potyczki_tlo_gotowe
Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Niedzielne Potyczki#2 – podsumowanie

Za nami druga edycja Niedzielnych Potyczek. Pomimo nałożenia się terminu i godzin z finałami LCS, Czytelnicy nie zawiedli. Po raz kolejny pokonali Redakcję po zaciętym i bardzo dobrym pojedynku.

Tym razem nie odnotowaliśmy zbyt wielu problemów organizacyjnych i wszystko poszło w miarę sprawnie. Z racji finałów LCS poinformowaliśmy Czytelników, iż odbędzie się jeden mecz 5 vs 5, a kolejne będą randomowe, jeśli znajdą się chętni. Po pojedynku na Summoner’s Rift zagraliśmy również Arama oraz Dominiona.  Kilka minut po godzinie 18. weszliśmy do lobby i w trybie blind wybieraliśmy bohaterów. Oto, jak przedstawiały się poszczególne składy w pierwszym meczu 5 vs 5:

lulu – Support – Yarin

Mecz zapowiadał się ciekawie i tak właśnie było, a całość można było obserwować na streamie. Już w 3.30. minucie znany nam kobiecy głos ogłosił Pierwszą Krew – urgot Urgot padł cięty mieczem yasuo Yasuo. Do 10. minuty Midlaner Redakcji zginął 3 razy, a morale w drużynie Redakcji zostały wystawione na próbę. Chwilę później Czytelnicy zniszczyli pierwszą wieżę i zdobyli pierwszego dragon Smoka. Junglerzy ciężko pracowali…w lesie, a na dolnej alei walka była mocno wyrównana. W końcu nadeszła 17. minuta rozgrywki, w której Redaktorzy udowodnili, że nie wszystko stracone – pierwszy team fight oraz drugi dragon Smok zostały zapisane na ich konto, jednakże kolejne minuty znów należały do Czytelników. Padły następne wieże, a cassiopeia Cassiopeia w ciągu dwóch minut zdobyła 5 fragów. Od tej pory to ona zaczęła dyktować warunki gry. 25. minuta była kolejną, w której odżyły nadzieje redakcyjnego teamu – fragi złapali corki Corki oraz quinn Quinn, a drużyna zyskała kolejnego dragon Smoka. Kolejne minuty należały do Redakcji – padały kolejne wieże, a Pola Sprawiedliwości ścieliły się trupami Czytelników. Do 40. minuty obie drużyny farmiły i przygotowywały się do walki o kolejnego dragon Smoka. I to był moment, który przesądził o wygranej Czytelników – corki Corki nie dał rady yasuo Yasuo 1 vs 1 na midzie, a lulu Lulu przybiegła na pomoc kilka sekund za późno – Redakcja straciła bota tuż przed walką drużynową. dragon Smok i kolejny team fight były jedynie formalnością – cassiopeia Cassiopeia wspierana sojusznikami zmiotła z powierzchni cała Redakcję. Szybki push, wieża, inhibitor. GG WP. Oto podsumowanie tego meczu:

Tabela

Po tym meczu Czytelnicy zagrali z Redakcją w innych składach w Arama i Dominiona. Oba przegrali jednak, jak zgodnie stwierdzili, najważniejszy i tak był pierwszy mecz 5 vs 5. Kłopoty z internetem Czytelników czy Redaktorów nie przeszkodziły w dobrej zabawie na trzech różnych mapach. Świetna atmosfera na chacie i w czasie gry spowodowały, że czas minął na naprawdę świetnej zabawie.

A oto kilka ciekawostek z drugiej edycji Niedzielnych Potyczek:

• Trufeel już nigdy nie zagra na midzie ;)
  • Lupusisko, jak gra na Topie, to zawsze idzie na Reda
  • ikony Poro nie pomagają w wygranej
  • nie wolno chwalić Redaktorów za ich dobre teksty, zwłaszcza Rafela
  • Milek nie chce zagrać z Czytelnikami – woli robić Tier Listy

0:2 – taki obecnie wynik widnieje w Niedzielnych Potyczkach na Summoner’s Rift w grach Redaktorzy vs Czytelnicy. Ogromny szacunek dla Czytelników, którzy po raz kolejny udowodnili, że randomowy team potrafi być niezwykle skuteczny. Na naszą obronę wysuwamy 2 argumenty: Redakcja gra rzadko, ponieważ poświęca mnóstwo czasu na tworzeniu dla Was największego i najlepszego portalu o LOL-u w Europie, a  cassiopeia Cassiopeia grała na skryptach – i tego będziemy się trzymać :)

Mamy nadzieję, że cotygodniowe zmagania z Redakcją Wam się podobają i że będziemy kontynuować cykl w takiej atmosferze, jak do tej pory. Pamiętajcie: w każdy czwartek o 18.oo, na stronie oraz na FB pojawiać się będą informacje o zapisach na następne Niedzielne Potyczki. Zapraszamy!