yspl-artbanner1

Yasuo Pokutnik ujawniony

 Yasuo Pokutnik ujawniony

Yasuo pędzi ku zwycięstwu, wykorzystując potęgę wiatru, aby wzmocnić swoje niezrównane umiejętności szermiercze. Były członek ioniańskiej szkoły walki i jedyny uczeń, któremu udało się opanować techniki wiatru. Yasuo wiedzie teraz życie wędrowca, podróżując przez Runeterrę w poszukiwaniu prawdziwego zabójcy członka ioniańskiej starszyzny, którego miał chronić.

Umiejętności

P Yasuo Pokutnik ujawniony

Umiejętność bierna: Droga Wędrowca

 • Zamiar: Szansa na trafienie krytyczne zostaje podwojona.
 • Determinacja: Yasuo zyskuje Płynność podczas ruchu – im szybciej się porusza, tym szybciej napełnia się wskaźnik Płynności. Gdy będzie pełny, Yasuo osłoni się na chwilę tarczą, gdy otrzyma obrażenia od wrogiego bohatera lub potwora.

Q Yasuo Pokutnik ujawniony

Q: Nawałnica Stali

Yasuo zadaje obrażenia wszystkim przeciwnikom w linii prostej. Trafienie Nawałnicą Stali daje mu ładunek Nadciągającej Burzy na krótki czas. Trzeci ładunek Nadciągającej Burzy sprawi, że Nawałnica Stali wystrzeli trąbę powietrzną, która przemieszcza się w linii prostej i wyrzuca wszystkich trafionych przeciwników w powietrze. Jeżeli Yasuo użyje Nawałnicy Stali podczas Zamaszystego Cięcia, uderzy ono we wszystkich wrogów dookoła niego.


W Yasuo Pokutnik ujawniony

W: Ściana Wichru

 • Bierne: Doskoki szybciej wypełniają wskaźnik Płynności.
 • Użycie: Yasuo tworzy ścianę wichru, która powoli przemieszcza się do przodu przez kilka sekund. Ściana blokuje wszystkie wrogie pociski.

E Yasuo Pokutnik ujawniony

E: Zamaszyste Cięcie

Yasuo doskakuje na określoną odległość przed przeciwnika, zadając mu obrażenia i oznaczając go na chwilę. Jeżeli Yasuo skorzysta z Zamaszystego Cięcia kilka razy z rzędu, umiejętność zada dodatkowe obrażenia aż do określonej wartości. Yasuo nie może użyć Zamaszystego Cięcia na przeciwniku, który został już oznaczony.


R Yasuo Pokutnik ujawniony

R: Ostatnie Tchnienie

Yasuo teleportuje się do pobliskiego przeciwnika wyrzuconego w powietrze, unieruchamiając go i wszystkich pobliskich wrogów znajdujących się w powietrzu i zadaje im obrażenia. Gdy Yasuo wyląduje, zyskuje na długo znaczne przebicie pancerza przeciw dodatkowemu pancerzowi przeciwnika.

Rozgrywka

Yasuo Comic thumb Yasuo Pokutnik ujawniony

Yasuo to wojownik z dużą mobilnością, użytecznością oraz obrażeniami, które zwiększają się wraz z walką. Jednakże jest to zrównoważone przez niskie obrażenia we wczesnej fazie gry.

Środkowa aleja

Podatność na ataki we wczesnej fazie gry sprawia, że Yasuo najlepiej pasuje do najkrótszej alei na Summoner’s Rift: środkowej. Tam najłatwiej skupia się na zdobywaniu złota i doświadczenia, co umożliwia mu dominację. Jednakże nawet mimo to, że Yasuo jest słaby we wczesnej fazie gry, jego siła i mobilność wciąż może zaskoczyć jego przeciwników. Bohater ten może użyć Nawałnicy Stali, aby zabijać stwory z bezpiecznej odległości. Jeżeli musi unicestwić potwory stojące z tyłu, użycie Zamaszystego Cięcia umożliwi mu szybkie przemieszczenie się i powrót na pozycję, a tarcza Drogi Wędrowca zablokuje część obrażeń. Yasuo może skorzystać z Zamaszystego Cięcia podczas ucieczki, jeżeli znajdzie się między wrogimi stworami walczącymi wręcz a dystansowymi. Możliwość doskoczenia do własnej wieży szybko powinna zniechęcić wrogów walczących w dżungli.

