Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

2 SHENS WTF?: TT

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie zapoznali się z wpisami z serii Terminologia Turniejowa przypominamy iż zajmujemy się w niej zbiorem określeń, które swój początek mają w grach turniejowych oraz są szeroko stosowane przez społeczność graczy League of Legends. W poprzednich odcinkach mówiliśmy o Froggen DDoS oraz ლ(ಠ益ಠლ) But at what cost?. Tym razem pomówimy o Memie “2 shens”.Geneza

Tytułem wstępu należy wspomnieć, że turnieje azjatyckie zawsze charakteryzują się swoimi prawami i odmiennymi zasadami. Azjaci mają lata doświadczeń w prowadzeniu lig esportowych na najwyższym poziomie, dlatego też ich rozwiązania często potrafią zaskakiwać. Jednym z takich rozwiązań były specyficzne zasady rozgrywania 5 rundy w meczach BO5 – podczas rozgrywek OGN piąta mapa podczas BO5 rozgrywana jest jako blind pick. Z tego tez powodu zdarzają się sytuacje, w których w obu drużynach występuje ta sama postać. Jedną z takich gier była szeroko komentowana rywalizacja pomiędzy Azubu Frost i Azubu Blaze. Picki prezentowały się następująco:

Azubu Frost

Azubu Blaze

Oczywiście publiczność czatu na Twitchu niezapoznana z sytuacją zaczęła wyrażać swoje wielkie zdziwienie. Czat zapełnił się spamem zawierającym słowa “2 Shens wtf?”, a do gry weszli trolle, którzy napędzali całą sytuacje i nie pozwalali normalnym użytkownikom wyjaśnić okoliczności. Przez niemal całą grę na twitchu nie dało się zobaczyć nic innego oprócz tych słów (po pewnym czasie moderatorzy zbanowali tę frazę), a zwrot na stałe wszedł do języka, jakim operują gracze League of Legends.

Obecnie zwrot “2 shens wtf?” jest niemal pozbawiony znaczenia – jeśli trzeba go kiedyś zinterpretować będzie on oznaczał prawdopodobnie jedną z trzech rzeczy:

  1. Wyśmiewanie czyjejś niewiedzy
  2. Wyrażenie zdziwienia zastałą sytuacją
  3. Randomowe trollowanie
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.