Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Always Blame Jungler #8: Wyjaśnienie nowej tier listy

http://www.ljtd.net/wp-content/uploads/2012/07/Cover_lee.pngZe względu na pojawiające się wraz z każdą nową tier listą wątpliwości co do kolejności postaci, postanowiliśmy zacząć omawiać co bardziej kontrowersyjne wybory.

Z tego względu znajdziesz tu uzasadnienia kilku wyborów do jungle tier list – Quinn and Valor era.
Znajdziecie ją pod tym linkiem, zaś po więcej zapraszam do rozszerzenia wpisu.

taric – Co sprawiło, że Taric nagle stał się dobrym junglerem? Wystarczyła jedna zmiana w pasywie, by diametralnie przyśpieszyć jungle time i damage Tarica. Obecnie Taric posiada gigantyczne utility, sustain w jungli, spore obrażenia, twarde targetowane CC i wbudowany aktyw Muramany. Niemalże jungler idealny prawda? Niestety mana costy sprawiają, że sustain nie jest tak dobry, a obrażenia zaczynamy zadawać dopiero z czasem. Z tego względu Taric plasuje się w tier 2 jako solidna opcja.

elise – Wiele osób dziwi się pajęczycy w top tierze junglerskim. Niestety wynika to głównie z faktu, że ludzie ani tego nie testowali ani nie widzieli. Elise posiada praktycznie wszystko. Duże obrażenia nawet bez itemów, tankowatość, twarde CC, escape i chase mechanism. Do tego można dodać duże tempo czyszczenia jungli i wysoki sustain by zauważyć, że jest to fantastyczny jungler.

volibear Miś stał się bardzo popularnym pickiem na LCS a przez to także w solo queue. Jest to o tyle ciekawe, że okres czasu w którym miś był najsilniejszy już minął. I choć jest to postać bardzo wytrzymała z całkiem sporymi obrażeniami to jednak brakuje jej siły przebicia na solo q jako postaci zbyt zależnej od reszty zespołu.

nasus Drugi rozpowszechniony przez LCS pick. Zdecydowaną mocą Nasusa jest koszmarny slow i redukcja AS z W, silny late game i sustain w jungli. Niestety postaci brakuje jakiegoś gap closera i burstu przed nastackowaniem Q by powalczyć o top tier. Jest to kolejna postać mocno zależna od teamu.

nautilus Obecny bóg CC miał zawsze jedną bolączkę. Clear time’y w jungli. O dziwo obecnie czyści ją w nienajgorszym tempie, a opóźnienia nadrabia toną CC na gankach. Stąd awans nurka.

jax Postać znacznie osłabła po nerfie BotRKa.Dodatkowo Jax znacznie stracił na tempie czyszczenia jungli, nie ma dobrego sustainu i nie wyrabia z goldem w jungli.

evelynn Obecnie jedyną siłą tej postaci jest niewidzialność. Trochę za mało by zrobić cokolwiek.

nocturne Wiele osób narzekało na brak Noca w topie. Tylko co on ma tam robić posiadając niezbyt wybitne CC, brak gap closera poza ulti? Sam clear time i sustain to trochę za mało. Dodatkowo przy obecnej mecie ciężko przed 6 skutecznie zgankować Nocturnem.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.