałych animatorów pracujących w Riocie.

Która z propozycji najbardziej przypadła Ci do gustu? Którą z nich zdecydowanie chciałbyś zobaczyć w League of Legends, a która z nich wzbudza Twoje największe obawy?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.