Gdy dojdzie do odwrotnej sytuacji, odpowiednie wyczucie czasu sprawi, że Yasuo może z łatwością wspomóc sojuszników. Odpowiednie wykorzystanie Nawałnicy Stali i wykorzystanie Nadciągającej Burzy, aby wyrzucić przeciwnika w powietrze, oznacza, że sojusznik powinien móc z łatwością włączyć się do walki. Wtedy Yasuo korzysta z Zamaszystego Cięcia i zaczyna walkę. Premia do szansy na trafienie krytyczne Drogi Wędrowca pomaga atakom Yasua, a jeżeli odblokował Ostatnie Tchnienie, dodatkowe obrażenia i kontrola tłumu ułatwią mu zabijanie przeciwników.

Walki drużynowe

Będąc prawdziwym potworem podczas walki w zwarciu, którego obrażenia rosną wraz z czasem walką, priorytetem Yasua jest zdobycie ładunków Nadciągającej Burzy, przy jednoczesnym odpieraniu ataków przeciwników. Tu przydaje się Ściana Wichru. Odpowiednie umieszczenie jej pomiędzy przednią a tylną linią przeciwników sprawia, że Yasuo może rozpocząć walkę z mniej groźnymi obrońcami, zdobywając ładunki Nadciągającej Burzy dzięki Nawałnicy Stali. Gdy trzeci ładunek będzie gotowy, Yasuo wielokrotnie używa Zamaszystego Cięcia, aby przebić się przez szeregi przeciwników i znaleźć się koło celów wrażliwych na ataki. Ostatnia Nawałnica Stali wyrzuca ich w powietrze, co umożliwia skorzystanie z Ostatniego Tchnienia, które zadaje duże obrażenia każdemu celowi złapanemu w trąbę powietrzną. Przeciwnicy, którzy unikną trąby powietrznej nie mogą się czuć bezpieczni przed Ostatnim Tchnieniem: każda umiejętność, która wyrzuca w powietrze, może być połączona z superumiejętnością Yasua, co czyni go niezwykle skutecznym, gdy w drużynie znajdują się tacy bohaterowie jak Cho’Gath, Malphite i Zyra. Gdy wyląduje, duża premia do przebicia dodatkowego pancerza oraz premia do szansy na trafienie krytyczne sprawiają, że Yasuo poradzi sobie z najbardziej wytrzymałymi obrońcami.

Historia

„Historia miecza jest spisana krwią.”

Yasuo to zdeterminowany człowiek, sprawny szermierz, który posługuje się wiatrem, aby powalić przeciwników. Lecz ten niegdyś dumny wojownik został zniesławiony przez fałszywe oskarżenie i zmuszony do desperackiej walki o przetrwanie. Mając cały świat przeciwko sobie, zrobi wszystko, aby odnaleźć winnego i odzyskać honor.

YARP Image1 Yasuo Pokutnik ujawniony

Niegdyś utalentowany uczeń w słynnej ioniańskiej szkole miecza, Yasuo był jedynym uczniem ze swojego pokolenia, któremu udało się opanować legendarną technikę wiatru. Wielu uważało, że pisane są mu wielkie czyny. Jednakże jego los uległ zmianie, gdy Noxus dokonał inwazji. Yasuo otrzymał zadanie ochrony członka ioniańskiej starszyzny, lecz wierząc, że jego ostrze może poczynić zmiany, opuścił stanowisko, by dołączyć do walki. Gdy wrócił, członek starszyzny już nie żył.

