Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

101 przepisów na Kompozycję Teamu: AoE

Area of Effect Comp

Chciałbym podkreślić zależności, które będą zachodzić pomiędzy kompozycjami z tej serii. Będą one przypominały popularną grę “papier>kamień>nożyce”. Dive comp z poprzedniego odcinka spotka dzisiaj swojego śmiertelnego wroga – starą AOE kompozycję.

AOE comp opiera się na przewadze pochodzącej z wielu obszarowych umiejętności zbalansowanych w taki sposób, by pojedynczemu celowi zadawać tylko trochę mniej obrażeń niż umiejętności dotykające pojedynczy cel. Oznacza to, że najwięcej obrażeń członek takiej drużyny może zadać poprzez perfekcyjnie umiejscowiony obszarowy czar. Motto tej kompozycji “Jeśli zadamy tons of damage wszystkim to wygramy walkę!”.

Tutaj pojawia się największy problem – ta kompozycja wymaga bardzo dokładnego i skoordynowanego użycia wszystkich umiejętności. AOE comp polega na wejściu, wypaleniu wszystkiego co się ma i ucieczce. Żeby upewnić się, że wszystko zostanie ładnie połączone w drużynie powinien być spell inicjujący, który stanowi sygnał dla innych.
Takimi umiejętnościami są ultimate amumu, sona, galio czy orianna, które zapewniają CC pomagające innym trafić swoimi umiejętnościami w możliwie jak największą liczbę złapanych przeciwników. Warto tutaj wspomnieć o ulcie vladimir, które potęguje możliwości takiej kompozycji i czyni ich combo jeszcze bardziej zabójczym.

Więc dlaczego AOE compy dobrze spisują się przeciwko Dive compom? Ponieważ one same do nich przychodzą. Tradycyjnie skonstruowany Dive comp opiera się na wskakiwaniu w przeciwników i minimalizowaniu otrzymanych obrażeń poprzez szybkie eliminowanie przeciwników – a nie przez zdobywanie wytrzymałości potrzebnej do przeżycia combo przeciwnika. Nieszczęśliwie dla Dive compów, wskakiwanie w środek przeciwnej formacji nie niesie dla wrogów żadnego zagrożenia, ale po prostu ułatwia im robotę podając cele jak na tacy.

W AoE compach, poza wspomnianymi powyżej, dobrze będą się czuły postaci tj. morgana, fiddlesticks, viktor, ezreal, maokai, gragas, fiora – czyli posiadające obrażenia obszarowe.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.