Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

5 niezapomnianych postaci pobocznych

W każdej bardziej ambitnej grze pojawiają się postacie poboczne, które o wiele bardziej przywiązują nas do gry niż główny bohater. Czasami są one o wiele bardziej charyzmatyczne, tajemnicze, albo po prostu wzbudzają naszą sympatię. W momencie, gdy można obserwować ich losy na przełomie paru odsłon serii, stają się one wręcz czystą reklamą danej gry.

Przedstawię wam listę 5 bohaterów pobocznych, do których przywiązałem się najbardziej w czasie swoich podróży w grach. Jest to lista czysto subiektywna i wygląda tak a nie inaczej z prostych powodów – nie grałem w dany tytuł, bądź inny bohater nie wzbudził u mnie takiej sympatii jak te.

 

1. Xardas

To postać Maga Ognia, później nekromanty, przewijająca się przez wszystkie części Gothica. Bezimienny bohater poznaje go w pierwszej części i pomaga mu zdjąć bariery rozciągającę się na terenie dobrze urządzonego więzienia. Jak na nekromantę przystało jest on tajemniczy, charyzmatyczny, posiada ogromną moc, dla przykładu: został wezwany przez króla w celu stworzenia wyżej wymienionej Bariery. Jako ciekawostkę mogę podać wiek poczciwego starca, szacuje się, że ma on około 178 lat. Bez Xardasa Gothic prawdopodobnie nie byłby tak popularny, a Bezimienny nic by nie zdziałał.

 

2. Iorweth

Elf, nieludz, potocznie nazywany przez niektórych: zwykłym skurwysynem. Jest to wiekowy już elf, bo w zasadzie nie wiadomo ile ma lat, który szczególnie nienawidzi ludzi, z wiadomych powodów. Założył odział Scoia’tael w dolinie Pontaru i prowadzi działania na celu zlikwidowania ludzi. Jest to jedna z najciekawszych postaci w trylogii gier o wiedźminie i niestety nie pojawia się w 3 części, a szkoda, bo Lis Puszczy byłby bardzo na plus. Spotkać można Lehto, lecz elfa, który uratował Vergen już nie.

 

3. Khan

Weteran, mędrzec, inkarnacja wielkiego Khana i przyjaciel Artema z Metro 2033. Jakby nie patrzeć jest to prawdopodobnie najbardziej interesująca postać z uniwersum Metra, tego w postaci gier, jak i książkowego. Tak naprawdę niewiele wiemy o nim, lecz główny bohater uważa, że może być on magikiem, takim prawdziwym, a nie David’em Copperfield’em. Zna się niezwykle dobrze na sprawach paranormalnych i jest za kontaktami z czarnymi, takimi “potworami”.

 

4. Vlad

Niewampir, a czarodziej z gry Magicka. Uczy w akademii magi bohaterów, którzy wyruszają na ratunek światu w grze. Pojawia się w każdym ważnym momencie i prowadzi naszą kompanię do celu. Był on wzorowany na Draculi, ale w żadnym wypadku nie jest wampirem, choć czasami mogło by się tak wydawać. Pojawiają się teorie o jego wpływie na każde wydarzenie, jakie ma miejsce w świecie gry.

 

5. Morrigan

Towarzyszka głównego bohatera z Dragon Age, wiedźma z Głuszy Korcari i apostatka. Nie była w Kręgu Magów, więc jest poszukiwana przez Templariuszy, a przy okazji jeden z byłych przedstawicieli jest w naszej drużynie. Przewija się przez dwie części serii Dragon Age, a w momencie jak ukazała się na trailerze w najnowszej odsłonie – Inkwizycji, fani byli zachwyceni. Do tego w każdym momencie w serii, ma własne plany, które chce zrealizować. Nie jest ani zła, ani do końca dobra.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.