kassadin

Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina?

Kassadin jest banowany w ponad 90% grach rankingowych co świadczy nie tylko o jego potędze, ale także powszechnym strachu jaki wzbudza. Postać ta nawet w przeciętnych rękach potrafi sporo namieszać, a przywoływacze, którzy go opanowali często carrują nim gry. Co wiec zrobić gdy znajdziemy się w sytuacji, w której to przeciwna drużyna wybierze Kassadina? W zasadzie mamy kilka możliwości. Możemy się rozpłakać, wyjść z kolejki albo nauczyć się jak kontrować Strażnika Pustki. O ile dwa pierwsze rozwiązania niewiele zmienią, o tyle trzecia opcja może odmienić losy gry. Jeśli szukasz rozwinięcia trzeciej opcji to zapraszam do dalszej części artykułu, w której dowiesz się skąd bierze się siła Kroczącego Między Wymiarami, oraz jak tę siłę zwrócić przeciwko niemu.Kroczenie między wymiarami

Wymiar pierwszy: Skillset

4f0feef9a24fa4457b01b061435db13b4d5350a07b5e3eb9fa6022185990b19f Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina?Zestaw umiejętności Kassadina sprawia, że mamy do czynienia z zabójcą prawie idealnym. Prawie, ponieważ do pełni szczęścia Strażnikowi Pustki brakuje niewidzialności. Ale wróćmy do tego co ma na patch 4.1. Zaczynając od passywki kassadinp Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Void Stone, która pochłania otrzymane obrażenia magiczne o 15%
a następnie zaabsorbowane obrażenia zamienia na atak speed, który dobrze wspomaga kassadinw Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Nether Blade . Void Stone nie należy do specjalnie mocnych passywek, ale pomaga Kassadinowi spełnić założenie wbicia się, zabicia przeciwnika i ucieczki. Dalej mamy kassadinq Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Null Sphere czar, który oferuje spory DMG. z nie najgorszym skalowaniem(70%AP)ponadto Q jest ponad przeciętnym narzędziem do obijania przeciwników, a w połączeniu z R oraz E mamy prawie darmowe combo do obijania przeciwników. Długi silence przeciwko postaciom uważanych za casterów,  bywa skuteczniejszy od krótkiego stuna. A uciszenie Kassadina trwa do 2s. Idziemy dalej i natykamy się na kassadine Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Force Pulse. Co tu dużo pisać. Czar ten pozostawia tylko nadzieję na możliwość ucieczki będąc pod wpływem uciszenia i spowolnienia. Mało tego, Force Pulse zadaje olbrzymie obszarowe obrażenia. Pamiętacie nadzieje, na ucieczkę po uciszeniu i spowolnieniu? Możecie ją porzucić, ponieważ ultimate Kroczącego Między Wymiarami niszczy wszelkie nadzieje na ucieczkę. kassadinr Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Riftwalk, bo o nim mowa, to obszarowe zaklęcie o niskim cooldownie, zadające spore obrażenia, z bardzo dużym przelicznikiem (80%), a w dodatku przemieszczające bohatera na sporą odległość( 700). kassadinw Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Nether Blade jest uzupełnieniem skillsetu tego bohatera i marzeniem wielu innych postaci, które mają problemy z maną. Nie dość, że niweluje problemy z maną to ułatwia lasthitowanie oraz dobrze współgra z wspomnianym wcześniej pasywem.  Podsumowując Kassadin ma skillset pozwalający na bezkarne nękanie przeciwnika, łatwą farmę, zadawanie dużych obrażeń w krótkim czasie oraz ucieczkę z pola bitwy po wykonaniu zadania. Przerażające, prawda? Ale to nie koniec koszmaru rodem z Solo Q.

kassadin siggy by syderaid d50jahl Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina?

