Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ninjas in Pyjamas zatrudnia byłego analityka EG i ogłasza skład na najbliższy mecz Challenger Series

Drużyna Ninjas in Pyjamas oficjalnie ogłosiła zatrudnienie nowego trenera/analityka, którym został Clement Chu. Dodatkowo team ten zawiadomił, że głównymi kandydatami na zastąpienie Nukeducka i Mithy’ego (obaj zostali zbanowani przez Riot do końca roku 2014, a więcej o tym możecie przeczytać tutaj) są Erih “Voidle” Sommermann i Fabian “Exileh” Schubet, którzy wystąpią w barwach NiPu podczas najbliższego meczu EU Challenger Series (drużyna ta zmierzy się z G2, dzisiaj po zakończeniu rozgrywek LCS).

Pierwszy z testowanych graczy jest znany ze swoich występów w Gambit Gaming, w barwach którego występował nie tylko w europejskiej edycji LCS ale także na Mistrzostwach Świata Sezonu 3. Voidle po opuszczeniu Gambit stał się częścią jednej z najlepszych amatorskich drużyn – Cloud 9 Eclipse. Erih został wolnym zawodnikiem w maju tego roku kiedy to jego dotychczasowy team zdecydował się przeprowadzić pewne zmiany w rosterze (po drugich przegranych kwalifikacjach do LCS).

Exileh  jest znacznie mniej znanym graczem na e-sportowej w scenie – w swojej karierze występował w takich drużynach jak: EYES ON U, czy SK Gaming Prime (można go było obserwować głównie podczas rozgrywek Challenger Series). Co ważne jego pozycją jest mid co najprawdopodobniej oznacza, że wbrew domysłom fanów Alexey “Alex Ich” Ichetovkin nie zamierza wracać do swojej starej roli.

O przyjęciu/odrzuceniu nowych zawodników decydować będzie najnowszy nabytek NiPu czyli analityk, który w swojej przeszłości pracował już w tej organizacji (z jednym z wcześniejszych składów), a ostatnio wspierał on Evil Geniuses w czasie ich walki o zakwalifikowanie się do NALCS. Chu przeniósł się już do gaming house’u teamu położonego w Sztokholmie skąd postara się jak najlepiej wesprzeć Ninjas in Pyjamas w walce o odzyskanie spota w najwyższej klasie rozgrywkowej w Europie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.