Zniesławiony, Yasuo z własnej woli się poddał, gotów zapłacić za porażkę życiem. Jednakże ku jego zdziwieniu, został oskarżony nie tylko o opuszczenie stanowiska, ale też o samo morderstwo. Zdezorientowany i przepełniony winą wiedział, że zabójca pozostanie bezkarny, jeżeli on czegoś nie zrobi. Yasuo wzniósł swój miecz przeciw szkole i wywalczył sobie wolność, wiedząc, że zdrada zwróci przeciw niemu cała Ionię. Po raz pierwszy w swoim życiu pozostał sam. Wyruszył na poszukiwania mordercy członka starszyzny.

Yasuo spędził następne kilka lat na wędrówce po świecie i poszukiwaniu jakichkolwiek wskazówek, które mogłyby doprowadzić go do mordercy. Przez cały ten czas był bez przerwy ścigany przez swych byłych sojuszników i zmuszony do walki na śmierć i życie. Jego misja pchała go do przodu, dopóki nie natrafił na swojego najstraszniejszego przeciwnika – własnego brata, Yone.

YARP Image2 Yasuo Pokutnik ujawniony

Związani kodeksem honorowym, obaj wojownicy pokłonili się i sięgnęli po miecze. W ciszy krążyli wokół siebie pod światłem księżyca. Gdy wreszcie ruszyli na siebie, Yone nie mógł równać się z Yasuem. Pojedynczy błysk stali pozbawił jego brata życia. Yasuo upuścił broń i podbiegł do brata.

Przepełniony emocjami, zapragnął wiedzieć, jak pobratymcy mogli uznać go za winnego. Yone przemówił: „Starszy został zabity przez technikę wiatru. Kto inny mógł to być?”. Yasuo nagle pojął, dlaczego został oskarżony. Wyznał swoją niewinność po raz kolejny i błagał swojego brata o wybaczenie. Łzy płynęły po twarzy Yasua, gdy brat zmarł w jego ramionach.

Yasuo pochował Yone’a w blasku wschodzącego słońca, ale nie miał czasu go opłakiwać. Niedługo nadejdą inni. Słowa brata nadały Yasuo nowy cel; teraz miał wskazówkę, która mogła doprowadzić go do mordercy. Składając przysięgę, zebrał swoje rzeczy i spoglądając ostatni raz na grób Yone’a, wyruszył popychany wiatrem.

 

Artykuły premiumNie zapominaj o kulturze wypowiedzi - treści o wulgarnym charakterze są automatycznie filtrowane.

114 Responses

Page 1 of 7 Next →

 1. Luki
  Luki 22 listopada 2013 at 10:00 |

  INSTA BUY!! :D

  GD Star Rating
  a WordPress rating system
  Reply

 2. Happy
  Happy 22 listopada 2013 at 10:00 |

  Ciekawe kiedy będzie wprowadzony? Chyba go kupię :)

  GD Star Rating
  a WordPress rating system
  Reply

 3. AhmannPL
  AhmannPL 22 listopada 2013 at 10:00 |

  Ao Shin jak nic zabił wnioski po opisie jego, „Poznaj Ao Shina, potężnego smoka burzy i strażnika natury. Według legend, gdy Ionia stawiała czoła największemu kryzysowi, Ao Shin zstępował z niebios. „

  GD Star Rating
  a WordPress rating system
  Reply

  1. anivia
   anivia 22 listopada 2013 at 15:00 |

   zstępował z niebios by zjeść jednego członka starszyzny ;] tak dokładnie wszystko pasuje do ao shina

   GD Star Rating
   a WordPress rating system
   Reply

  2. Adsonic
   Adsonic 22 listopada 2013 at 20:00 |

   Wątpię, aby to on zabił tego człowieka, którego miał bronić Yasuo, przecież sam dałeś cytat z którego można wywnioskować, że powinien pomagać Ionczykom. Jednak myślę, że będzie miał jakiś związek z tymi postaciami (Ionia, wiatr itp).

