Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

All-Stars 2016 Barcelona, dzień 3

Trzeci dzień All-Stars dał nam – oprócz walk 1vs1 i paru udziwnionych trybów – dwa ciekawe mecze. Korea kontra Europa oraz NA przeciwko Chinom. Jak zaprezentowały się drużyny?

Korea kontra Europa

Już pierwsze trzy minuty powiedziały nam, czego możemy się spodziewać w tym meczu. Trudno było zakładać, że Faker nie weźmie udziału w rozgrywkach – jako twarz koreańskiej sceny esportowej przyćmiewa swoją sławą resztę jej uczestników. Jak zwykle, wszystkie bany drużyny przeciwnej (syndraSyndra, ryzeRyze, leblancLeblanc) skupiły się na nim. W odwecie gwiazdy LCK wyłączyli z turnieju junglerów osiągających wysokie współczynniki wygranych na ich rodzimych serwerach (leesinLee Sina, twitchTwitcha i rengarRengara).

Faza wybierania postaci przyniosła trochę ciekawych picków – Faker wybrał od wieków niegrywanego galioGalio, na którego wpłynęła pozytywnie ostatnia zmiana masterek, natomiast xPeke – wzmocnionego w poprzednim patchu garenGarena. Reszta to w większości czempioni obecnej mety (olafOlaf, jayceJayce, ezrealEzreal, nautilusNautilus po stronie Korei ; kennenKennen (grany AD),zyra Zyra, eliseElise, illaoi Illaoi – Europa).

Łatwo było zauważyć, że nasz kontynent stara się postawić na presję – już pierwszy gank Jankosa (Elise) wykończył przeciwnego supporta za cenę… dwóch zabójstw uzyskanych przez Koreę, które zagarnęli odpowiednio SKT Faker oraz ROX Pray, znany ze swoich wysokich umiejętności gry Ezrealem, mainowanym jeszcze od czasów drugiego sezonu.

Wydawać by się mogło, że do czynienia mamy ze znajomym schematem gry koreańczyków, polegającym na ciągłym pogłębianiem uzyskanej przewagi. Jednak nie tym razem – już minutę później zarówno Faker jak i Bengi zostali zabici przez Garena xPeke, którego E garene zadawało we wczesnej fazie gry bardzo wysokie obrażenia. Chwilę potem sOAZ (Illaoi) wgniótł w ziemię Smeba w pojedynku 1v1 mimo , że ten grał jednym ze swoich najlepszych picków – Jaycem.

Mimo prowadzenia w zabójstwach, Europa praktycznie przez cały mecz przegrywała pod względem łącznej ilości złota i zniszczonych wież. Około 20. minuty poziom kruszcu wyrównał się, jednak nie na długo.

Już w 24. minucie xPeke poczuł się zbyt pewnie – wysunął się za mocno na górnej alei, walcząc z kilkoma przeciwnikami. Jego śmierć kosztowała drużynę utraconego Barona, a następnie życie Rekklesa oraz Mithiego. Ten moment zdecydował o dalszym przebiegu rozgrywki – gwiazdy LCK zaczęły bardzo mocny push na dwóch liniach, niszcząc zarówno toplane oraz mida. Dodatkowo europejski zespół cierpiał na brak CC oraz sensownego burstu (efekt Garena na midzie). Walki drużynowe w późnej fazie gry były dla koreańskiej drużyny zwyczajnie łatwiejsze, zarówno dzięki świetnie skomponowanym efektom kontroli tłumu (wnoszonym przez Nautilusa, Galio, Jayce’a) oraz potężnym nękaniu przeciwników (konsekwencja obecności wspomnianych wcześniej Galio oraz Jayce’a, a także Blue Ezreala). Gracze LCS przegrywali większość potyczek 2v2/3v3, które były rozpoczynane na korzystnych dla Korei warunkach.

W 35. minucie sOAZ dał się złapać samotnie na midzie, w okolicy drugiego turreta. Jego śmierć pociągnęła za sobą upadek ostatniej wieży i odsłonięcie inhibitora. Chwilę później Bengi wykończył Mithieg0, a Pray i Faker – xPeke. Sytuacja otworzyła drogę do finalnego pushu, który dał LCK już trzecie zwycięstwo w tym turnieju.

 

Północna Ameryka(FIRE) kontra Chiny(ICE)

Amerykańska scena LoL-a jeszcze do niedawna była przez większość graczy kojarzona tylko z jednym zespołem – Team SoloMid. Nikogo więc nie powinno dziwić, że w tamtejszym zespole mogliśmy zobaczyć aż dwóch z nich – Bjergsena i Doublelifta, poprzedniego ADC Counter Logic Gaming. Dodatkowo, na supporta został wybrany Aphromoo, z którym Doublelift spędził kilka lat na bocie, grając dla CLG. Dodając do ekipy jeszcze koreańskiego topalanera – Impacta oraz Reingovera na jungli, otrzymaliśmy bardzo mocny skład, który był w tym spotkaniu wyraźnym faworytem. W chińskim zespole najbardziej znaną osobą był ADC – Uzi, dwukrotny finalista mistrzostw świata.

Wszystkie bany chińczyków (syndraSyndra, leblancLeblanc, ryzeRyze) zostały wycelowane w mida. Wydaje się, że sugerowali się oni bardziej własną ligą, niż znajomością przeciwnego zespołu. Amerykańskie bany – poppyPoppy, zyraZyra, evelynnEvelynn.