Wymiar drugi: Masteries

Nowe specjalizacje ofensywne również przyczyniły się do zwiększenia siły Kassadina. Mechanika kassadinr Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Riftwalku w połączeniu z masterką Dangerous Game, która po zabiciu wrogiego bohatera, zwraca 5% brakującego HP i many sprawia, że Kassadin staje się bestią, która może skutecznie eliminować cele jeden po drugim. Po za tym, Hybrydowa penetracja z Devastating Strikes oraz Arcane Blade dobrze współgra z kassadinw Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Nether Blade, a Executioner oraz Havoc ułatwiają zadawanie „tons of damages”. Podsumowując… Mamy do czynienia z zabójcą, który specyficznemu ultimate, pozwalającemu na roaming sieje postrach na każdej z linii. Ponadto zadaje bardzo dużo obszarowych obrażeń, które z czasem rosną w siłę, dzięki potężnemu skalowaniu się z ap. Jak więc radzić sobie z tą bestią? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu.


Kontrowanie

tumblr mvkhqrv6TM1sruwpxo1 1280 Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina?Z analizy wynika, że Kassadin jest bohaterem, którego zadaniem jest jak najszybsze wyeliminowanie najsłabszych celów oraz bezpieczna ucieczka z miejsca zdarzenia. Skutecznie ułatwia mu to skillset, dzięki któremu Strażnik Pustki jest bardzo mobilny, zadaje ogromne obrażenia magiczne, a także zakłada dwa Soft CC- Silence i Slow. Przyjrzyjmy się więc jakie przedmioty, oraz bohaterowie są w stanie przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

Mobilność.

Mobilność Kassadina jest głównym z źródeł jego siły. Bez niej, Strażnik Pustki jest łatwym do upolowania celem. Najskuteczniejszą formą wyłączenia kassadinr Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Riftwalku jest Airbone Ponieważ podrzucenie, to jedna z dwóch form CC, której nie da się zredukować w żaden sposób. Dalej w kolejności są: Suppression, Stun, Root,Forced Action(Fear, Taunt, Charm etc), Silence.

Przedmioty

Kassadin zadaje duże obrażenia magiczne. Naturalną kontrą jest MR oraz duże ilości HP. Jednakże wymienianie wszystkich przedmiotów, które posiadają któreś z atrybutów mija się z celem. Dlatego podam tylko te, o najwyższej skuteczności.

Mercury’s Treads mercurystreads Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? . Te buty dają prawie wszystko do walki z Kassadinem. MR – pozwalający zmniejszyć jego obrażenia oraz tenacity zmniejszające czas trwania CC.

Hexdrinker hexdrinker Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? oraz jego ulepszenie mawofmalmortius Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Maw of Malmortius to doskonały wybór dla postaci bazujących na AD oraz broń pod wieloma względami idealna. Po pierwsze statystyki hexdrinker Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Hexdrinkera są opłacalne. Po drugie dodaje AD, które pomoże w zabijaniu Kassadina oraz MR, które zredukuje obrażenia zadawane przez niego. Ponadto item ten ma genialną pasywkę (wchłonięcie 250 magicznych obrażeń kiedy nasze życie spada poniżej 30%), która powoduje, że przy mądrym graniu Kassadin nie jest w stanie nas zabić 1v1.

Abyssal Scepter abyssalscepter Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? jest świetnym itemem dla postaci bazujących na obrażeniach magicznych. Nie dość, że daje 70 AP oraz 20 Mpen w postaci aury dla nas i sojuszników. To jeszcze daje nam MR, który pozwoli nam na zredukowanie obrażeń zadawanych przez Kassadina.

 

Spirit Visage spiritvisage Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? jest fantastycznym przedmiotem ułatwiającym kontrowanie Kassadina. Po pierwsze jest tani w porównaniu do oferowanych statystyk. Po drugie daje aż 55 MR. Po trzecie zwiększa posiadane przez nas HP oraz jego regenerację( efekty samoleczenia) co powoduje, że Strażnik Pustki musi nas obijać dłużej. Po czwarte jest zielony, a zielony uspakaja. Po piąte ma aż 10% CDR – czyli to co Casterzy lubią najbardziej.