   GD Star Rating
   a WordPress rating system
   Reply

 4. Przemekk
  Przemekk 22 listopada 2013 at 09:00 |

  Z moich PACZEŃ wynika ze assasin na mida,ze slabym early,DZIWNA MECHANIKA bo jakies ladowanie,bez many/energii,trudny champ napewno,no ale z lvlem zyska na burscie i jak zlapie adc to zabije insta.Bedzie sie komponowal z roznymi champmami z podrzutem a combo pewnie poleci QRE,W to taki lecacy spell shield.

  Ciekawa postac,kupie z samego wzgledu ze bedzie to moj 100 champ:P

  GD Star Rating
  a WordPress rating system
  Reply

  1. Rafaelion
   Rafaelion 22 listopada 2013 at 17:00 |

   Na pewno nie zabije na insta, bo przecież jest napisane, że im dłuższy fight tym więcej dmg…

   GD Star Rating
   a WordPress rating system
   Reply

 5. patryk.boobieo
  patryk.boobieo 22 listopada 2013 at 09:00 |

  Dopóki nie było nic o tym, że został zabity techniką wiatru, typowałem zeda. Teraz myślę, że chodzi o tego ao shina, który wyjdzie po yasuo, albo jeszcze jednym bohaterze. Btw. chciałbym brata yasuo- yono jako kolejnego bohatera, a raczej jego ducha ;P

  GD Star Rating
  a WordPress rating system
  Reply

  1. Ufobeta
   Ufobeta 22 listopada 2013 at 16:00 |

   Nie wiadomo kto bedzie nastepny

   GD Star Rating
   a WordPress rating system
   Reply

 6. Pajen
  Pajen 22 listopada 2013 at 09:00 |

  Kupuje ^^

  GD Star Rating
  a WordPress rating system
  Reply

 7. Szczavi
  Szczavi 22 listopada 2013 at 09:00 |

  Jak dla mnie mordercą jest Ao Shin, który pewnie będzie wydany po Yasuo ;p

  GD Star Rating
  a WordPress rating system
  Reply

  1. Hej
   Hej 22 listopada 2013 at 11:00 |

   Na pewno wielki smok wpierdolił się podczas walki z Noxus, a ludzie pomylili go z człowiekiem. Czasem wystarczy użyć mózgu :)

   GD Star Rating
   a WordPress rating system
   Reply

   1. Darius
    Darius 22 listopada 2013 at 16:00 |

    U MADE MY DAY :D

    GD Star Rating
    a WordPress rating system
    Reply

 8. Locta
  Locta 22 listopada 2013 at 09:00 |

  Już kocham tę postać :)

  GD Star Rating
  a WordPress rating system
  Reply

 9. RufiLB
  RufiLB 22 listopada 2013 at 08:00 |

  hmmmm, ad assasyn na mida? zastanowię się nad kupnem ale nie jest to raczej moja bajka ;)

  GD Star Rating
  a WordPress rating system
  Reply

  1. Veselar
   Veselar 23 listopada 2013 at 16:00 |

   Troche szkoda że moda na nich chyba się już powoli kończy (chodzi mi dokładnie o assasinów). Wreszcie może zobacze Branda C:

   GD Star Rating
   a WordPress rating system
   Reply

 10. Rumble
  Rumble 22 listopada 2013 at 08:00 |

  TO JANNA ZABIŁA STARSZEGO, KTÓREGO MIAŁ CHRONIĆ YASUO. TECHNIKA WIATRU, JAK NIC SIĘ ZGADZA!

  GD Star Rating
  a WordPress rating system
  Reply

  1. Thrasher
   Thrasher 22 listopada 2013 at 10:00 |

   Janna posługuje się MAGIĄ Powietrza,a nie Techniką Wiatru.
   Uważam,że tym nemesis będzie nowa postać,ale nie Ao Shin

   GD Star Rating
   a WordPress rating system
   Reply

   1. MiG Jaell
    MiG Jaell 22 listopada 2013 at 14:00 |

    Ulti Riven to Cięcie Wiatru (?), więc może to ona? :D

    GD Star Rating
    a WordPress rating system
    Reply

   2. Rumble
    Rumble 22 listopada 2013 at 15:00 |

    Thank you, Cpt. Obvious.