Składy

 • TOP: Impact,nautilus Nautilus (NA) vs Mouse,maokai Maokai(Ch)
 • Jungle: Reignover,reksai Rek’sai (NA) vs Clearlove,rengar Rengar(Ch)
 • MID: Bjergsen, cassiopeia Cassiopeia(NA) vs We1less,orianna Orianna(Ch)
 • ADC :Doublefift, jhinJhin(NA) vs Uzi, caitlynCaitlyn (Ch)
 • Support :Aphromoo, sonaSona (NA) vs Mata, karmaKarma (Ch)

Początek spotkania został brutalnie zdominowany przez Rengara. Grający nim Clearlove już w trzeciej minucie zabił Nautilusa, a chwilę później wymusił użycie błysku na bocie przez Sonę. Było to koniecznie – Uzi wgniótł w ziemię Doublelifta, który – choć wyraźnie słabiej sfarmiony – był ciągle obijany przez przeciwnego ADC. Gołym okiem dostrzegalne było, że Chińczyk przewyższa Amerykanina mechaniką rozgrywki.

W tym samym momencie We1less, czując się zbyt pewnie na środkowej alei, zbyt mocno przepushował linię. Skutek? Szybki gank Rek’sai dał Cassiopei jej pierwsze w meczu zabójstwo.

Następna minuta należała do Rengara, który przy użyciu rengarr“R” wykończył Sonę. Następnie na bocie pojawili się Maokai oraz Nautilus. Caitlyn, Karma, Rengar i Maokai próbowali go dive’ować, nie zwracając uwagi na wrogi turret. Wykorzystując moment, do walki dołączyła Rek’sai, biorąc za cel Karmę z niskim HP. Rengar oraz Cait, zmuszeni do pomocy umierającemu supportowi, zignorowali Jhina, który nadarzającą się okazję przekuł w śmierć rengar Łowcy. Spowodowało to, że szala zwycięstwa przechyliła się mocno na stronę FIRE – potyczka, prowadzona pod własną wieżą, dała im aż cztery zabójstwa.

Kolejne minuty przyniosły dodatkowe kille drużynie Fire – przy czym Bjergsen złapał podwójnego. Akcje Rengara nie były w stanie powstrzymać snowballu amerykańskiej drużyny.

Następne dwie walki drużynowe jeszcze bardziej przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Amerykanów. Chińczycy byli łapani we własnej dżungli, z zaskoczenia, poza odpowiednią dla siebie pozycją. Szczególnie druga walka była miażdżąca – zarównosonar Cresendo jak i combo Cassiopei trafiło aż czterech przeciwników, zabijając dwóch z nich, a pozostałych zmuszając do ucieczki.

26. minuta przyniosła zawodnikom NA LCS zarówno darmowego ocean drake jak i Barona. Rozpoczął się mocny push, który zaprowadził Amerykanów pod ostatnią przeciwną wieżę na botlane. Zaraz po jej zburzeniu doszło do teamfightu – mimo świetnie położonegooriannar ultimate’a Orianny, różnica w przedmiotach spowodowała momentalne wgniecenie Chinczyków w ziemię. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem graczy NA LCS.

1vs1 - wyniki

 1. FIRE Xpeke (cassiopeiaCassiopeia) vs ICE RonOP (dravenDraven) – zwycięża Xpeke poprzez zabójstwo
 2. FIRE Impact (urgotUrgot) vs ICE Clearlove (ziggsZiggs) – zwycięża Impact poprzez zabójstwo
 3. FIRE Levi (lucianLucian) vs ICE We1less (varusVarus) – zwycięża Levi poprzez farmę
 4. FIRE Optimus (jayceJayce) vs ICE Uzi (quinnQuinn) – zwycięża Uzi poprzez zabójstwo
 5. FIRE Karsa (dravenDraven) vs ICE Albis (dravenDraven) – zwycięża Karsa poprzez zabójstwo
 6. FIRE Rekkles (ezrealEzreal) vs ICE Smeb (leblancLeblanc) – zwycięża Leblanc poprzez zabójstwo
 7. FIRE QTV (urgotUrgot) vs ICE Maple (syndraSyndra) – zwycięża Maple poprzez zabójstwo
 8. FIRE Mata (yasuoYasuo) vs ICE Pray (kalistaKalista) – zwycięża Mata poprzez zabójstwo

 

Assasin Mode oraz One4All

Mecze rozgrywane w tym trybie były w zasadzie jedną wielką siekaniną. Szczególnie w One for All ciężko było nadążyć za dziesięcioma nieustannie dashującymi leesinLee Sinami – więc myślę, że nie ma większego sensu tego oddzielnie opisywać. Tytuł MVP przypadł Leviemu, który uzyskał wynik 18/3/16 – ostatecznie spotkanie wygrał team FIRE.

Trochę ciekawszy okazał się Assasin Mode – tryb ten dał nam możliwość porównania, jak sprawują się zabójcy z których większość została zreworkowana kilka patchów temu.

Najlepiej wypadły khazixKha’ziksy – grający nimi Jankos i Faker uzyskali najlepsze wyniki w swoich drużynach. Polak wręcz zdeklasował zawodnika SKT, dwukrotnie zabijając go w pojedynku 1v1. Ukończył mecz z wynikiem 15/4, zdobywając tytuł MVP.

Świetnie wypadł też zedZed, prowadzony przez Maple’a (8/4) oraz kassadinKassadin We1lessa (10/10), który nie miał większych problemów z walką 1v1 przeciwko katarinaKatarinie granej rękoma Bjergsena.

Największym przegranym tego meczu została akaliAkali, wybrana przez QTV. Miała wyraźny problem z mobilnością, ponadto wydawała się słabsza niż pozostali zabójcy, szczególnie w porównaniu do Kha’ziksa. Jedynie dwa zabójstwa w całym meczu i aż czternastokrotna śmierć.

Ostatecznie Assasin mode został wygrany przez ICE.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.