Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zdobądź paczkę nowych głosów do League of Legends

Jak już wspominaliśmy blakinola – jeden z youtuberów zajmujących się tematyką League of Legends od jakiegoś czasu przygotowywał Announcer Pack przeznaczony właśnie do LoLa. Dzisiaj paczka ta została w końcu wydana i każdy z nas może ją już pobrać.

W jaki jednak sposób można wprowadzić te dźwięki do naszej gry? Na początku musimy oczywiście pobrać samą paczkę (link znajdziecie w opisie, a także najwyżej umieszczonym komentarzu w materiale wideo umieszczonym na samym dole wpisu). Od następnego kroku instrukcje różnią się w zależności od tego czy używamy Windowsa, czy też MAC OS X, poniżej możecie znaleźć przetłumaczoną wersję instrukcji dla obu tych systemów operacyjnych:

Windows:

  • Wejdź w folder, w którym zainstalowałeś League of Legends następnie wchodzimy w „RADS”, a potem w „projects”.
  • Wybierz folder, w którym znajduje się wersja językowa dla danego serwera (przykładowo „lol_game_client_en_us”to folder z angielską wersją dla serwera NA, a „lol_game_client_en_gb to angielska wersja dla europejskich serwerów).
  • Następnie wchodzimy w pliki ostatniej istniejącej aktualizacji („0.0.0.242” dla NA i „0.0.o.226 dla EUW), po czym po kolei wchodzimy w foldery nazwane odpowiednio: „DATA”, „Sounds”, „Wwise, „VO”, „en-US” i „Shared”.
  • Teraz wystarczy zastąpić istniejący plik z rozszerzeniem wpk na ten pobrany przez nas wcześniej (wpierw zalecane jest zrobienie kopii istniejącego pliku , która będzie mogła zostać użyta w razie wystąpienai ewentualnych problemów z paczką, lub chęci powrotu do starej wersji )
  • Wystarczy już tylko włączyć League of Legends.


 

MAC OS X:

  • Prawym przyciskiem myszy kliknij w aplikację League of Legends.
  • Wybierz opcję „Show Package Contens”
  • Wybierz folder z wersją językową odpowiednią dla naszego folderu (dokładniej jest to opisane w drugim punkcie instalowania paczki na komputerach z Windowsem), a następnie wejdź w plik ostatniej istniejącej aktualizacji i w foldery nazwane: „DATA”, „Sounds”, „Wwise, „VO”, „en-US” i „Shared”.
  • Teraz wystarczy podmienić stary plik na ten pobrany z internetu (ponownie zachęcam aby na wszelki wypadek wpierw stworzyć kopię starego pliku).

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.