Moim zdaniem wyżej wymieniona czwórka to najlepsze opcje do kontrowania Kassadina za pomocą przedmiotów dostępnych w grze. Nie uwzględniłem tutaj bansheesveil Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Banshee’s Veil ponieważ Kroczący Między Wymiarami wyjątkowo łatwo się pozbywa passywki, którą oferuje ten przedmiot. Kolejnym przedmiotem pominiętym jest athenesunholygrail Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina?  Athene’s Unholy Grail ponieważ jest on itemem mocno sytuacyjnym. Skoro poznałeś już itemy pomagające miło spędzić czas z Kassadinem na midzie, pora na zapoznanie się z bohaterami, którzy mechaniką są stworzeni do walki z Strażnikiem Pustki.

Bohaterowie

kassadin 1 Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina?Pierwszą rzeczą godną zauważenia jest to, że kassadinp Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Void Stone działa tylko na obrażenia magiczne, dlatego też postaci bazujące na obrażeniach fizycznych już na starcie mają przewagę. Dlatego też idealny bohater do walki z Kassadinem powinien być AD, mieć spore obrażenia w początkowej fazie rozgrywki, umiejętności redukujące obrażenia magiczne, twardą kontrole tłumu, łatwość w pushowaniu fali minionów lub predyspozycje do countergankowania. Ideał na ten moment nie istnieje, jednakże kilku bohaterom niewiele brakuje. A są to:

wukong Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Wukong. Małpi król jest bardzo dobrą kontrofensywą na Kassadina. Począwszy od passywki dającej MR, a na ultimate, które podrzuca kończąc. Wukong na drugim poziomie zadaje bardzo duże obrażenia, a gdy już zdobędzie hexdrinkera na linii przeciwko Kassadinowi jest nie do zatrzymania. Poza tym przy odpowiednio szybkiej reakcji jest w stanie podążyć za Strażnikiem Pustki i zaskoczyć przeciwników udanym countergankiem.

pantheon Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Pantheon. Ten, który chciał zostać piekarzem ma genialny poke na Q, stun na W oraz burstowy DMG na E. A gdyby Kassadin chciał pomóc innej linii Pantheon będzie tam znaczne szybciej niż Strażnik Pustki.

 

talon Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Talon. Gdy ten zabójca wszedł do gry, wśród społeczności szybko dostał tytuł „anty Kassadin”. Postać ta ma wszystko czego potrzebuje, żeby Strażnik Pustki zginął. Ma silence uniemożliwiające spamowanie Riftwalkiem, doskok oraz burst, który jest w stanie zabić Kassadina zanim ten będzie w stanie coś zrobić.

 
Tyle jeśli chodzi o postacie AD. Generalnie każdy bohater AD, który zadaje duże obrażenia w krótkim czasie jest bardzo skuteczny przeciwko Kassadinowi, a co z postaciami AP?

 

sion Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Sion. Tak, ten stary zielony kloc, o banalnej mechanice jest niewiarygodnie skuteczny przeciwko Kassadinowi. Strażnik Pustki nie jest wstanie przebić tarczy od Siona jednym atakiem, dzięki czemu Nieumarły może stale pushować linie, uniemożliwiając roaming Kassadinowi. Tak przy okazji Sion jest jedną z lepszych kontr na papierowych bohaterów, którzy muszą podejść by zabić przeciwnika.

MordeKaiser Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Hue, hue, hue Mordekaiser. Podobnie jak u Siona. Ten „brazylijski” pusher, dzięki swojej mechanice absorbuje znaczną część obrażeń zadawanych przez Kassadina oraz jego W zwiększa MR, co zdecydowanie pomaga w walce przeciwko bohaterom bazujących na magicznych obrażeniach.

chogath Nowy wymiar zwycięstwa, czyli jak kontrować Kassadina? Cho’Gath. Jedna z kreatur, przed którą Kassadin próbuje nas bronić. Podobnie jak wyżej wymienione postaci, Cho świetnie pushuje co automatycznie niweluje możliwości roamingu przez Strażnika Pustki. Po za tym, Terror z Pustki dysponuje CC, podrzuceniem oraz uciszeniem – obydwa są szalenie skuteczne przeciwko Kassadinowi. Ponadto pasywka Cho’Gatha dobrze współgra z Spirit Visage a chore przeliczniki AP na skillach ( Q 100%, W 70% , E30% i R70% ) pozwalają w late game na zjedzenie (dosłownie:) ) Kassadina, podczas trwania uciszenia.

