ca4f3159ca54b0758134c023aa1b64e2
Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Midlane 5.1 – Testar (konkursowa)

God tier - straszliwe przepaki

olaf teemo volibear

Tier 1 - okropne przepaki

jayce garen akali shaco ryze chogath blitzcrank galio fiddlesticks malzahar gangplank

Tier 2 - umiarkowane przepaki

swain alistar katarina zyra morgana lulu nami soraka nunu mordekaiser sejuani taric zilean sona

Tier 3 - zwyczajne postacie na mida

syndra viktor ziggs ahri leblanc kassadin karthus fizz brand orianna talon zed yasuo twistedfate xerath veigar ziggs azir

Czym jest przepak zapytacie? Przepak to postać która swą mocą zdecydowanie wykracza ponad poziom innych bohaterów tudzież w biegach punkt kontrolny a jednocześnie bufet gdzie możesz uzupełnić płyn w camelbaku, zjeść szybki energetyczny posiłek a w razie potrzeby zmienić coś w swoim ubiorze. Zapewne sami dobrze wiecie, która z nich jest poprawna.By może dziwi was takie rozłożenie championów między tierami, zwykle bowiem widywaliście zupełnie inne. Zaufajcie mi jednak, od początku bety jestem w challengerze i wszystkie to tier listy i meta to tak naprawdę oszustwo, wykreowane przez pro graczy z najwyższych dywizji, którzy nie chcą byście dowiedzieli się czym gra się na najwyższych poziomach (Tak, tak transmisje z LCSów też są manipulowane). W końcu gdyby wszyscy wiedzieli czym grać by dostać się do challengera, to szybko wbiliby do wyższych lig i rankedy straciłyby swój sens. Teraz jednak macie szansę poznać PRAWDĘ!

