Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

ADP – Kha’Zix Obcym i Rengar Predatorem – czyli o nawiązaniach bohaterów do popkultury

Jak wiadomo w LoLu jest ponad stu bohaterów i mimo tego, że każdy jest oryginalny, niektórzy z nich są bardzo podobni do innych postaci z popkultury. (oczywiście ten zabieg czasami stosowany jest celowo) W tym artykule pokażę wam kilka takich nawiązań.

Rengar i Kha'Zix

Myślę, że nawiązanie tych dwóch postaci do serii “Aliens vs Predator” jest widoczne na pierwszy rzut oka. Obydwaj bohaterowie są przerażającymi łowcami, zdolnymi zabić wszystko co stanie im na drodze – chyba, że staną na przeciwko siebie. Wtedy zaczyna się masakra – zupełnie jak w filmie. Kolejnym podobieństwem jest wygląd postaci.Rengar x Kha x Predator

Rengar, tak samo jak predator, ma:

  • Coś co przypomina dredy
  • Dwa ostrza zamocowane przy nadgarstku
  • Strój maskujący
  • Obydwaj są w stanie być niewidzialni rengarr

Kha’Zix nie jest tak bardzo podobny do obcego z wyglądu, jednak obydwaj w szybki sposób rozwijają się (ewoluują).

Konflikt pomiędzy postaciami możemy nawet zobaczyć w grze, dzięki specjalnemu zadaniu “Łowy Rozpoczęte!” możemy zapolować na konkurenta. Jest to oczywiście kolejne nawiązanie do kinowej produkcji.

Twisted Fate i Evelynn - X-meniJeżeli ktoś interesuje się uniwersum Marvela na pewno kojarzy Gambita i Mystique. Uważam, że właśnie oni mogli być inspiracją do stworzenia Twisted Fate’a i Evelynn.

Mistrz kart posługuje się tą samą bronią co Gambit, to znaczy magicznymi kartami. twistedfateq Obydwóch cechuje zamiłowanie do hazardu i dość specyficzne poczucie humoru. Nie zapomnijmy o mnóstwie szczęścia którym obdarzeni są bohaterowie.

Z kolei Mystique i Evelynn są bardzo podobne z wyglądu. Niebieska skóra, czerwone włosy i skąpy strój to jest to co wyróżnia te postacie. Na dodatek obydwie “pracują” pod przykryciem. evelynnp

inni

Oczywiście jest wiele innych przykładów takich jak Jinx – Tank Girl, Mordekaiser – Alphonse (z Fullmetal Achemist Brotherhood) czy Vayne – Batman. Więc jak widzicie przykładów jest wiele, a jakby nad tym dłużej posiedzieć to znalazłoby się jeszcze więcej. Dlatego piszczcie w komentarzach jakie wy znaleźliście powiązania!

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.