Ktoś kiedyś powiedział żeby ogień zwalczać ogniem. Pewna część postaci jest w stanie kontrować Kassadina, większym od niego burstem, w sensie zabijają go, zanim ten zabije ich. Inna część bohaterów kontruje aspekt wysokiej mobilności Kroczącego Miedzy Wymiarami, poprzez push, lub predyspozycje do countergankowania. Na papierze najlepszą kontrą AD jest Talon, a AP Cho’Gath. Jednak nawet najdoskonalsza teoria pozostaje teorią dopóki nie zostanie udowodniona w praktyce. Dlatego nic tak skutecznie nie procentuje przeciwko Kassadinowi jak własne doświadczenie. Innymi słowy przywoływacz, który pierwszy raz gra Talonem nie powinien pokonać doświadczonego Kassadina, co zostało całkiem niedawno udowodnione na profesjonalnej scenie w tym meczu:

A Wy? Jak radzicie sobie z Wędrowcem z Pustki? Macie jakieś sprawdzone taktyki? Śmiało podzielcie się nimi w komentarzach. Po za tym, jeśli problemy z graniem przeciwko innym championom nie wstydzie się o tym również napisać. Być może wasz problem zostanie rozpatrzony w kolejnym artykule z tej serii. Pozdrawiam i życzę powodzenia w Solo Q!

Artykuły premiumNie zapominaj o kulturze wypowiedzi - treści o wulgarnym charakterze są automatycznie filtrowane.

94 Responses

Page 1 of 4 Next →

 1. Tomasz95
  Tomasz95 30 stycznia 2014 at 18:00 |

  Jest jeszcze 4 opcja (Z tych 3 co są na początku.), a ta opcja to wybrać heimerdingera. On jest na niego największą kontrą.
  Kassadin nie może uciszyć i ciebie i wieżyczek, nie może trafić wszystkich wieżyczek z ulti i E ponieważ ogarnięty heimerdinger wie jak je ustawić (W dużej odległości od siebie, żeby zaklęcia obszarowe nie niszczyły ich wszystkich 1 użyciem. Jest jeszcze 1 albo 2 zasady ustawiania wieżyczek, ale je już zostawię dla siebie.). Każdy heimerdinger zawsze ale to zawsze ma w swoim buildzie klepsydre zhonyi, co pomoże heimerdingerowi grać ofensywnie podczas ganków itp. albo defensywnie (Używasz zhonyi a kassadin po użyciu na tobie skilli (Z czego połowę pewnie użyje na aktyw zhonyi.) musi obijać wieżyczki z autoattaków, a te wieżyczki zadadzą mu obrażenia równe około 30-70% (Zależy od tego czy jest i jak mocno jest nafeedowany.) hp kassadina.).
  Ja wygrałem heimerdingerem około 49 (grałem nim około 50 gier rankingowych, i nie wiem ile dokładnie wygrałem midów ale wiem że przegrałem tylko jednego przeciwko lux.) midów a przegrałem tylko jednego przeciwko lux.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Reply

  1. Genzerum
   Genzerum 30 stycznia 2014 at 18:00 |

   Przeczytaj co napisałeś w ostatniej swojej myśli, bo aż oczy mnie bolą :(

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
   Reply

   1. TROLL
    TROLL 30 stycznia 2014 at 19:00 |

    Polac mu!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
    Reply

   2. Tomasz95
    Tomasz95 30 stycznia 2014 at 19:00 |

    Chodzi ci o to powtórzenie? Jeśli nie to na pewno o te około 49 wygranych midów, i 1 przegrany. Nie wiem co w tym dziwnego, nienormalnego czy złego.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
    Reply

  2. Milosz27
   Milosz27 31 stycznia 2014 at 18:00 |

   Proszę, nie słuchajcie się go, gość cały czas pisze jaki to Heimer nie jest mocny, chociaż Kassą spokojnie bym wygrał z tym czymś, co niektórzy nazywają championem, a na midzie nie umiem grać.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
   Reply