Omówienie postaci:
Mam znajomego, na którego wszyscy mówią Wodzu. Jest to powód zarówno jego szamańskiego wyglądu, sposobu życia jak i mądrości życiowych które wygłasza. Pewnego dnia zapytałem go: „Wodzu, jakie są najsilniejsze postacie w LOLu?”. Nie odpowiedział mi, tylko zapadł w zadumę. Po paru dniach medytacji ogłosił werdykt: „Teemmo, Olaf i Volibear”. Z początku nie wierzyłem, zastanawiałem się czemu tak właśnie jest, jednak po wielu miesiącach rozgrywki spłynęło na mnie objawienie
olaf : Olaf jest niezwykle tankowaty, ma niesamowity sustain, dzięki swojemu E jest w stanie burstować tanków a i z miększymi postaciami radzi sobie świetnie. I ten jego poke (Tak to się pisze?)! Więcej dmg niż ult Katy! Nie wierzycie? Oto czysta matematyka:
Maksymalny (!) dmg z ulta Katy to 750. Cd – 45 sekund, czyli 16,66 dmg co sekundę. Tymczasem Olaf bije 250 przy cd 7 sekund co daje 35,71 dmg na sekundę. Nie wspominam już o skróceniu cd przy podniesieniu topora i niesamowitym przeliczniku z AD. No i sami wiecie jak łatwo przerwać ulta Katarinie…
volibear : W potyczkach 1 na 1 praktycznie dysponuje 130% zdrowia dzięki swojemu pasywowi (Kumuluje się ze SV!). Dodatkowo ten miś oprócz wytrzymałości posiada chory dimejdż (520 + 30% zdrowia – Może sięgać nawet 1000, co eliminuje praktycznie całego ADC z gry) potwornego slowa i przyspieszenie na Q które doskonale kombuje się z Zileanem, który jak wiadomo był jedną z najlepszych postaci w poprzednim sezonie (Nie licząc tej trójcy, rzecz jasna).Ponadto duele z nim na linii są z góry skazana na porażkę, dzięki jego Q, które przerzuca cię w sam środek fali minionów gdzie nie wiesz czy walczyć, czy uciekać. Możesz już tylko iść się zabić.
teemo Jak wiadomo, większość graczy domaga się usunięcia tego karła z gry, nie bez powodu. Ten mały Yorld posiada ogromny dmg który może zadać z dość dużego dystansu i nawet gdy cię nie zabije, to masz pewność, że ty nie zabijesz jego, dzięki jego grzybowej ochronie, chorej mobilności (W) i oślepieniu. Powiedzcie szczerze, czy kiedykolwiek wygraliście linie na Teemo? Jeśli tak, to tylko dlatego, że grał nim jakiś noob, a nie poważny gracz.
jayce Postać która dzięki kombinacji dwóch swoich umiejętności dysponuje wybuchem na pół mapy. Czy ktoś kto może wysadzić w powietrze pół Summoners Rift, posiada ulta Lee Sina na zwykłem skillu i jest w stanie castować swoje ultimate co chwilę jest zbalansowany? Odpowiedź pozostawiam wam.
shaco Myślisz, że walczysz w uczciwym meczu 5 na 5? NIE! Z Shaco gra przeradza się w okrutną rzeźnię w której dziewięciu bohaterów bezlitośnie morduje piątkę przeciwników. Farmisz sobie spokojnie na midzie? NIE! Gdzie jest Shaco? Zaczynasz się bać. W twojej głowie rodzą się ponure wizje sojuszników mordowanych przez twojego przeciwnika z linii przy jednoczesnych wyrzutach „thx for ss noob”. Idziesz więc w kierunku bota, na pomoc swoim towarzyszom broni. Wchodzisz w krzaki. A tam czterech Shaco – dwie pacynki, klon i ten prawdziwy. I już wiesz, że jesteś bez szans.
gangplank Po zmianach w swoim ultimate, budując się w moc umiejętności, ten pirat jest w stanie w walkach drużynowych zamordować piątkę przeciwników przy użyciu tylko i wyłącznie swojego R. Co mówicie? Zabicie całego wrogiego teamu od tak, to nic wielkiego? Nie chcecie wiedzieć jaki sustain zapewnia mu jego W… Jaką mobilność oferuje mu E… A jak zbuduje Lich Bane’a… Te jego Q! Wtedy można już tylko się poddać. Jedyną szansą jest wygranie gry, zanim ten item trafi w jego ręce (Buduje go jeszcze szybciej dzięki choremu przyrostowi złota z pasywki na swoim strzale z pistoletu!). W 10 minut nie jest łatwo dopushować się do nexusa.
garen Po patchu 5.2 zapewne zniknie z tego tieru, jednak dopóki DFG pozostawało w grze, dzięki kombinacji z jego ultem Garen był w stanie zabić każdego co bardziej kruchego oponenta przy jednoczesnym zachowaniu tankowatości i wwywalonej w kosmos regeneracji zdrowia która w połączeniu z brakiem many umożliwia mu niemal nieskończone pozostawanie na midzie.
blitzcrank Tona utility, mobliność, ccki i chory dmg. Pff, to jeszcze nic wielkiego. Prawdziwym atutem tego robota jest obszarowe uciszenie, co jak wiemy jest najbardziej toksyczną rzeczą w całej grze. Riot już pacyfikuje postacie które niegdyś siały postrach na Summoners Rift, a teraz są tylko cieniem swoich dawnych wersji. Tak, o tobie mówimy Viktorze… Jednak dopóki Blitzcrank nie dostaje reworka to wraz z sobie podobnymi jest jednym z najlepszych postaci na mida. Na plus wyróżnia go niesamowite skalowanie z maną i ap oraz synergią z Lich Bane’m który oprócz mocnej pasywy oferuje te dwie statystyki!
galio Naturalna kontra na wszystkich miderów dzięki swojej pasywce. Ponadto, niczym Gangplank swoim ultem potrafi wysolować całą przeciwną drużynę. I tak jak on posiada niesamowity wręcz sustain na W? Jeśli mam być szczery, to niezbyt lubię Galio. Jest on zwykłą kopią Gangplanka wykonaną chyba tylko w celu zwiększenia liczby przepaków w grze i co za tym idzie wpływów z zakupów skinów (Każdy szanujący się pros musi posiadać Gatekeeper Galio, jeśli chce, by w ogóle brano go na poważnie).
mordekaiser Kolejna z postaci która wyróżnia się niesamowitym sustainem (Dłuższe pozostanie na lini = więcej złota = więcej itemów = większy dmg = więcej killi = więcej baronów = lepszy push = wygrana gra). Dzieje się tak oczywiście dzięki hextech revolverowi który jest core itemem na tej postaci. Dodatkowo, niczym Akali nie wymaga żadnego skilla poza waleniem głową w klawiaturę, bowiem nie posiada ani jednego skillshota. Jego ult sprawia, że walki rozgrywane są 6 na 4, a poza chorymi obrażeniami jest również tankowaty niczym sam Wielki Przepak Volibear dzięki swojej złamanej pasywce.

Artykuły premium


Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.