Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Alex Ich oficjalnie rozstaje się z Gambit Gaming

Pogłoski zostały potwierdzone, a na oficjalnej stronie Gambit Gaming znajdziemy oświadczenie zgodnie z którym Alex Ich nie jest już dłużej członkiem drużyny Gambit Gaming. Poniżej znajdziecie pełne tłumaczenie:

 

Jesteśmy zmuszeni oświadczyć iż z dniem 1 maja 2014 roku Alexey “Alex Ich” Ichetovkin zdecydował się opuścić Gambit Gaming. W poniższym oświadczeniu chcemy sprecyzować niektóre z rzeczy.

W marcu 2014 Alex Ich skontaktował się z naszym zarządem. Jego prośbą było, aby uniknąć ustawicznych lotów, które negatywnie wpływały na jego fizyczny stan i czas, który mógł poświęcić rodzinie. Ważnym jest, iż Alex nie chciał odchodzić od organizacji, ani wycofywać się z profesjonalnego grania. Biorąc pod uwagę jego stan cywilny zdecydowaliśmy się sprostać jego prośbie i obie strony rozpoczęły szukanie odpowiednich opcji. Jedynym postawionym warunkiem było, aby dograł w obecnym składzie do końca wiosennej części europejskiego LCSu.

Najbardziej skomplikowaną opcją było, aby Alexey i jego rodzina przeprowadzili się do Kolonii. Nie chcemy zadręczać Was ilością detali, ale było to możliwe.

Ostatecznie Alex Ich zdecydował się opuścić Gambit Gaming. Nasza wspólna przygoda trwała ponad dwa lata, a Alex udowodnił, że jest graczem z najwyższej półki, a jego umiejętności pozwoliły nam wygrać wiele spotkań. Chcemy mu podziękować za wkład w rozwój drużyny i organizacji oraz życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłości.

Natomiast Alex w oświadczeniu opowiada o problemach, które nękały Gambit. Pierwsze objawy zauważył już po finałach sezonu drugiego, kiedy jak sam mówi zawodnicy przestali słuchać siebie nawzajem, każdy zawodnik patrzył na siebie, pomijając ważne niuanse podczas gry, przez co grało im się coraz gorzej.Według niego zawodnicy stracili zapał oraz chęć zwycięstw towarzyszące im jeszcze podczas gry pod banderą Moscow 5. Zaczeli grać zachowawczo, nie stosowali ryzykownych taktyk czy szalonych diveów, czyli tego co charakteryzowało M5. Bezpieczna gra ‘weteranów’ nie przynosiła pożądanych skutków, brak dyscypliny oraz wspólnego zaufania do siebie wśród zawodników spowodowało jeszcze gorszą atmosferę w drużynie.

Również decyzja o zatrudnieniu analityka niewiele pomogła rosyjskiej drużynie. Powodem nie była jego zła praca, starał się on jako osoba z zewnątrz pokazać problemy jakie nękają zespół oraz spróbować je jakoś naprawić, natomiast jak mówi Ichetovkin, ciężkie charaktery zawodników oraz ego nie pozwoliły im z pokorą popracować nad błędami. W pojedynku przeciwko Roccat zignorowali wiele jego rad, a słabszą dyspozycję Rosjan Polacy wykorzystali dobitnie.

Natomiast w pojedynku przeciwko Copenhagen Wolves Alex wiedząc, że ich drogi wkrótce się rozejdą starał się zrobić wszystko aby uchronić kolegów od turnieju relegacyjnego. Występy swojej drużyny podsumowuje mówiąc, że po wygranym IEM Katowice 2013 nie pokazali niczego specjalnego, przestali seryjnie wygrywać.

Zwycięski IEM Katowice 2013, gdzie Gambit pokonało dwie koreańskie potęgi reprezentujące Azubu.

Dodatkowo wspomina on o sporych problemach spowodowanych ciągłym podróżowaniem związanym z LCS. W każdym tygodniu tracili wiele godzin treningów ze względu na loty do Kolonii. Z drugiej strony zauważył, że nie może poświęcić odpowiedniego czasu rodzinie, gdyż po powrocie do domu musiał nadrabiać stracony czas od razu zasiadając do treningów.

Jednak jak sam mówi było to do wytrzymania póki wyniki były zadowalające. Na koniec dodając, że motywacja w zespole oraz chęć wygranej nie była już taka sama jak kiedyś.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.