Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

10 rzeczy, o których powinniśmy pamiętać grając w LoLa

  1. Nie możesz wygrać każdej gry (chyba, że jesteś Taipei Assassins z sezonu 3)
  2. Przyjmij to do wiadomości, czasami to TY jesteś powodem, że twoja drużyna przegrywa.
  3. Czasami przeciwny team grał rewelacyjnie dobrze, niekoniecznie to twoi czterej sojusznicy “ssali”.
  4. To, że jeden gracz przegrał linię nie znaczy, że to GG.
  5. Nie masz pojęcia, jak dobrze przeciwny team będzie walczył niezależnie od tego, jak dobry według ciebie jest ich team comp.
  6. Nie masz pojęcia, jak dobry czy zły jest przeciwny team niezależnie od tego, jak dobry według ciebie jest ich team comp.
  7. NIGDY nie zaczynaj gry, kiedy jesteś zdenerwowany poprzednią grą.
  8. Zawsze lepiej jest zmute’ować trolla, niż go nakarmić.
  9. Jeśli chcesz, aby twoi sojusznicy grali lepiej, dawaj im konstruktywną krytykę i przyjacielskie rady. Nie dawaj im powodu, aby nie chcieli, abyś wygrał.
  10. Nie można wygrać każdej gry.

Jeśli będziecie korzystać z tych rad, o wiele łatwiej będzie wam wygrać.

Źródło

Od siebie dodam jeszcze, że LoL to gra drużynowa. Psucie morale swojego teamu poprzez obrażanie, oskarżanie etc. nie pomoże – z tymi ludźmi masz wspólnie pracować aby wygrać, a nie kłócić się. Sam fakt, że Caitlyn popełniła błąd sprawia, że się ona denerwuje – nie osłabiaj jej motywacji i nie wybijaj jej z rytmu kiedy ona próbuje się poprawić poprzez mówienie “This Cait”, czy innych tego typu wypowiedzi. Zawsze staraj się utrzymywać jak najlepsze stosunki z teammate’ami – nieważne, czy trollują.

Mi raz udało się utrzymać drużynę. Po kłótni naszego topa i mida, top (który był bardzo słaby, ale 4v5 nie mielibyśmy szans) chciał iść AFK – poświęciłem się i BŁAGAŁEM go, aby grał – mid jako tako się ogarnął i przyłączył się do próśb (mimo, że mówił przed chwilą “I don’t care, go afk u r useless”), topper wrócił do gry i wygraliśmy. Gdybym go blame’ował, poszedłby AFK i tylko zepsuł nam grę i humory. Lepiej było poświęcić się troszkę i oddać swojego honoru, aby utrzymać drużynę i doprowadzić ją do zwycięstwa, niż przegrać z tak błahego powodu.
PS: To nie sprawia, że nie możecie po grze ich zreportować. Mid dostał reporta za flame i blame na topie, top za chwilowy AFK i grożenie nim i flame war z midem.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.