 2. TitusTatius
  TitusTatius 30 stycznia 2014 at 17:00 |

  Najlepsza metoda ? Lane swap, jeżeli ty zorganizujesz taki manewr to w 80% przypadkach pozostali się zgodzą :) a wtedy outfarmienie kassadina na pierwszych lvlach to prościzna :)

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Reply

 3. NightWarriorPL
  NightWarriorPL 30 stycznia 2014 at 17:00 |

  jeśli chodzi o kassadina (moja main linia to mid :) ) to sprawa wygląda prosto, jak grasz w niebieskiej drużynie, a jesteś kassadinem, pickujesz go, a jak jesteś w fioletowaj banujesz :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
  Reply

 4. jointbongo
  jointbongo 30 stycznia 2014 at 17:00 |

  ja tadze.sobie z njim swietnie , poprostu.go banuje

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Reply

 5. Advantarantan
  Advantarantan 30 stycznia 2014 at 17:00 |

  Nie pisze się „serji” tylko „serii”. Artykuł bardzo w porządku moim zdaniem.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Reply


 6. Vaniloor
  Vaniloor 30 stycznia 2014 at 17:00 |

  ”Mechanika Riftwalku w połączeniu z masterką Dangerous Game, która po zabiciu wrogiego bohatera, zwraca 5% brakującego HP i many sprawia, że Kassadin staje się bestią, która może skutecznie cele jeden po drugim.”
  Mały błąd :P Powinno być chyba ”eliminować cele”.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Reply


 7. AmStoper
  AmStoper 30 stycznia 2014 at 17:00 |

  Nie wiem czy opłaca mi sie czytać po nerfach , pickuje zed / talona / ew ahri i ma pograne ;s

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Reply

  1. kiddi
   kiddi 30 stycznia 2014 at 18:00 |

   jak ahri moze go kontrowac ? dostanie po 6 q i e na morde i zaduzo niezdziałasz :)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
   Reply

   1. huehue
    huehue 30 stycznia 2014 at 18:00 |

    q ma znerfione, wszystko ma znerfione 0 sustaina na lini 0 puszu na 6 ahri go na combo zdejmie

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
    Reply

  2. GodSin
   GodSin 30 stycznia 2014 at 21:00 |

   InSec pokazał niedawno jak kontruje się kassadina: Tryndamere! Silence? WTF man to right click. Kass chce last hita? Ok, ale dostaje kryta za to. Slow? Też mam slow, ale z moim nawet z aktywnym W nie złapiesz last hitów pod turetem :P Rift walk? E i kolejne kryty + cd reduction na E.

   Tutaj cały mecz http://www.youtube.com/watch?v=foCMV0VBXUo Warto zauważyć jak wielki poziom i znajomość postaci reprezentuje InSec w swojej grze. Przerywa animację ataku na minionach jeśli nie trafia krytycznie!

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
   Reply

   1. WiteXDan
    WiteXDan 30 stycznia 2014 at 23:00 |

    Daj spokój, to korea tam wszyscy tak robią :D

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 1 vote)
    Reply


 8. TROLL
  TROLL 30 stycznia 2014 at 17:00 |

  Gdy gram kayle na kassadina również nie mam z nim wiekszych problemow
  Poprostu odpalam e przed podejsciem do niego i jezeli jest blisko mnie zucam q dostaje dmg a slienc tak naprawde zatrzymuje tylko moje w wiec jak silenc sie skonczy moge sie uleczyc i dac sobie movmentspeed zeby go dogonic i zadac z 1-2 AA. Na dodatek kayle owiele latwiej sie farmi od kassadina wiec mozna go przefarmic i zniszczyc w mid-late.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Reply

 9. Rafik0503
  Rafik0503 30 stycznia 2014 at 17:00 |

  Pamiętajmy, zielony uspokaja więc wygramy :D

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Reply

 10. Dracops
  Dracops 30 stycznia 2014 at 17:00 |

  „Jeśli jesteś szukasz rozwinięcia trzeciej opcji to” mały bład chyba :D

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Reply


Page 1 of 4 Next →

Leave a Reply