Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Amerykańskie kwalifikacje do Światowych Finałów podczas Pax Prime

Podobnie jak europejski LCS, jego odpowiednik zza oceanu również wychodzi naprzeciw fanom i decyduje się rozegrać fazę pucharową podczas znanych targów komputerowych Pax Prime. Do Seattle w dniach 29 sierpnia – 1 września zjadą się najlepsi gracze League of Legends by walczyć o bezpośrednie miejsce w Światowych Finałach w których przypomnijmy nagroda za pierwsze miejsce wynosi milion dolarów!

Top 3 turnieju dostanie upragnioną szanse na walkę w najważniejszym turnieju roku. Dodatkowo oprócz turnieju, w którym uczestniczą drużyny z LCS NA odbędzie się również International Wild Card podczas którego drużyny z Ameryki Południowej będą walczyć o kolejnego slota w turnieju.

Ćwierćfinały, czyli walka pomiędzy miejscami 3-6 oraz 4-5 sezonu regularnego odbędzie się tuż przed PAX jeszcze w studiu LCS. Nie oznacza to jednak, że przegrane drużyny nie pojadą do Seattle. Przegrani będą walczyć o top 5, czyli bezpośrednie utrzymanie się w LCS.

Dodatkowo bardzo ważną zmianą jest decyzją podjęta przez Riot o zmianie systemu rozgrywek. Wszystkie pojedynki podczas Pax Prime będą rozgrywane w systemie BO5, dotyczy to również rozgrywek o dziką kartę.

W poprzednim roku bezapelacyjnie rozgrywki zdominowało Cloud9 kończąc z bilansem 30-3, teraz jednak będzie im bardzo trudno obronić tytuł, a walka o “Worldsy” zapowiada się znakomicie. A Wy kogo uważacie jako murowanych faworytów do top3 w amerykańskim LCS?

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.