logo

Analiza przedmiotów startowych supporta

Na serwerach live od niedawna znajdują się zadania w przedmiotach startowych wspierających, których wykonanie gwarantuje nam stałe wzmocnienie. Jest to jedna z lepszych zmian, która urozmaiciła rozgrywkę wspierających. Większości postaci sytuacja wyjdzie na lepsze, lecz znajdziemy też nieliczne postacie, które straciły na zmianach w przedmiotach.

Zmiany
ancientcoin Starożytna Moneta – Ten przedmiot zmienił się najbardziej z trio startowych przedmiotów. Teraz pobliskie miniony, których nie zabijemy, mają szansę na upuszczenie monety dającej nam złoto lub manę. Zadanie polega na zebraniu 650 złota za pomocą naszego przedmiotu (wliczając pasywny przychód). Po pomyślnym uzbieraniu kwoty należy pamiętać, aby nasz ekwipunek miał przynajmniej jedno wolne miejsce. Jest to ważne, ponieważ wykonanie zadania gwarantuje nam miksturę, która daje dodatkowy punkt umiejętności. Brak miejsca w ekwipunku oznacza stratę eliksiru. Użycie punktu umiejętności oznacza, że w pełni rozwinięte umiejętności osiągniemy na 17 poziomie.

spellthiefsedge Ostrze Złodziejki Czarów – Ten przedmiot niewiele się zmienia. Za uderzanie konstrukcji oraz bohaterów otrzymujemy złoto. Po zebraniu 650 złota (wliczając pasywny przychód) zyskujemy wzmocnienie pasywu przedmiotu. Za każdym razem, gdy zdejmiemy ładunek czy to przez uderzenie przeciwnika, czy też jego konstrukcji, zyskamy krótkotrwały bonus do prędkości poruszania się.

relicshield Reliktowa Tarcza – Kolejny przedmiot, który mało co się zmienia. Jako postać walcząca z bliska możemy dobić miniony na niskim poziomie zdrowia. Po uzyskaniu 650 złota (wliczając pasywny przychód) otrzymamy tarczę, która ładuje się pasywnie. Używając ładunków relicshield Reliktowej Tarczy napełniamy osłonę szybciej. Pasywna tarcza to niezbywalny buff, który będzie ładować się od nowa, jeśli go stracimy.

Należy pamiętać, że nagrodę za zadanie zyskujemy dopiero wtedy, gdy po jego wykonaniu znajdziemy się poza walką.
Postacie, które straciły na zmianach
janna Janna – janna wspierająca straciła głównie przez brak alternatywnego wyboru przedmiotu startowego. Wcześniej mieliśmy wybór pomiędzy ancientcoin Starożytną Monetą, a spellthiefsedge Ostrzem Złodziejki Czarów. Niektórzy w Ostrzu Złodziejki Czarów widzieli jedyny słuszny start na janna Jannie ze względu na dawkę mocy umiejętności, która płynęła z dalszego rozwoju tego przedmiotu.

soraka Soraka – Dawna ancientcoin moneta odpowiadała soraka Gwiezdnemu Dziecku bardziej niż obecna wersja. Wcześniej Soraka mogła stać daleko od pola walki, w pełni wykorzystując potencjał przedmiotu. Aktualnie sytuacja się zmieniła, ponieważ monety upuszczane przez ancientcoin Starożytną Monetę wymagają podejścia bliżej w celu ich podniesienia. Wystawia nas to na zebranie obrażeń od przeciwnika.

Postacie, które zyskały na zmianach
karma Karma – Prędkość ruchu, którą oferuje spellthiefsedge Ostrze Złodziejki Czarów jest na wagę złota dla karma Oświeconej. Nie tylko łatwiejsza ucieczka po trafieniu z karmaq Q sprawia, że Karma zyskała na zmianie przedmiotów. Gdy złapiemy przeciwnika za pomocą naszego karmaw W, prędkość ruchu pozwoli nam na uniemożliwienie przeciwnikowi zerwania się z naszej umiejętności.

zyra Zyra – Podobnie jak w powyższym przykładzie, prędkość ruchu jest interesująca dla zyra Wiedźmy Cierni. Zasięg naszych umiejętności czasem zmusi nas do podejścia bliżej. Wykorzystanie wszystkich zdolności nie zostawia nam żadnego sposobu do ucieczki. Wynagradza nam to prędkość ruchu z spellthiefsedge Ostrza Złodziejki Czarów.

leona Leona – Jako bohater, który często znajduje się w centrum walki, każda forma osłony jest dla nas ważna. Tarcza, którą otrzymujemy z relicshield Reliktowej Tarczy pozwoli nam na zebranie większej ilości obrażeń. Nawet po złożeniu popularnego  eyeoftheequinox Oka Ekwinokcjum nie tracimy naszej tarczy, co sprawia, że częściej możemy zrezygnować z faceofthemountain Zbocza Góry.

Możliwości

Nie raz mogliśmy zobaczyć mid lanera, który kupował spellthiefsedge Ostrze Złodziejki Czarów na start, czy też tanka na topie z redemption Odkupieniem. Nowe przedmioty mogą również znaleźć swoje miejsce w ekwipunkach top lanera bądź mid lanera. Zmieniona ancientcoin Starożytna Moneta oferuje wcześniejsze wymaxowanie umiejętności, co być może okaże się być kluczowym wyborem dla postaci polegających na szybkim osiągnięciu pełni obrażeń z danej zdolności. Przykładowo karthus Karthus mógłby skorzystać z dodatkowych obrażeń po wczesnym ulepszeniu karthuse E.

Czy bonus do prędkości ruchu, który oferuje spellthiefsedge Ostrze Złodziejki Czarów pozwoli ponownie zobaczyć ten przedmiot w ekwipunkach mid lanerów? Wiele postaci takich jak taliyah Taliyah czy cassiopeia Cassiopeia chętnie przygarnie dodatkową prędkość ruchu.

 

A wy co myślicie o zmianach w startowych przedmiotach wspierających? Zmiany udane czy zbędne? Przedmioty znajdą swoich wielbicieli na innych liniach czy też nie? Napiszcie w komentarzach!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.
Top