Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ameryka w natarciu – IEM San Jose

Intel Extreme Masters w San Jose to pierwszy większy turniej międzynarodowy po ostatnich Mistrzostwach Świata. Jest to dobra okazja dla występujących drużyn, aby przetestować mocno odświeżone składy, a także dla widzów, aby móc ocenić ich siłę i potencjał. Którzy z uczestników zmierzą się w półfinale rozgrywek?

TSM vs. LGD Gaming
Początek rozgrywki należał do zawodników TSM z Hauntzerem na renektonRenektonie na czele. Kiedy jednak gra zaczęła się rozwijać, wyklarowała się poważna bolączka obu zespołów – podejmowanie decyzji w najważniejszych momentach gry: Doublelift i spółka po raz enty forsują bazę wrogów i, gdy wydaje się, że wszystko idzie gładko, zostają nagle wyace’owani przez LGD. Chińczycy decydują się na baronBarona, kiedy to niespodziewanie kradnie go skryty za ścianą Svenskeren na gragasGragasie. Z tego też powodu gra przeciągała się w nieskończoność. Ostatecznie, przez niezbyt dobrą formę Flame’a fioraFiorą oraz TBQ reksaiRek’Sai, a także nieprzerwane ataki na inhibitory LGD, Team SoloMid, oczywiście nie bez problemów, wyszło z tego starcia zwycięsko.

TSMTeam_SoloMid_logo_tsm10lgd-gamingLGDMVP: Doublelift (TSM)Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

Po słabym występie Flame’a, chińska organizacja postanowiła wystawić na górną aleję Acorna, który jednak swoim olafOlafem podzielił los poprzednika. Pomimo tego, LGD bardzo dobrze kontrolowało obiekty na mapie, a większość walk drużynowych była przez nich wygrywana. Z drugiej strony jednak, ich inicjacje były porywcze i średnio przemyślane, a po zdobyciu przewagi kompletnie jej nie wykorzystywali, co zauważyło TSM i dzięki temu bezstresowo niszczyło coraz więcej budynków oponentów. imp i spółka zaczęli się pogrążać, a ich zagrania stawały się coraz bardziej paniczne, co koniec końców, doprowadziło do upadku ich nexusa w 40. minucie.

LGDlgd-gaming02Team_SoloMid_logo_tsmTSMMVP: Doublelift (TSM)Skrót

(kliknij, aby otworzyć)CLG vs. Unicorns of Love
Pojedynek przez prawie cały czas był wyrównany. Różnica jednak polegała na tym, że CLG, podobnie jak TSM w meczu poprzednim, skupiło się mocno na niszczeniu wrogich wież, UOL natomiast na dragonsmokach. Wszystko sprowadzało się więc do popełnianych błędów, których na swoim koncie o wiele więcej miały “Jednorożce”. Co prawda rywale rzadko mieli na nie odpowiedź, lecz ostatecznie przesądziło to o losach spotkania, które dla swojej drużyny wygrali głównie Xmithie gragasGragasem oraz Darshan (dawniej ZionSpartan) fioraFiorą.

CLGCounter-Logic-Gaming10uol-unicorns-of-love-logoUOLMVP: Darshan (CLG)Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

W tym meczu widać było, że skład Unicorns of Love nie jest jeszcze do końca zgrany. Prawie wszystkie zabójstwa europejskiej ekipy wynikały z błędów przeciwników, a sama ekipa Foxa też nie próżnowała w ilości pomyłek. Bardzo dobra synergia graczy Counter Logic Gaming, a w szczególności górnej i środkowej alei oraz dżungli, zapewniły im zwycięstwo już w 33. minucie spotkania.

UOLuol-unicorns-of-love-logo02Counter-Logic-GamingCLGMVP: Xmithie (CLG)Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

Podsumowanie
Teraz nasi zwycięzcy zmierzą się z Origen i Jin Air Green Wings, czyli drużynami, które otrzymały bezpośrednie miejsce w półfinałach. Która spośród tych ekip będzie górowała nad resztą?

iemiem
Intel Extreme Masters San Jose

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.