    GD Star Rating
    a WordPress rating system
    Reply

   3. LuLeK
    LuLeK 22 listopada 2013 at 19:00 |

    To jest Riven, Historia Yasuo ma miejsce kilka lat wstecz, kiedy to Roven prawdopodobnie nie była jeszcze wygnana i to ona zabiła (ultem) osobę którą nasz nowy bohater miał bronić , co więcej zobaczcie sobie na „rywali” Roven na oficjalnej stronie Riotu mamy tam miejsce na nowy avatar.

    GD Star Rating
    a WordPress rating system
    Reply

    1. WiteXDan
     WiteXDan 22 listopada 2013 at 21:00 |

     Masz racje, nawet jak kliknie się na ten „avatar” to przekierowuje nas na rą strone/link http://gameinfo.eune.leagueoflegends.com/en/game-info/champions/yasuo/ więc to na stówę ona.

     GD Star Rating
     a WordPress rating system
     Reply

    2. Agurashak
     Agurashak 22 listopada 2013 at 22:00 |

     To ma sens ;)

     GD Star Rating
     a WordPress rating system
     Reply

    3. szymonno1
     szymonno1 22 listopada 2013 at 23:00 |

     Dokładnie się z tym zgadzam, w dodatku jak klikniesz na puste pole z nowym rywalem otwiera się strona Yasuo ;)

     GD Star Rating
     a WordPress rating system
     Reply

    4. Veselar
     Veselar 23 listopada 2013 at 16:00 |

     Nie Roven a Riven ;)
     A koncpecja nie powiem, ciekawa.

     GD Star Rating
     a WordPress rating system
     Reply

  2. WiteXDan
   WiteXDan 22 listopada 2013 at 15:00 |

   Nie wiesz że gdy Riot przedstawia screeny to zawsze są na nich przeciwnicy ich? Np. u Jinx była Vi, u Aatroxa trynda.

   GD Star Rating
   a WordPress rating system
   Reply

   1. Treik
    Treik 22 listopada 2013 at 16:00 |

    W tle widać jakąś czerwoną sylwetkę. Może to wspomniany zabójca? Jakieś sugestie? Trochę przypomina postać shyvanny na ulti, ale wątpię by miała coś wspólnego z tą postacią ;D

    GD Star Rating
    a WordPress rating system
    Reply

   2. Lubor
    Lubor 22 listopada 2013 at 17:00 |

    Na tych sreenach są jakieś liście klonu, hmm może to jest Shaco albo jakiś klon Jaśka? :D

    GD Star Rating
    a WordPress rating system
    Reply

    1. WiteXDan
     WiteXDan 22 listopada 2013 at 21:00 |

     Mi chodziło o screeny/filmiki umiejętności ;)

     GD Star Rating
     a WordPress rating system
     Reply

     1. Lubor
      Lubor 22 listopada 2013 at 23:00 |

      Wiem ;)

      GD Star Rating
      a WordPress rating system

  3. trechot
   trechot 22 listopada 2013 at 16:00 |

   pewnie zrzuciła go ze skarpy, używając ulti :D

   GD Star Rating
   a WordPress rating system
   Reply

  4. mateusz
   mateusz 27 listopada 2013 at 21:00 |

   kogo obchodzi fabuła Lola? :D Nie chcę być ignorantem ale jestem tym goldzikiem, znam grę na wylot a opisow fabularnych postaci przeczytałem może sześć? Znam tylko zależności Noxus-Demacia-Ionia-Piltover

   GD Star Rating
   a WordPress rating system
   Reply

Page 1 of 7 Next →

Leave a Reply